Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Tot cu burtica...40sapt+1zi Azi m-a luat de dimineata un chef de curatenie de nu stia sotu cum sa ma calmeze, dar eu nu si nu! Doamne ce energie am mai avut ca si eu m-am minunat de mine!! Am expediat sot+soacra+catel la plimbare si am muncit ca un zmeu[greutati] Apoi am facut o baie mai fierbinte si chiar daca am simtit eu ceva miscari si dureri...totusi nici un semn clar ca vine bb... Dar baia tre sa fie foarte fierbinte ca sa ajute cu ceva? Eu nu pot suporta apa fiebinte fierbinte ca simt ca ma lasa inima[xx(]. Frig afara, deci nici un chef de plimbari...deci pana la urma cea mai buna metoda ar fi[xinpat][:D] Maine dimineata merg la dr sa vedem ce e cu lenesul meu de bb[copil] Buburuzo tu ce faci? Te inteleg ce greu iti e in "prelungiri"[bang] Sper sa va pot anunta inainte de eveniment, daca nu, am sa vad daca il conving pe al meu sot sa va scrie ceva. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare burtici, Cat de activ este bebe in ultimele saptamani? Eu sunt in 36s si simt ca bebe s-a mai lenevit, cred ca nu mai are asa mult loc. Se misca mai rar si mai incet. Cum e la voi? Mitzi sper ca esti bine si ceva mai relaxata mai ales ca a venit si mama ta in vizita. Te sun maine dupa ce vii de la doctor sa vad cum te mai simti. Urmatoarea vizita medicala o s-o am si eu cu medicul tau. santate tuturor, Z 36s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zeeva si eu sunt tot in 36 de sapt. dar al meu prichindel nu are stare deloc[copil].Vikinga nu ai nascut inca [hopsieu]? eu am avut un vis care se facea ca te cunosc si ca eram la spital cu tine si tu te tot vaietai ca nasti si nu este doftorul de garda !!![ups]dar a fost un simplu vis ...Nastere Usoara !!!!!!! Elena cu burtica [gravi]36 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari mamicilor harnice! Activitate serioasa aici de cand n-am mai intrat! Bine ca toate's bune! Zeeva, sper ca alunecatul pe frunze n-are urmari! Cum ti s-a intamplat? Vorbim maine la telefon, te sun eu sau suni tu, n-are importanta! Daca sun pe la 3 e bine? Nu doarme Miruna? Eu la 10:30 am intalnirea cu dr (sa ma cantareasca si sa-mi ia tensiunea, ca deh, ce e mai important?) Eu sunt bine,mult mai relaxata, mama a ajuns bine si mi-a promis ca vine cu mine in sala in timpul operatiei. Mi-a zis ca ea isi dorea dar nu stia daca nu vrea Adrian...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie cu visul tau Elenalove! Azi am fost la dr, si ce crezi? M-a consultat colegul, ca al meu dr e plecat (chiar acum..)la o conferinta. Si dr asta mi-a zis ca am inceput sa elimin din dop, e aproape nasterea, dar nu stie daca vine rapid sau asa mai incetisor. Adica se poate intampla oricand. Si am asa o inima rea ca nu e dr meu[:(]. Amandoi sunt buni, dar eu m-am obisnuit cu al meu, ce Dumnezeu chiar azi a trebuit sa plece?![V] Doamne fetelor, tare e greu in prelungiri....nu va doresc...te termina psihic[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zeeva, eu sunt in saptamana 37 si am observat acelasi lucru ca si tine. Bebe se misca mai putin, poate un cuvant mai potrivit este ca se misca mai moale. Motivul e ca este intors acum, pregatit pt nastere, cu capul 'angajat' cum se spune, deci nu mai face tumble. Evident picioruse si maini mai prind din cand in cand :-) Cel mai important e sa urmaresti ca se misca zilnic, deja trebuie sa ii cunosti ritmul... Noi ne miscam dimineata si seara mai mult, ziua cred ca sforaim :) Vad ca se subtiaza randul burticilor pe forum, deoarece devin mamici[mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele! De la noi vesti mai proaste: maine ma internez la spital......[bang] Da. Fiindca edemele la maini si picioare tot persista, am sunat-o azi iar pe dr. si a zis ca nu e bine, si merg maine la Cluj sa ma interenze, sa vada cum imi ies analizele, etc. Mi-e groaza, va spun drept, n-am fost in spital in viata mea, ma ingrozeste ideea, dar ma tot gandesc sa nu pateasca bebe ceva din cauza suferintelor mele, asa ca mai bine ma duc. Acuma imi fac listuta pentru bagaj.....[V] Nici nu stiu prea bine ce sa-mi iau la mine.....[help] Ma mai imbarbatez cu ideea ca si alte fete dintre voi au fost sau sunt internate, si pana la urma a fost tot bine, si n-a murit nimeni in spital..... Doamne ajuta sa fie bine, si sa ma tina doar 2-3 zile!!! Va rog sa-mi tineti pumnii pentru maine dimineata! Daca imi mai vine vreo idee sau intrebare, va mai scriu! Va pupam pe toate! Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Vai,Ven, imi pare tare rau ca ai ajuns la asta, dar e mai bine daca te internezi. Esti sub controlul doctorului, stie ce sa faca...Este intr-adevar o afectiune a gravidei care se manifesta asa, am citit prin Cartea viitoarei mame. Lasa, ca se rezolva, nu-ti face griji. Doamne ajuta! [pup],Dana,sapt. 35
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...