Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Bine ai venit Cristina(buburuza99) Eu sunt exact in aceeasi situatie cu tine. Conform practicii locale tot natural voi incepe sa nasc, cu o moasa. Doctorul vine numai in caz de necesitate. La inceput am fost foarte speriata sa aud ca doar o moasa va avea grija de mine (si acum sunt din cand in cand). Sper insa ca imi vor face o epidurala. Si tot sotul va fi cel care va fi alaturi de mine, ceea ce mi se pare foarte natural, si lui la fel. Asa ne vom putea aminti amandoi de aceasta experienta o data ce anii se vor curge... Nu iti fa probleme, totul va fi bine :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna burtici Bine ai venit Cristina si nastere usoara. Alinkav vad ca inca nu ai nascut,hai mai stai putin sa ma astepti si sa nastem amindoua odata,sa ne sustinem una pe alta:)))) Eu am intrat in sapt 40 dar bb meu nu da nici un semn,sta tot sus,se misca f des,mai am noaptea dureri de burtica care trec dupa ceva timp,in rest nimic.am inceput iar sa am arsuri si mi se infunda nasul numai seara,nu pot sa dorm, in rest nu am nici una din prob voastre.poate chiar nasc vineri cum am visat cu toate ca nu as vrea sa stau in wk in spital,iar la nastere o sa ma asiste sotul.sper sa fie totul bine si sa nu mi faca cezariana si nici sa mi provoace ei nasterea ca am auzit ca este mai dureros.acum sa vedem,eu sint asa linistita de parca as mai avea 3 luni pina nasc,nici nu mi vine sa cred ca a trecut timpul si bb poate veni oricind cu toate ca mi place asa mult sa l simt in burtica cum se misca si sughite dar sint si nerabdatoare sa l vad,sa stiu ca este bine si sa aflu ce este ca acum am devenit f curioasa. Vikinga,Elenalove si restu fetelor care nu au sotii din romania ma gindeam cum ne puteti anunta ca ati nascut si sinteti bine:le scrieti pe un bilet in romana ca ati nascut si ei doar trebuie sa l posteze,ar fi cel mai simplu asa. Laura cum te mai simti?parca vad ca o sa intri si tu in sapt 40,ca noi am avut cam acceleasi prob si uite acum la mine am ajuns la termen si bb nimic. Carmenuta ce mai faci? va pupic julia 40 sapt(la capat de drum)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Si eu deja am impresia ca voi ajunge exact la termen. Desi mi-ar place sa se intample minunea mai devreme. Doua sapt mi se par o vesnecie!!!!!!!!!![:D] Si mie seara mereu mi se infunda nasul, de nu mai puteam sa respir. Acum am adunat la asta si o raceala, asa ca numai visez sa respir cu nasul. [bang] De abia astept maine sa merg la doc, sa ma vada, daca mi s-a deschis calea...ptr bebe. Azi noaptea am dormit bine, adica mi-a fost somn, dar 5 vizite la toaleta, m-au exasperat![alcool] Bebe se misca mai putin, isi intinde saracutul piciorusele, acum mai mult ii simt manutele,jos. Nu mai are loc. Cam atat ptr dimineata asta, cred ca am sa merg sa dorm un picut.[hopsieu] Pupici!!! alina[gravi]-38 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor cu burtici mari si proaspetelor mamici! Bine ai venit printre noi Cristina! Nastere usoara. Se pare ca mai ai putin. LA MULTI ANI Vilma!!![cheers][flo] Sa fii sanatoasa si tu bebita ta. Sa fiti fericiti! Fetelor mie nu mi-au aparut nici un fel de pete pe fata, maini, picioare sau burtica. Deocamdata. Probabil ca e vreo chestie legata de sarcina, ca prea v-au aparut la toate. Sunt tare nerabdatoare.Abia astept sa apara pe lume bebita mea. Mergem vineri la docor sa vedem ce ne spune. Mai avem mult sau nu? Alinkav, dupa cum spui tu cred ca esti pe aproape. Abia astept sa vad ce-ti spune doctorul. Succes. Iti tin pumnii. Va pup acum. Manuela, 37 de saptamani, dr. Doru Pana, Spit. Giulesti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani, Vilma! Multa sanatate tie si la puiutz![flo] Nu de mult am venit de la doctor, am fost la spital unde mi-a facut o ecografie si o monitorizare a activitatii cardiace. Totul e bine cu bebe drag si scump. V-am mai povestit de diferentele mari intre BPD si femur...Se pare ca puiutzul a mai crescut si diferentele au mai scazut. Bine, tot mai exista ceva diferente, dar sunt in limite normale. Inima e in regula, asa ca acum stau mult mai linistita. A fost prima data cand am fost in spital si am ramas cu un gust amar in gura...Saracile femei...Si cica in Cluj spitalul Stanca e cel mai bun dintre maternitati. Ce nu e asa de bine e faptul ca bebe nu s-a intors si nenea doctorul spune ca probabilitatea sa se mai intoarca e foarte mica.Vom vedea la urmatorul control. Asta inseamna ca ma cam paste cezariana, nu ca eu nu as fi vrut oricum[:)], dar ma convinsese doctorul sa nasc natural, asta inainte de ecograf...Si cand am vazut la ecograf ca puiutzul meu tot cu capsorul sus e ... Cam atat nou pe la noi... Oare ce face bubu? [pup],Dana,33s si 2z
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, atat tie, Vilma, cat si bebelusului tau![s] Dana, spune-mi te rog cand trebuie bebelusul sa se intoarca? Eu am intrat in sapt 30-a si il simt ca de obicei transversal, asa ca noaptea nu ma lasa sa dorm nici pe dreapta si nici pe stanga ca incepe sa miste si manute si picioruse :-) Mai ai putin..eu oricum am optat pentru cezariana si deci mi-e indiferent ca vrea sau nu sa se intoarca :-) E mai sigur asa..de atata invarteala bebelusii pot avea cordonul in jurul gatului..au fost atatea cazuri..si al meu cum se misca tot timpul...si in plus de asta la 38 sapt poti naste deja, nu mai astepti 39, 40 si-ti faci ganduri ca nu mai iese! Vezi ca te incurajez? :-) Numai bine va doresc, Lavv o [gravi]in sapt 30-a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Lavv! Merci pentru incurajari![:)] Mie doctorul mi-a spus ca bb-ii au program de intors intre saptamanile 28 si 32. Eu sunt in saptamana 34 deja. Tu mai ai un pic de timp, bine, oricum nu conteaza,doar asa sa vezi tu cat ii de harnicutz...[:)]. Al meu tare lenes a fost..[:)].Pai daca e baiat... Adevarul e ca ii este aproape imposibil sa se intoarca din pozitia in care sta...e cumva in forma unei potcoave. Ce e important e sa fie ei sanatosi si voinici, sa nastem si noi usor si fara probleme...Sa ne ajute Dumnezeu pe toate. [pup],Dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...