Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

Buna fetelor[bis].Ce bine imi pare sa fiu aici din nou ca tare v-am mai dus dorul cateva zile cand nu mi-a mers netul.Eu am primit o crema de la oriflame si ma dau cu ea seara dar intentionez sa imi cumpar una speciala pentru vergeturi. Am vazut ca discutati de intarit burtica ,eu simt sub buric in jos cum se intareste fara sa ma doara ,e normal?Am 15s sau 17s nu stiu sigur.[gravi] oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Malina, eu mai folosesc din cand in cand crema antivergeturi de la AVON pentru ca in ultima luna ma mancau sanii foarte rau,probabil pentru ca sunt in crestere si vreau sa spun ca aceasta crema are si efect calmant si previne aparitia vergeturilor. Eu am auzit lucruri bune despre crema de la Avon. Si o alta varianta ar mai fi sa foloseti in loc de crema, ulei de masline. In alta ordine de idei vreau sa va spun ca la clinica de langa mine de prin 1 Mai , clinica se numeste MEDLIFE (pe Strada Zablovski, oarecum in apropierea magazinelor Mega Image si Angst de pe 1 Mai) au si ei de curand un ecograf 3D. M-am interesat pentru voi, daca doriti, o ecografie pentru sarcina ~5 luni costa 1.300.000 lei. pentru mai multe informatii puteti suna la tel. 666.20.66. Eu prima ecografie (la 7 sapt.) am facut-o la ei ca sunt f. aproape, , si atunci aveau eco 2D si imi spusese radiologul ca in curand le va veni noul aparat. asa ca nu e nevoie sa asteptati asa de mult ca la dr. Pop. multi pupici diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost la echo la dr. POP. Mi-a spus ca voi avea o fetita....Bucurie mare in familie, mai ales ca mai avem un baietel. Sotul meu este in culmea fericirii. Isi dorea tare mult o fetita... Referitor la creme, ptr. burtica si sani folosesc lapte de corp Dove, iar ptr. coapse si posterior crema antivergeturi de la Avon. Ellys [gravi] 20 saptamani si [copil] Vlad
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DIANA.....CRED CA MA DUC SA MA-MPUSC CU MANA MEA...eu lucrez la o firma de leasing si MedLife e clientul nostru, are vreo 2 masini si inca 2 echipamente luate in leasing de la noi...si unul din ele stiam ca-i ecograf, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca e vorba de un ecograf 3D [bang][bang][bang] Si cand ma gandesc cat m-am agitat sa vad cum obtin o programare la o ecografie 3d.....oare de ce nu mi-a trecut prin cap sa-l intreb pe tipu de la medlife ce fel de ecograf au cumparat?! [bang][bang] Cand am vazut mesajul tau, citeam si nu-mi venea sa cred.....cat m-am agitat aici cu furnizori si cu platile la extern, ca mai costa si o gramada de bani aparatura aia (vreo 100.000 USD), da' n-am avut nici o clipa curiozitatea sa citesc altceva de pe factura sau contract decat denumirea aparatului..... Cat despre vergeturi, atunci cand imi aduc aminte, folosesc o crema de la avon, probabil aceasi pe care o foloseste si diana, nu stiu cat e de eficienta pentru ca deocamdata nu am asa ceva, dar am inteles ca apar dupa sarcina. Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellys, am vazut in mesajul tau ca pe baietel il cheama Vlad... Daca si al meu ar fi totusi baiat , tot Vlad il va chema.....inca mai visez la dorinta mea. Micky, ce coincidenta..... ai vazut ce inseamna sa mai vorbim si noi...Fetelor, orice aflati, spuneti sa auda lumea ca poate multe nu stim unele lucruri. Va pupicesc, Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amelia multa sanatate si iti tinem pumnii sa fie totul bine! Sa te ingrijesti –odihna multa – pana data viitoare ce vei merge la control. Poate scapi de internare... Diana, si eu am simtit acelasi lucru ca si tine! Eu imi doream fetita – e drept ca nu cu atata ardoare cu cat iti doresti tu un baietel [:D]– si am fost dezamagita putin, atunci cand am aflat ca va fi 90% baiat. Dar mi-a trecut repede cand am vazut bucuria sotului meu; el tot timpul spune “fie ce-o fi, sanatos sa fie!” Si la asta m-am gandit si eu: “Doamne-ti multumesc ca e sanatos!”