Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Victoria's Secret


Dana P

Recommended Posts

Draga Cary, contul virtuon, trebuie deschis cu minim 20 usd, iti depui in cont numai suma pe care vrei sa o cheltui, in functie de comanda respectiva. Suma se depune in lei din cate am inteles si se face conversia. Intra la orice filiala bcr si intreaba mai multe. sau incearca si pe sit-ul bcr. Daca ajung eu la bcr azi iti mai dau detalii mai tarziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Nikita73
Mai fetelor, ziceti-mi si mie ca eu nu pricep, de ce preferati voi sa luati lucruri pe Internet, asa, pe neprobate? (exclus cele din localitati mici care nu au magazine in apropiere). M-am uitat si eu la lucrurile lor si m-ar tenta multe, dar de unde stiu eu ca imi vin bine? Ok, explica ei masura si tot, dar de unde-mi dau eu seama ca sutienul se potriveste la forma sinului meu, sau ca pantalonii imi stau cum trebuie pe fund? Ca sa nu mai zic de pantofi... Nu e mai fain si mai bine din magazin, acolo unde le poti pipai si proba? Cele care ati comandat de la ei, v-au venit turnate tot ce ati cumparat? Sint curioasa...[:D]
Depinde de fiecare cred, eu una urasc sa stau ore in sir la magazin si sa tot probez, deja stiu ce pantalon ma avantajeaza, chiar si aici imi cumpar fara sa probez, la pantofi/sandale eu sunt multumita de calapodul vs care este pe gustul meu, iar la sutien, eu am sa imi comand intai ceva varianta foarte ieftina sport si apoi o sa mai vad. La bikini am luat teapa, modelul "bikini string" marimea s, este foarte mare pt mine, care nu sunt nici pe departe masura s -- port mas 42 europeana si au si o forma ciudata de chilot gen anii 60 asa putin creti la fund, ceva groaznic. Eu ii numesc "moartea pasiunii". [:-)))]dar calitativ sunt buni. Oricum, colegele mele care si-au mai luat maieuri, costume de baie etc,si alte haine , au fost multumite de calitatea materialului si de forma produselor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi everybody!!! vreau sa va dau un sfat . Experienta mea este ca cea mai buna incaltaminte (si ieftina ) se poate cumpara din Spania . In timpul,reducerilor (asa zisele rebajas) eu am cumparat cizme cu mai putin de 20 de euro , pantofi cu tot cam pe atit. Rebajas-uri sunt in Spania in ianuarie (dupa anul nou) si in vara in iulie. Iar gustul si eleganta spaniolilor nu se compara cu nimic. Eu am intrat asta-vara la un Victoria 'secret , era iunie si sales-uri. Lucrusoarele erau dragute , dar chestiile super nu fusesera reduse . Acum ca m-ati imbiat m-am uitat la pantofi si cizme : 99 dolari+transport ptr o pereche de cizme fitoase e drept dar din inlocuitori ... nu stiu daca e cea mai buna solutie Best[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Nikita73
Mai fetelor, ziceti-mi si mie ca eu nu pricep, de ce preferati voi sa luati lucruri pe Internet, asa, pe neprobate? (exclus cele din localitati mici care nu au magazine in apropiere).
Lenjerie si haine de pe net?Ntz!Io-mi iau numai incaltaminte si asta pt.ca nici intr-un oras mai mare(ce am eu prin zona) nu gasesc ce-mi place.De la Victoria's n-am comandat pe net niciodata;prefer sa merg la mall. Ce ma nedumereste pe mine efaptul ca fete din Roamania prefera sa comande un sutien(ex.) de 50$+20$taxele postale pe net....Io-mi amintesc ca-n tara era lenjerie mishto de tot si de calitate cu preturi un pic mai mici;sau chiar daca e acelasi pret,totusi probezi si vezi exact ce cumperi.De incaltaminte nu mai spun!Si-apoi Victoria's Secret nu mi se pare chiar atat de extraordinara sa merite sacrificiul asta.PARERE PERSONALA[:D] [gravi]Irina & Vevemica & margica(19) din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Nikita73
Mai fetelor, ziceti-mi si mie ca eu nu pricep, de ce preferati voi sa luati lucruri pe Internet, asa, pe neprobate? (exclus cele din localitati mici care nu au magazine in apropiere). M-am uitat si eu la lucrurile lor si m-ar tenta multe, dar de unde stiu eu ca imi vin bine? Ok, explica ei masura si tot, dar de unde-mi dau eu seama ca sutienul se potriveste la forma sinului meu, sau ca pantalonii imi stau cum trebuie pe fund? Ca sa nu mai zic de pantofi... Nu e mai fain si mai bine din magazin, acolo unde le poti pipai si proba? Cele care ati comandat de la ei, v-au venit turnate tot ce ati cumparat? Sint curioasa...[:D]
pentru ca nu am timp de shopping, comand pe net tot, de la toale si pantofi pina la mobila si covoare. in primul rind, daca ceva nu imi vine bine (pantofi sau toale), nu este nici o problema sa trimit inapoi (ceea ce nu e optiune insa pentru comenzi din afara US). apoi, pe net preturile pot fi pina la 90% mai joase decit cele din magazine pentru exact aceleasi produse. nu in ultimul rind, cartile de credit in general sint protejate la frauda, ca si web-site-urile firmelor serioase (de gen vs). personal prefer sa nu cumpar de pe site-ul vs pentru ca au o taxa de shipping si handling mare (daca nu cumperi de peste $100) si in plus adauga taxale locale (un fel de TVA pe care multe companii pe web insa il anuleaza).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cool]Veve, eu de pe net nu iau decat tigari (la alea stiu sigur masura[:D]), da' pentru corp ma duc la magazin, tre probate ca difera de la firma la firma chiar daca e masura mea. Cella, daca nu ti se potrivesc vezi ca tre sa fie si masura categoria "petite", la americani cand zici categoria "women" e pentru femei inalte si solide, la supraponderali aia e deja "plus size", iar pentru tipele mignione este petite. M-am uitat si io pe siteul VS, da' nu ma dau in vant, sutiene nu port, pentru tzoale am altele preferate si la incaltaminte imi place Nine West. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Oprietena de-a mea a facut o comanda din catalogul Victoria's Secret de pe luna octombrie(este abonata si primeste lunar catalogul).Si-a comandat o pereche de ghetute din catalog care erau in jur de 69$.I-a ajuns coletul inainte de sarbatori, si a trebuit sa plateasca 10.00000.de lei(in acesti bani au intrat taxele si valoarea in sine a produsului comandat).A facut o mare criza, a trimis un mail, a cerut explicatii!Si le-a primit.Astea sunt costurile!Nu va imaginati cat s-a chinuit sa-si faca card ca sa poata face si respectiv sa primeasca produsul.Daca e cineva interesat pot sa vb. cu prietena mea sa o intreb exact si sigur care sunt procedurile, respectiv avantajele!!!!!!(daca sunt).Oricum din cate mi-a spus ea, nu-i mai trebuie articole de la VICTORIA'S SECRET,SE VA MULTUMI DOAR CU CATALOGUL! Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...