Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Soleil, am vrut sa-mi fac programare...dar din motive independente de vointza mea, n-am mai facut [bang][bang]...divergentze cu taticul....alta lista de prioritati...oricum nu mai conteaza. Ideea e simpla, n-am reusit sa fac nici pana in ziua de azi ecografia aia 3d. Cat despre partea cu veniturile in CIC pe mine chiar ma interesa, dar asa cum a zis si malina, locul lui era la probleme legislative pentru ca acolo sigur se vor gasi mult mai multe persoane competente care sa dea sfaturi. Asa ca amelie, sper sa nu te superi pe mine ca ti-am luat-o inainte si am postat intrebarea acolo fara sa-tzi cer dreptul de copyright...oricum n-am dat paste decat la link, nu si la mesajul tau. Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor...cum va mai este.Eu am inceput sa iau avint la crescut burtica si kg la cintar....Ce analize a-ti mai facut? Stie careva din voi daca utrogestanul este compensat...nu prea mai fac fata la citi bani am dat pe medicamente si nu am avut parte de nici o compensare. Voi cu ce va mai imbracati?V-ati cumparat ceva ciorapei speciali ca eu tot din cei obisnuiti folosesc dar parca nu-i mai suport. Am auzit ce e foarte bine sa ne dam pe burtici si sini cu creme ce contin colagen ce confera elasticitate pielii. Avem un top cite fetite citi baietei? de curiozitate Sa auzim numai de bine Amelia si Andreea(25sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Despre crescut burtici... a mea deja e mare cat o zi de post, mi se pare cam prea mare! Cat despre kg, habar n-am, ca nu am cantar acasa. In seara asta am programare la medic pentru controlul lunar, asa ca am sa il intreb despre dimensiunile burticii, despre kg in plus, etc. Oricum, daca am ceva kg mai mult decat e cazul, o sa imi auda mie urechile, ca doctorul meu nu e de acord cu ingrasatul fara masura in timpul sarcinii [:)]. Si poate apuc sa discut cu el si despre nastere, cum o sa fie, daca imi face peridurala in cazul e sa fie naturala, pana acum nu am apucat sa discut toate astea cu el. Pacat ca pana la ecografie mai am de asteptat inca vreo 3 sapt, ca asa mi-e de dor sa-mi mai vad gandacelul...! Amelie, pentru gravide nu se mai dau medicamente compensate decat daca au un venit mai mic decat salariul minim pe economie. Asta din octombrie 2002... Si cum conditia asta e super-idioata, practic nu se mai dau compensate de nici un fel la gravide. Decat daca chiar nu castiga nimic. O tampenie! Daca ai un salariu de 3.000.000 pe luna (care e mai mare decat cel minim) e cam greu sa dai cate 300.000 la doua saptamani pe o cutie de utrogestan, de ex. Si cine stie ce alte medicamente mai ai nevoie... Ca sa nu mai spun de Gravibinon, care costa 300.000 o fiola [:(]. Eu de ex am de facut o injectie la 10 zile, dar altele trebuie sa faca si de 2 ori pe saptamana! Ce sa mai zic, ca deja m-am enervat cumplit doar gandindu-ma la toate astea [bang] [bang] Ufff, chiar nu stie nimeni un leac pentru constipatie? Ma doare burtica de nici nu pot sta bine pe scaun si ce laxative am luat (Herbolax) nu au nici un efect [q] Va pupic si sa aveti o zi insorita! [pup] Flaviana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici!! Si la mine se vede acum burtica f.clar, mai ales ca in rest sunt aproape neschimbata si fiind oarecum subtirica, toata lumea imi spune ca par ca am inghitit un gref mai mare[:D] Amelie, eu personal in primele 3 luni a trebuit sa iau si eu utrogestan. M-am dus cu reteta de la doctorul ginecolog la doctorul de familie, si el mi-a facut reteta gratuita. Stiu ca sunt foarte scumpe, intre 250-300.000 lei /cutie. Si chiar am putut sa le iau gratuit de la farmacie. Insa de curand am citit intr-un ziar ca Utrogestanul care este atat de necesar la majoritatea sarcinilor, nu se mai da gratuit. Insa tu poti sa incerci. Pupici, Diana si BB
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...