Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna!!! Vikinga succes, poate poate ne spui si noua maine poimaine ca esti mamica!! Eu mai am o saptamana pana la 40, si nu mai pot de nerabdare!!!Dar ma linisteste faptul ca am ajuns "teafara" pana la termen. Eu daca ajung la 40 si nu se va intampla nimic, voi opta ptr provocare de nastere, nu vreau sa treaca nici o zi in plus. Julia bine ai revenit acasa cu bebelusa ta!!!!!Numai bine ptr tine si ptr ea!!!Povesteste-ne mai multe despre cum a fost, please!!!!!! Pupici!!!!!!!! alina [gravi]-39 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari proaspetelor mamici si celor care asteapta cu nerabdare (vezi Vikinga) sa devina mamici. Bubu sa-it traiasca feciorul si sa fie sanatos! Vikinga, acusica ma duc pe celalalt forum si le propum la fete sa facem unirea. Ziceau ca ma asteapta pe mine sa nasc ca sa deschida subiectul, asa ca e numai bine. Cred ca asteptarea te mananca, de s-ar intampla odata, nu-i asa? Cam asa si cu mine, si cred ca si cu Alina. Noi doua mai avem o saptamana, si nu mai mult sper, ca sunt plina, burta mi-e ca o toba, intinsa si ma apasa pe toate cele. Sotul meu saracu' in fiecare zi ma intreaba "da' cand nasti?", e mai nerabdator decat mine. Miercuri ma duc la dr, sa vedem ce se mai intampla. Ieri am pus cosuletul in masina, azi mai cos la masina o husa pt paturica si sunt gata. Sa vina odata! Va pu si va doresc sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor Eu sunt in 34 sapt si as dori sa stiu ce tb cumparat pt bb.Vad ca e agitatie mare cu cumparaturile.Sunt la prima nastere si habar nu am ce imi tb.Locuiesc in Bucuresti, dar voi naste in Valcea si ma gandesc ca acolo poate nu gasesc tot ce imi tb. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu am intrat rau de tot in prelungiri (DPN: 7noiembrie) si azi e deja 10 noi. si nu se intampla nimic. Problema e ca nu mai am chef de nimic, ma enerveaza toata lumea care ma tot suna si ma intreaba daca am nascut. Vikinga Mersi pt, sfaturi,am aplicat o parte din ele dar fara nici un efect. Am fost si azi la control si colul e in continuare inchis si nu am contractii. Doctorita zice ca ea ar fi de acord cu provocarea dar clinicile de aici nu sunt de acord, decat dupa min. 10 zile, asa ca trebuie sa mai astept. Acum ma duc la control din doua in doua zile. Placenta e matura dar mai e suficient lichid. Va rog tineti-mi pumnii sa vina bb mai repede pana nu cedez nervos. Multa multa bafta mamicilor carora li se apropie termenul si mult felicitari celor care au nascut. Cristina-buburuza99-40 saptamani + 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor acum am reusit sa va scriu si eu ca doarme printesica mea.azi am fost sa mi scoata firele si totul e ok,burtica mi a scazut de tot si ma mai doare f putin jos unde ma cusut.o sa va scriu in mare cum a fost si restu o sa scriu la nasterea pe glob.miercuri seara ma tot durut mijlocul dar am zis ca nu e nimic,noaptea am avut activitate cu sotul:)))))(f putin)pe la 5 de abia am reusit sa adorm iar pe la 5,45 ma trezit o durere f puternica de burta,am crezut ca mi trece si am vrut sa adorm la loc dar sa repetat dupa 10 min,m am dus la baie si am vazut ca mi cursese si singe dar nu vruiam sa plec la spital ca asteptam sa se rupa apa.la 8,30 am ajuns la spital pina la urma,aveam dilatatie 3,dc mi a facut internarea si ma lasat la alt dc ca el pleca la brasov,ma dus sus la sala de nasteri,aveam deja dilatatie 9,mi au pus o perfuzie ca eram dilatata dar aveam contractiile prea usoare,ma urcat pe masa am impins de citeva ori(3 sau 4)si a iesit printesa,a luat 10 cu felicitari si la 5 min tot 10.nu am simtit nimic cind ma taiat si nici cind a iesit,doar cind ma cusut ma ustura.bb a avut 3,150kg si este perfect sanatoasa,dupa 2 zile ne a dat drumu acasa,papa si doarme tot timpul,inca nu a facut colici si sper sa nici nu faca.eu beau ceai de chimen si anason cam 2 l pe zi ca am auzit ca este f bun pt colici si i am luat pt orice eventualitate sab simplex,stiu ca intreba cineva ce este mai bun,scuze ca nu mai stiu sigur cine. eu va doresc la toate sa aveti o nastere usoara la fel ca a mea si daca puteti sa nasteti normal ca e minunata senzatia cind vezi cum se naste puiutul tau si refacerea este mult mai rapida,eu am stat in salon cu 2 fete cu cezariana si se simteau f rau,lapte nu aveau si nu puteau avea grija de bb,iar la cezariana am auzit ca mai ramii si cu burtica.au fost dureroase contractiile,dar a durat putin si a meritat tot efortul. Vikinga nastere usoara ca urmezi tu acum si cum am scris mai sus la mine a inceput cu dureri de spate,mijloc nu f dureroase. Alinkav la municipal daca vrei poate sa stea sotul sau cineva din familie cu tine in salon,platesti 100.000 pt insotitor,camasa de noapte e bine sa folosesti de la ei,pe mine ma schimbau de 4-5 ori pe zi,30mii dadeam la asistente pt toaleta,30mii la cele de la bb,100mii dc la bb,la mine moasa nu a vrut sa ia nici un ban,neonantologul nu l am mai gasit dupa ca sa i dau ceva,la dc cu care am nascut i am dat un milion(de abia ia primit si asta cind m am externat),daca vrei mai multe amanunte ma poti suna. Laura ti am spus eu ca o sa ajungi ca mine la 40 sapt,nastere usoara iti doresc si un bb perfect sanatos. va pupic pe toate si daca mai vreti amanunte ma puteti intreba ca mai intru eu cind doarme puiuta. julia si julia jr de 4 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...