Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Noi-Dec2003 (11)


Reliana

Recommended Posts

Mi-au dat lacrimile de emotie citind mesajele de la si despre Julia:) Felicitari Julia[flo], mii de pupici[pup] si sa fie intr-un ceas bun[cheers]. Bun venit printesei si multa sanatate la amandoua! Cred ca esti asa de fericita! Doamne, imi imaginez ca mai sunt doar cateva zile si voi fi ca tine[mamica] si ma cutremur de emotie! Te asteptam sa ne spui cum a fost!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari Julia si sa-ti traiasca bebelusa!!!! [cheers] Cred ca ai nascut-o intr-un timp record Ce fericita trebuie sa fii. Eu devin din ce in ce mai nerabdatoare. Maine este DPN, miercuri am fost la doctor si totul este inchis ermetic. Nici o dilatare, nici o contractie, absolut nimic. Mi-a facut eco si a constatat ca placenta nu mai e suficient vascularizata (chiar si eu am observat ca avea multe pete albe din loc in loc). Asa ca m-a chemat si maine. Credeti ca asta e un motiv sa-mi provoace nasterea? Stiti ca aici se asteapta de obicei doua saptamani inainte de inducere, timp in care trebuie mers la control din 2 in 2 zile. Nu mai am nici un pic de rabdare si bebelusa nu da nici un semn ca ar vrea sa iasa? Pe de alta parte mi-e frica de provocare. Ce parere aveti? Simona, daca mai imi citesti mesajul eu cred ca e mai bine sa faci maine cezariana (de obicei e mai bine sa te opereze inainte sa apara contractiille). Va pup pe toate, Cristina-Buburuza-40 saptamani (fara o zi [olala]) Cristina Müller
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca fetita Iulia, sa fiti amandoua sanatoase. Ai grija de tine si, cand te refaci scrie-ne cu lux de amanunte... Zeeva, Imi cer un milion de scuze pentru aseara! Parca mi-a luat cineva mintile. Ar fi trebuit sa stau cu voi, sa ma asigur ca totul e Ok cu voi si apoi sa plec. Sper sa ma ierti si pune, te rog, totul pe seama stresului in care ma aflu... Salutari Mirunei, Ioana mai are putin si termina cartea de colorat, a luat-o cu ea la scoala azi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!!! Cristina(Buburuza)si Vikinga va tin pumnii, sa ne dati cat mai repede vestea cea mare. Si sa fiti curajoase!!! Carmena mai stii ceva de Milana?? Cand are programata cezariana????Urmeaza ea si fetele. Va doresc la toate nasterile usoare!!!!Ca si mie e altfel!!!![:D] Pupici!!![pup] alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, si inca o VESTE MARE [flo][roker][pk][flo] Milana a nascut luni, 3 noiembrie la ora 11.30, o minune de baietel de 3.100 kg si 52 cm(basketbalist, nu gluma), sanatos si frumos( si care ii seamana leit)[;)]. A nascut la 37 sapt si ceva si totul a decurs OK(minunea s-a nascut prin cezariana, si mamica si bb se simt foarte bine - bb este un mare mancacios si somnoros). Sa fiti sanatosi, voiosi , si cu mult noroc si piciul, si tu Milana si taticosul participant la eveniment. Dupa ce mai vorbesc cu ea la telefon, va mai scriu ce mai fac. Eu am sunat-o aseara sa-i spun de Julia si surpriza - imi spune ea prima - stii, am nascut, bb a venit mai repede![bis] Sa fim sanatoase si noi si bb. Aveti grija de voi si de locatarii din burtica, ca acusica apar! Produse de igiena pentru bb? Eu am inteles ca Sanosan sunt cele mai bune. Cred ca depinde si de fiecare bb in parte. Colici? Eu de Baby Drik am aflat ca ar fi bun, inca habar nu am - mai vedem ce ne recomanda si [medic] Va pupicim, Carmena[gravi] si bb[copil] 33 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Milana!!!Sa-ti traiasca feciorul si sa fiti sanatosi![flo][flo][flo] Vin bebeii cu gramada! Incep sa ma panichez si eu.Se pare ca anul asta au venit cativa mai repede de termen...Si altii se lasa asteptati[:)] Intr-adevar, dupa cum citisem pe undeva, sunt foarte putini nascuti la termen...Smecherii. [:)] Eu abia peste 2 saptamani jumatate mai merg la control, sper sa stea cuminte puiutzul.. Am inceput sa dorm mai bine, cred ca de la prea multa oboseala acumulata. No, gata, inapoi la munca... [pup]Dana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...