Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Felicitari Bubu[flo][flo][flo][flo], Sa-ti traiasca scorpionul mic si sa fiti fericiti unii de altii[cheers][cheers][cheers]. Ma bucur ca de data asta cezariana a fost fara stres si probleme ca data trecuta. Stai cuminte si reface-te, acum tre sa ai mare grija de tine. Are cine sa te ajute? Si cu operatia si cu 2 bb nu cred ca ti-e usor. Pupici[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Bubu! Sanatate si nopti linistite iti doresc. Sper ca toate mamicile care ati nascut pana acum sunteti bine. Asteptam impresii. Evident cand aveti timp. E poate timpul sa deschidem in cateva zile si subiectul "bebeluni de oct/nov.-dec." Z 36s.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt urari. Noi sintem bine, Brian mininca foarte bine. Tinatache, eu zic sa nu iti faci probleme cu aparitia celui de-al doilea bebe. Eu trebuie sa fiu atenta ca sa nu ii faca ceva din dragoste, Melany vrea tot timpul sa il ia in brate. In legatura cu cezariana. M-am internat in 30 cu mari emotii. Mi-au pus perfuzie impotriva anemiei. Vineri era vorba ca la 2 jumate sa aiba loc operatia. Pina la 4 am stat si am asteptat, apoi a venit si m-au dus cu tot cu pat in sala de operatie. Cu toate ca am fost mult mai constienta de tot ce se petrece, parca totul a trecut mult mai repede. Pe Brian l-am vazut exact cind l-a scos din mine. Am uitat sa va spun ca injectia din coloana nici nu am simtit-o. Dupa o ora dupa ce m-a adus de la operatie eu rideam impreuna cu sotul. Dar noaptea a fost mai grea, adica a inceput sa am durei dar nu insuportbile. Dimineata am acceptat totusi sa imi puna supozitor impotriva durerilor si am adormit. A doua zi dupa masa m-am ridicat din pat, cu ajutor. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burtici si proaspete mamici!! Felicitari tuturor fetelor care isi tin deja in brate puiutii!!![bum][bere][cri]. Sa va traiasca, sa fie sanatosi, frumosi, destepti si norocosi si sa aiba parte de tot binele din lume!!!! A trecut mult timp de cand nu am mai scris, dar am citit absolut tot. Deja m-au cuprins emotiile vazand ca au inceput sa soseasca pe lume puiutii. De vreo doua saptamani dorm din ce in ce mai prost noaptea din cauza durerilor de picioare si de mijloc si atunci ma gandesc la tot soiul de lucruri si imi fac griji din ce in ce mai des. Ma gandesc: daca n-o sa-mi dau seama daca a mancat cat trebuie, daca n-o sa stiu de ce plange, daca o sa se inece si n-o sa fiu in stare s-o ajut......, dar cel mai mult ma deprima faptul ca este iarna si ca va trebui sa stau mai mult in casa. Sunt eu paranoica sau mai sunt si alte fete in situatia asta? Oricum, si eu si sotul meu abia asteptam sa ne vedem fetita si astept cu interes vesti de la cele care au nascut in Municipal sa ne impartaseasca impresiile. Parca stie ca vorbesc despre ea ca a inceput sa se zbenguie de zor, si trage niste suturi... de ma da pe spate. Ma bucur foarte mult ca exista acest site si in mod special acest forum care ne ajuta sa trecem mai usor peste toate grijile legate de pregatirile pentru nastere si de nastere si imi pare rau ca nu sunt conectata la Internet si acasa ca sa pot urmari in continuare tot ce se discuta aici. Dar voi mai trece pe la birou si voi recupera, oarecum, ce am pierdut. Probabil ca va fi ultimul mesaj postat aici, deoarece de saptamana viitoare voi intra in prenatal asa ca doresc tuturor burticilor tot ceea ce doresc si pentru mine; nasteri usoare, refacere rapida, bb-i grasunei, sanatosi, voiosi, frumosi care sa ne umple sufletele de bucurie si de mandrie. Va pup pe toate si sa auzim numai de bine!!![recevere][pup] Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bubu!!![flo][flo][flo]. Sa-ti creasca mare ficiorul![:)]Sa fiti sanatosi si voiosi! Ven, nu ne-ai spus, ai fost la doctor, in Cluj? Vroiam sa-ti zic ca am gasit un magazin(de fapt il stiu de mult timp, doar ca am uitat de el ca o bleaga ce sunt...) cu hainitze si ce mai trebuie pentru bebe. (ma refer la prosoape, paturi, salopete, etc). E in Piata Mihai Viteazul, pe partea stanga cum stai cu fata catre cinematograful Republicii. Scrie pe vitrina ceva de genul Tricotaje copii si au multe produse de 1 Iunie( cu ocazia asta m-am lamurit ca 1 Iunie e o firma din Timisoara[:)]). Asa de fericita am fost sambata, am gasit tot ce trebuie pentru copil. Mai avem de luat doar vanitza si cantar. Am gasit si firma care sa ne faca patutz din lemn de fag, exact asa cum vreau eu. De fapt de asta se ocupa parintii mei.