Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

Buna dimineata dragi [gravi][gravi][gravi], Sa fiu sincera,eu acum aud de la voi de utrogestan.Probabil ca medicul meu a considerat ca nu am nevoie, deoarece analizele mi-au iesit f. bune,nici calciu,nici magneziu sau alte minuni nu ne-au trebuit mie si lui bebe.Se pare ca suntem sanatosi tun ceea ce va dorim si voua din tot sufletul.In ceea ce priveste sexul bebelusilor eu pot sa spun ca d-l doctor mi-a aratat ca este baietel,adica am vazut cu ochii mei(si tati deasemenea) ceea ce distinge baietii de fetite.[cheers] Pupici pe burticute, Simoneta cu [gravi] si [copil] de 24 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Uite ca s-ar putea sa vorbesc aiurea, dar asta nu din cauza mea [:(]. Chestia asta cu femeile insarcinate nu mai au dreptul la gratuitati decat daca au un venit mai mic decat salariul minim pe economie o stiam de la farmacistele de unde imi cumpar eu medicamente. Acum am citit si eu ordonanta aceea din octombrie 2002 si singura chestie pe care am gasit-o se refera la "persoanele care beneficiaza de asigurari fara plata contributiei" - aici era vorba de gravidele cu venit mai mic decat sal min pe economie. Deci e vorba de persoanele care nu platesc medicamente. Dar daca progesteronul (utrogestan) e pe lista de compensate. Deci se pare ca totusi noi am avea dreptul macar la medicamente compensate, daca nu gratuite. In fine, se pare ca intre casa de asigurari de sanatate, medici si farmacisti e o lipsa totala de comunicare si fiecare interpreteaza legile dupa cum are chef... Daca aflu mai multe amanunte, va tin la curent si scuze daca v-am dezinformat. Flaviana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza [gravi] Bine-ai venit printre noi, simoneta [flo], sarcina usoara in continuare. Eu nu te-am mai vazut pe aici, dar e posibil sa ma insel....oricum mai bine sa-tzi urez de doua ori bun venit decat niciodata [:)]! De medicamente gratuite habar n-am.....oricum sistemul asigurarilor sociale in romania e la pamant, eu una nu mai astept nimic de la el, pentru ca am invatat din proprie experienta ca banul deschide multe usi inchise in mod normal (aste bineinteles daca iti poti permite, desi si eu de multe ori ma lovesc de problema asta....lipsa banilor....nu stiu cum naiba, dar de la o vreme parca nu imi mai ajung deloc). N-avem decat sa ne resemnam si sa scoatem din buzunar banii pentru medicamente, pentru consultatii la doctor, pentru ecografii, pentru analize, de fapt cam pentru aproape tot ce tine de sanatatea noastra in perioada asta. Sau mai stii...poate exista undeva in tara asta un spital, un medic sau o farmacie care sa-tzi ofere anumite facilitati....dar eu una nu l-am descoperit! Cat despre utrogestan, primul doctor la care am fost mi-a prescris asa ceva, dar am luat cateva pastile si acum zace intr-un sertar, pentru ca celalalt mi-a zis ca nu as avea nevoie de medicamente. Ia ziceti-mi si mie, la ce e bun medicamentul asta? Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca nu am trecut la tine. am rezolvat. daca am mai uitat la cineva sa-mi spuneti, de preferat un mesaj privat ca asa poate sa-mi scape. intrebare: stiti cumva daca la Mall pot sa gasesc salopeta sau geaca? si cam la ce preturi? Ca e posibi sa ajungem in Buc sambata si habar nu am cum este acolo. Nu cred ca avem timp sa mai mergem in alta parte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la vergeturi...era un subiect deschis de vilma, pe vremea cand am descoperit eu forumul, aveti link-ul mai jos...poate va foloseste! (daca tot l-am cautat pentru mine sa-mi mai reimprospatez memoria cu sfaturile altora, am zis sa vi-l dau si voua) http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=11891 Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by malina_mircu
intrebare: stiti cumva daca la Mall pot sa gasesc salopeta sau geaca? si cam la ce preturi? Ca e posibi sa ajungem in Buc sambata si habar nu am cum este acolo. Nu cred ca avem timp sa mai mergem in alta parte.
De gasit nu stiu daca gasesti, dar oricum daca ai norocul sa gasesti, va fi probabil la niste preturi exorbitante. Gandeste-te ca daca in oras la magazine cat de cat normal preturile la salopete trec de un milion, la mall poti sa mai adaugi lejer inca 50%. Nu stiu de ce, dar mie mall-ul mi se pare cel mai prost loc de facut cumparaturi, mi se pare foarte scump, iar hainele pe care le gasesti acolo daca ai rabdare sa cauti, le poti gasi mult mai ieftin in alte magazine din Bucuresti. Acum depinde de la persoana la persoana, sunt multe care prefera mall-ul pentru cumparaturi, dar mie mi se pare un magazin mult peste bugetul meu. Acum, malina, depinde si cat esti dispusa sa cheltui [:D], daca te tin buzunarele, mergi la mall, ai toate sansele sa gasesti lucruri faine acolo Mickyyy [gravi] 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Malina, Pot sa-ti spun din proprie experienta..dupa lungi cautari prin marele Bucuresti ca am fost si sunt tare multumita de magazinele Rococo,care au lucruri tare frumoase si de bun gust la un pret in raport cu calitatea destul de acceptabil.Unul dintre magazine este langa Biserica Sf. Gheorghe,aproape de magazinul Cocor.Poti sa treci pe acolo si sa iti clatesti ochii macar.Eu mi-am luat o bluzita tare dragutica la 450000 lei si un sarafan de lana 100% la 890000lei cu care arat ca o papusica. [pup] pe burtici si sarcina usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...