Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

si a mai trecut o zi si bb nu a aparut,se cam lasa asteptat.a inceput sa ma doara mijlocul acum,am inteles ca poate sa ma doara doar spatele cind am contractii,nu neaparat burtica.poate totusi nasc vineri sau simbata de sf mihai si gavril.daca nu o sa cer sa mi induca nasterea luni. Alinkav si eu care credeam ca mi o iei inainte ca sa mi spui cum a fost.parca vad ca ajungi ca mine la 40 sapt si bb o sa intirzie.eu imi doresc sa nasc oricind nu neaparat vineri,dar asa am visat ca voi naste vineri si sapt trecuta inainte sa merg la dc am visat ca m am dus la el si mi a zis ca nu nasc acum ci mai am cel putin o sapt si cam ce am visat in ultimul timp sa adeverit. Laura tu chiar imi dai emotii mai mari cu duratul mai mult. Dana stai linistita ca e normal sa ai o scurgere mai abundenta.mie dc mi a spus sapt trecuta sa mi bag un ovul de lomexim ca sa fie locul curat pe unde trece bb,chiar daca la secretie mi a iesit ca nu am nimic. va pupic julia 40 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iulia draga, La mine, la primul copil, dopul a fost bine definit si l-am gasit pe chilot cu o zi inainte de nastere. Era vascos si rozaliu, diferit ca si consistenta de o "scurgere". In dimineata urmatoare am mers la spital (Municipal) unde mi-au rupt membranele, aveam de acum 42 de saptamani, si a inceput tam-tam-ul. Din pacate, atunci cand aveam 4cm dilatatie si totulera mai mult decat suportabil, si-au dat seama ca puiul meu era tahicardic, statuse prea mult "la cutiuta" si nu ar fi supravietuit unei nasteri normale. Si mi-au facut cezariana, de urgenta, fara prea multe comentarii. Fetita e bine acum, e un copil destept si vioi dar inceputul a fost greu. Pentru ca toti imi spuneau (dr din spital) ca se vede ca e un copil cu "suferinta fetala". De parca nu ei ma trimesesera acasa zi de zi din usa spitalului spunand ca nu sunt de acord cu provocarea s.a.m.d. Parerea mea e sa nu mai astepti mult, cere-le sa iti provoace. Nu stiu cat mai folosesc zilele astea lui bb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor cred ca azi va dau vestea cea mare,sa mi tineti pumnii.ma trezit pe la 5.30 o durere groaznicaaaaa,am crezut ca mi trece dar am contractii la 10 minute si am vazut ca mi a curs si singe.vaiiiiiiii ce dureroase sinttttt.gata ca acum tre sa plec la spital ca poate nasc pe acasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mmama Julia, ce bucurie, in sfarsit a venit si ziua cea mare ptr tine!!!!!!!! Iti tin pumnii!!!!! Sa nu uiti sa fii curjoasa, ca totul va fi perfect!!!! De sa mi se intample si mie o data!!!!!![mariaj] Sa ne anunti cand vii inapoi, si sa ne povestesti toate amanuntele, mai ales mie, ptr ca urmez eu sa cunosc Municipalu'. Succes!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alina[gravi]-38 sapt si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere usoara Julia. Si nu uita sa ne povestesti. Dana, m-ai intrebat daca e primul copil. Da, este primul, inca nu realizez ca o sa fiu mamica. BB meu s-a intors deja cu capul in jos. La eco de 28 sapt era in pozitie de start. Harnicut micutul ! In legatura cu scurgerea : mi-a zis dr. ca la femeia gravida se admite o leucoree mai abundenta, decit la femeia "normala" (nu ca noi am fi anormale :)), fara ca asta sa insemne ca ai vreo infectie. Si eu m-am speriat la un moment dat, dar lama a iesit OK. Va pup pe toate (inafara de soacre, desi a mea e super OK) Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][flo]VESTE MARE![flo][flo][bis][roker][bis] [pk] A nascut Julia, are o fetita frumoasa, cica peste 3 kg. A nascut normal, si am inteles de la Kokolina care m-a sunat sa-mi dea vestea, ca in 2 ore deja iesise mititica! Sa va traiasca comoara, sa fie sanatoasa si cu noroc! Si asteptam vesti mai multe! Mergem [bonjovi]maine dupa amiaza sau sambata pe la ea, pe la spital. [bis][flo][pk][flo][roker] Va pupicim, Carmena[gravi] si bb[bibe] 33 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...