Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Vai, ce surpriza!!! Tocmai am ajuns la servici asa ca am citit si mesajul Juliei si cel cu vestea nasterii unul dupa altul...Felicitari multe,multe..am niste emotii..Deci fetita e!!![:)] Sa-ti traiasca printesa si sa creasca mare si frumoasa!!![flo][flo]. Nu-mi vine sa cred ca asa de repede s-au petrecut lucrurile! Doamne ajuta sa avem toate nasteri usoare! [pup],Dana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari mamicutelor, sa fiti sanatoase si puternice! Si fetitele vesele. Venim si noi din urma. Mai greu cu burtile astea mari, dar mai e un pic. Fetele din Ro, o intrebare: care sunt cele mai bune ceaiuri anticolici si produse de baie pentru bebe? As vrea sa stiu ce sa-i scriu mamei sa-mi aduca cand ajunge aici. Multam, Z 35s si 4z.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Imi cer scuze pt impolitete, insa trec direct la subiect pt ca am putin timp in care sa iau o decizie. Eu fac 40 saptamini pe 10 noiembrie, Dr a zis ca ma opereaza maine 07.11 (cezariana) insa parca nu l-as grabi pe bebe, as astepta pina cind o vrea el sa se nasca. Simbata va fi luna plina, am citit ca asta poate declansa nasterea. Voi ce stiti de treaba asta ? Nici n-as vrea sa refuz maine operatia, ca sa-l sun apoi pe Dr. simbata sau duminica noaptea si sa nu-l gasesc, sau sa nu poata veni si sa ramin cu cine o fi pe acolo de garda. Va multumesc mult SIMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Zeeva
Felicitari mamicutelor, sa fiti sanatoase si puternice! Si fetitele vesele. Venim si noi din urma. Mai greu cu burtile astea mari, dar mai e un pic. Fetele din Ro, o intrebare: care sunt cele mai bune ceaiuri anticolici si produse de baie pentru bebe? As vrea sa stiu ce sa-i scriu mamei sa-mi aduca cand ajunge aici. Multam, Z 35s si 4z.
De ce, in Canada nu se gasesc ceaiuri de colici?:)) Glumesc, desigur... Poate o sa-ti dea fetele niste denumiri pt ca eu parca m-am prostit de tot, nu mai stiu ce i-am dat Andrei (e nascuta in Ro), insa vezi tu ca la fiecare copil se potriveste un fel de ceai, poti nimeri sau nu. Noi am incercat de toate si n-a mers nici unul, a vomitat de eram speriati toti ca nu stiam ce are... pana ne-am dat seama ca e de la ceaiul anticolici. Aici am venit cand avea deja 4,5 luni si tot o mai durea burtica, asa ca ne-a dat un siropel LeFax se cheama, este o varianta si pt adulti, contra balonarilor. E bun siropelul asta. Eu nu am incercat insa fetele ziceau de un ceai de chimen... poate iti spune cineva exact cum se face. Pupici! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, felicitari, sa fie intr-un ceas bun, sa fiti sanatoase si voioase amandoua!!! [bum][bis][cheers][cool][disco] Va [pup]pe amandoua si te asteptam cu detalii!!! :) Simona , eu zic sa mergi maine, pt. ca 3 zile nu mi se pare deloc mult. Au nascut femei (induse sau cu cezariana programata) si la 37 sau 38 sapt, d-apoi la 40 fara 3 zile.........mai bine, decat sa incapi apoi pe mana cine stie cui...... Oricum te hotarasti, nastere usoara iti doresc: Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona eu zic sa faci cum ti-a spus doctorul. Ce mai conteaza 3 zile, si n-ai de unde sa stii daca se va declansa nasterea in urmatoarele zile. Si oricum e mai bine sa se nasca la termen decat dupa termen(dupa termen incep sa sufere bebelusii). Si inca, dar daca cumva te va apuca nasterea si totul va merge foarte repede(cum s-a intamplat la Julia azi, a nascut in doar 2-3 ore)si doc tau nu va putea ajunge la timp, sa-ti faca cezariana. Sunt multe de spus, daca doc iti spunea sa-ti faca cezariana la 38 de saptamani era una, dar aproape la 40.... Eu iti doresc o cezariana usoara si un bebe voinic si sanatos!!!!Si sa mai treci pe la noi, doar esti mamica de noiembrie-decembrie 2003!!!! [pup] alina[gravi]-38 sapt si 3 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...