Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum scoateti petele de carioca?


Recommended Posts

...de pe copil si de pe hainele lui? pentru haine am incercat cu spirt (n-a mers) iar cineva mi-a sugerat solutie de foarfeca sau zeama de cutit... pina sa trec la solutii extreme si sa pun cruce hainelor (care erau kiar noi si dintre cele mai frumoase ale lui snoopi [bang]), astept totusi niste sfaturi de la mamici mai optimiste. multzu. z.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De pe copil le scoti cu sapun si apa, iar in cazuri extreme il ferci cu periutza [:D], iar de pe haine eu am reusit sa atenuez o dunga sanatoasa de marker de pe o fusta alba cu detergentul lichid de la Ariel. Am pus detergent pe dunga cu pricina si l-am lasat toata noaptea, iar a doua zi am spalat-o frumusel la mana si am mai insistat un pic in zona cu probleme. Bafta la spalat![:D] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind sar'mina de raspunsuri [flo] intr-adevar, mai optimiste decit cel cu tratamentul cu zeama de cutit dar... astept si-mai-optimistele decit optimistele [help]... fiindca pe la noi, pe la tunisica, n-am vazut inca niciunde vanish si nici ariel likid [:(] . ceva detergenti in forma likida exista, pare-mi-se, dar nu le-am dat mare atentie fiind marci locale, de care nu stiu cam nimic. o sa incerc sa-mi sporesc cunostintele, ca poate-poate... darrrrrrr, of si daolica, eu inca mai sper ca cineva imi va zice si ceva de genul: zeama de para amestecatata cu tepi de urzici si lacrimi de lacusta scot petele de carioca - sau pe-aproape, in tot cazul ceva la indemina oricui, oriunde s-ar afla el pe lumea asta... [:o)][xx(] sper c-ati prins mesajul: am nevoie de un remediu banal care poate face minuni, nu de-un produs supra-ultra-performant, fiindca, asta-i situatia, plina de ghinion major: n-avem acces la ele aici [V] pe copil l-am spalat, l-am spalat si iar l-am spalat. nu iese, dar parca se mai estompeaza, totusi... e inca ca un indian inainte de razbel: cu doua linii paralele, una pe barbie, alta pe frunte, plus niste buline pe obraji [:0]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MirelaV
aualeu..dar cu ce s-a pictat? cred ca era marker permanent..la cum descrii tu acolo..[:D] MirelaV
pe naiba, nici macar, mirela, nu-s decit doua bucati de carioca, atasate de-o revista pentru plozi pe care io ieri, in culmea entuziasmului si-a lipsei de experienta, i-am cumparat-o lui snoopi, sa aiba cu ce-si umple dupa-amiaza. acu' nici sa le fac pierdute nu mai pot, ca s-a-ndragostit grav de ele si urla si le cauta prin toata casa. numa' c-am invata ceva de ieri pina azi: carioca-n mina copilului, copilul in trening pentru casa...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci, mama folosea spirt si sare de lamaie, iar mama sotului meu, pe care tocmai l-am intrebat acusica special pentru tine, zizee, folosea zeama de lamaie. asta in timpurile stravechi cand eram si noi copii. alte metode mai primitive nu stiu...macar am ramas in aria zemurilor :))) [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah, genial, maudi, cineva m-a inteles, multzu tare! miine dimi la prima ora: spalaturi si scufundari in zeama de lamiie, ca mi-e aiurea rau s-o duc in halul asta la cresa... o sa zic daca da rezultate. mai astept si alte propuneri de zemuri - kiar printre cele mai primitive dintre mijloacele pe care vi le puteti inkipui. cu multumici [asia], z.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...