. Adevarul este ca nu m-am obisnuit cu idea de a fi mamica de baiat – auzi!, cica va trebui sa “veghez” tot timpul sa nu se irite la bilutele acelea mici dintre picioare. Ma distrez singura...[:D][:D][:D] Pentru corp eu folosesc uleiul de masline; dupa fiecare dus, ma dau cu ulei, de la gat pana in talpi; nu e prea comod de folosit si nici nu lasa un miros suav pielii, dar dupa un scurt masaj pielea ramane fina si catifelata. cand vreau sa fiu gravi[vampa], folosesc crema de corp Dove cu extract de matase. si eu am contractii nedureroase ale uterului - burtica-pietroi; am observat ca mi se intampla cand fac efort(merg prea repede, sau trebaluiesc...). dar dupa putin repaus, imi trec fara probleme. aseara am facut clatite cu gem si pt ca m-am grabit sa termin cat mai repede, am ajuns la sfarsit cu o burta-beton...[bang] simona 25s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Machetuza merci mult de urari..si voua fetelor Cred ca am o veste colosala pt cele care au avut calitatea de asigurat inainte de data de 17.03.2003 (OUG 9-27.feb.2003)adica cele care au cotizat la asigurarile sociale de stat(sub o forma sau alta).......[alcool] S-ar putea ca indemnizatia pt cresterea copilului sa nu fie plafonata la acea suma "tembela" si sa se calculeze ca pina acum adica baza de medical sint ultimele 6 luni de contributie la asigurari sociale(85% din asta)...am sa fac o adresa oficiala sa primesc un raspuns...pt ca in aceasta OUG 9 din 27 feb.2003 la Art.3 alin(5) se spune asa "Drepturile de asigurari sociale,cuvenite sau aflate in plata,calculate potrivit reglementarilor in vigoare anterioare prezentei ordonante de urgenta,se achita in continuare,pina la sfirsitul perioadei de acordare prevazute de lege".Mi-a atras atentia si un articol din revista Capital de azi care spune acelasi lucru: http://www.capital.ro/index.jsp?page=article&article_id=11562§ion_id=6 Sper sa am dreptate... Va pup si numai bine Amelia si Andreea(25sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toate mamicile! Eu folosesc o crema antivergeturi care se cheama AslaVital, cred ca e din gama Gerovital. Este destul de scumpa: 190.000 un flacon. Cu ea ma dau pe sani si pe burtica, iar pentru restul corpului, folosesc lotiune de corp de la Nivea. Intr-o vreme foloseam ulei pentru bebelusi de la Johnson, dar asa de greu intra in piele, ca ma plictisesc asteptand... Oricum, ar merita ca face pielea super-catifelata, "ca de bebelus" [:)] Amelie, oare chiar aaa sa fie cu concediul acela? Ar fi super, dar tare mi-e teama ca nu e asa... Cred ca textul acela se referea la mamicile care erau deja aflate in concediul de crestere a copilului, ca sa nu li se modifice suma pe care o primeau. Adica daca au plecat cu un mod de calcul, cu el sa ramana pana la sfarsit. Oricum, succes la demersurile pe care vrei sa le faci si tine-ne la curent! Desi adresele astea oficiale de obicei doar te ametesc de cap, dar nu iti ofera un raspuns concret - am mai patit-o si eu cu ministerul finantelor. Micky, dar tu parca ziceai acum vreo saptamana-doua ca ti-ai facut programare la CMU, la Iosup. Ce s-a intamplat, n-ai mai mers? Si inca ceva super-important: cine stie un leac miraculos pentru constipatie, help me, please! Pupici! [pup] Flaviana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...