[bis] Mi-am luat si mie tot ce trebuie pentru bagajel, mai am doar sa calc camasile de noapte si prosoapele.Sunt adunate toate frumos, curate, pregatite pentru marele eveniment. Asa de curioasa sunt cand va spune doctorul ca ma opereaza... Nastere usoara la toate fetele care urmeaza...si nu numai lor, nastere usoara la toate!!! [pup],Dana, saptamana 35.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Bubu![cheers][berica][flo] Sa-ti traiasca feciorul, sa fie sanatos si la punga gros! Am fost si noi la dr. vineri si ne-a spus ca bb a coborat, dar nu chiar cat trebuie. Mai are putinel. A zis ca el prevede ca pe sfarsitul saptamanii asteia va cobori de tot. Dar nu tine de dr., ci de bb. Mi-a explicat ce si cum o sa simt, cand sa plec la spital (sa nu ma duc prea devreme sa stau pe acolo sa le aud pe toate cum tipa), cum sa mergem cu masina (sa nu trecem pe rosu sa facem si alte prostii). Pe scurt, dupa ce ne-a explicat chestiile serioase, ne-a luat la misto. Relaxant doctor, de altfel. A zis ca avem 38 de saptamani, deci de acum ne asteptam sa vina oricand si totul va fi bine. N-am mai crescut asa ca problema cezarianei nu -sa mai pus asa de tare, va avea loc sa iasa. Doar daca apar complicatii la nastere vom hotari ce si cum. Ca, atatica despre noi. Abia astept sa vina proaspetele mamici cu comentarii si impresii despre cum e si cum se descurca. Pupici pe burtici. Manuela [gravi]si bebita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca puiutul si sa fie sanatos si norocos, Delia! Ieri am fost la Julia, i-a dat deja drumu' acasica, se simte OK, si printesica este o minune de fetita! Va intra si Julia pe forum, va spune ea mai multe amanunte, dar cand a vrut sa scrie, ieri, am inteles ca s-a trezit frumusica... Ei, timpul se imparte acum-sau mai degraba il dam tot pentru puiuti, nu? Eu am o mare dilema-am vrut sa incepem sa cumparam si noi pentru bb si ne-au sarit in cap toti prietenii ca nu se cumpara nimic inainte...eu nu sunt superstitioasa, dar cand tabara pe capul tau cu argumente care oricum nu stau in picioare, dar hormonii bata-i vina nu te lasa sa nu-i asculti... Nu stiu daca sa cumpar sau nu. Pana acum nu am luat nimic, dar timpul trece... Pe mine tot ma inteapa burtica jos, voi aveti astfel de dureri? Sau ati avut, ca voi aveti burticile mai mari? Va pupicim, Carmen [gravi]si bb [bibe]33 sapt si 1 zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari fetelor care au nascut. Ce a fost mai greu, a trecut pentru voi. Desi, dupa cite am auzit, nu e usor nici ceea ce urmeaza, dar macar aveti ingerasii linga voi si o sa va faca sa uitati greul. Sa aveti parte de copii sanatosi si cuminti si sa va bucurati de ei. Carmen, si eu am tot 33 sapt si 1 zi, dar nu ma inteapa nimic in burtica. In schimb imi simt muschii destul de tensionati, ca si cind as avea febra musculara, mai ales cind ma intorc noaptea de pe o parte pe alta, sau dupa ce ma obisnuiesc intr-o pozitie mai mult timp. Apropo, ce greutate are BB tau ? Al meu a avut 2181 g la 32 sapt. Ma duc pe vineri la dr. sa vad cit a mai crescut. Dana, tocmai voiam sa-ti spun si eu ca 1 Iunie e o firma din Timisoara. Si eu mi-am luat camasuta de noapte de la ei. Va pup pe toate Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

40 de saptamani fetelor! Astazi le-am implinit glorios! Doamne cat am mai asteptat data asta si uite ca nimic pana acum[:(]. Nu ma asteptam sa intru in depasiri..dar uite ca am sanse... Sper sa am timp sa va anunt in caz de plec la spital. E buna ideea sa facem un nou subiect mamici de oct-noi-dec, ca sa fim la un loc si cu celelaltae mamici de la oct -noi, sa nu mai fim impartite. Eu citesc si acolo tot, dar scriu numai aici ca-s lenesa, dar ar fi cred mai bine sa schimbam pareri si experiente in legatura cu bbi, cat mai multe fete. Voi ce ziceti? Poate o rugam pe Laura sa faca propunerea dincolo. Bine , cred ca mai tarziu sa fim cat mai multe mamici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...