Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

Malina, completeaza si la mine ca o sa nasc la Municipal cu dr. Badiu Alexandru, probabil in data de 8 aprilie 2004. Asadar, avem 18 saptamani si atentie!!!!!!!!! am luat 8 kg in greutate. Fetelor, voi v-ati ingrasat chiar asa de mult? Oare cate kg. o sa mai pun pe mine? Sunt cam speriata din acest punct de vedere. In rest, va pup pe toate si sa aveti grija de voi. camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Camelia, eu maine intru in saptamana 16 si pana acum nu cred ca am luat mai mult de 3 kg (din fericire!) - desi ma consideram o predispusa la ingrasare. Cred ca depinde de fiecare persoana. Eu cunosc persoane care au luat 28 de kg si la 5 luni dupa nastere aratau ca fotomodelele, fara eforturi reale. Curaj, deci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutari la burtici! camelia,nu te ingrijora ca si eu am pus tot 8 kg pana acum (sunt in sapt. 23 si 2 zile). cred ca depinde de fiecare organism... dr mi-a spus sa evit dulciurile, dar eu nu prea mananc dulciuri de obicei si uite ca tot m-am ingrasat!! bine ai venit si sarcina usoara oana!! simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-e teama sa ma urc deocamdata pe un cantar....desi toata lumea imi spune ca in afara de burta, care se vede bine, in rest nu m-as fi ingrasat. Oricum, pe burta am pus mai mult ca sigur cel putin vreo 5 kg, daca nu chiar mai mult. Aaa...chiar...am zis ca fac sondajul de opinie de dimineatza, dar am uitat [alcool].... La eco au iesit 80% sanse sa fie fetita asa ca am cautat nume de fetita, dar preventiv, ne-am gandit si la nume de baiat. Si cum eu vreau fetita, am hotarat ca numele fetitei il dau eu, iar daca cumva e baiat, ii alege taticul numele...si l-a ales...Cantemir....numai ca mie mi se pare un nume groaznic, nu-mi inspira nimic, desi de vreo 3 zile il tot alinta pe bb cu cantemir....cred ca mai mult sa-mi faca mie in ciuda. Partea proasta e ca eu deja incep sa ma obisnuiesc cu numele asta, si daca cumva doctorul s-a inselat si voi avea baietel...poate n-o sa mi se mai para un nume asa de groaznic Cantemir. Adica...acum e gluma...da ce ma fac daca mai tarziu chiar o sa vrea sa-l botezam asa??? Voua cum vi se pare ca nume Cantemir? Mickyyy [gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau la casa in eremia dar m-am mutat aici in 1994 asa ca nu cunosc prea multe persoane,dar cine stie. Michyyy eu am luat 6 kg in 14 saptamani.Nu stiu cum te simti tu dar eu obosesc foarte repede si incepe sa ma doara burta .E normal? Voi patiti la fel? Cineva mi-a spus ca ar fi contractii.Ce parere aveti ca mi-e tare frica imi iubesc tare mult bb-ul si nu vreau sa-l pun in pericol. oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi, ellys [flo] si sarcina usoara in continuare. Cred ca totusi e o greseala undeva la data nasterii la tine, ca eu fac maine 20 de saptamani, si mie 2 doctori diferiti mi-au dat aceasi data probabila a nasterii - 28 martie, deci cam in acelasi timp cu tine. Mickyyy [gravi] 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...