Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

IATA CA MA INTORSEI...din Florida[beach].Am crezut ca mor de durere de spate de la scaunul din avion desi au fost doar 2 ore juma. Am fost la sora-mea care m-a rasfatat cu fel de fel de mancaruri cum numai biata mama m-ai facea.Deci...am mancat pe rupte!!!Mi-e si frica sa ma urc pe cantar...si tata a stat cu baietelul meu de 2 ani o noapte asa ca fuseram dupa 2 ani juma si in discoteca ...in jacksonville,florida...dar vacanta s-a dus si acum iar pe metereze la servici...nu ma pot concentra deloc ..sper sa imi treaca ca am de predat un proiect pana lunea viitoare.... ______________________________________ M-am hotarat sa imi schimb doctorul[medic] si spitalul ... Dar abia in decembrie dupa prima vizita la noul doctor o sa confirm exact.Mi s-a pus pata sa merg la spital universitar"Stony Brook UniverSIty Hospital" .A fost tare greu sa prind o consultatie...mai ales ca sunt "asa inaintata in sarcina" in rest...salutari noilor venite... draga oana si pe mine ma durea rau burta ...ma balonam si aveam gaze+constipatie...dar a trecut mickky...sorry dar Cantemir nu este pe gustul meu...si noi avem mari discutii cu numele...dar conteaza sa iti placa tie...mie mi-a trebuit mult sa ma obisnuiesc sa il strig pe primul bebe Robert...desi imi placea mult numele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici eu nu sunt prea lamurita cu data conceptiei si data nasterii.Uite eu sunt in14 saptamani si mi s-a spus ca voi naste pe 18 aprilie cu toate ca la ecograf trebuia sa am 15 saptamani iar alte fete cu sarcina mai mare sunt apropiate ca data a nasterii.Prima zi a menstruatiei a fost 7 iulie .Propun sa punem toate aceste date poate ne lamurim sau daca stie cineva sa calculeze.... oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza burticutze! Ellys, eu am avut ultima menstruatie cu o zi inaintea ta, pe 21.06.2003, iar numarul de saptamani in care esti se calculeaza de aici, de la data menstruatiei, nu de la data conceptiei. Deci si tu ai 19 - 20 de saptamani, iar bb intr-adevar are doar 17 saptamani. Aici toata lumea foloseste ca data de referinta ultima menstra. Cred ca daca aveti rabdare sa lecturati, noi am mai dezbatut problema cu numarul de saptamani si intr-unul din subiectele anterioare, dar nu mai stiu exact pe unde. Mickyyy [gravi] 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, Mamici! Vad ca ne inmultim pe zi ce trece....ma bucur foarte mult. Bine ati venit Oana si Ellys! Oana, nu stiu daca ai oservat ca data nasterii la tine este foarte aproape data nasterii bebe-ului meu: prima zi a ultimei menstruatii a fost 9 iulie! Si la mine calculele din site spun ca s-ar naste pe 14 aprilie iar doctorul mi-a spus ca pe 19, toata lumea imi zice ca sunt insarcinata in 16 saptamani (maine intru in 16) , iar doctorul imi spune ca sunt in 14....si tot asa, se pare ca asta e enigma noastra. Legat de greutate, eu tot 62 kg am ca si acum 2 luni. Burtica nu pot sa zic ca ma doare, foarte-foarte rar simt asa cate o durere surda. Sunt un pic ingrijorata insa ca din septembrie pana acum mi-a scazut calcemia foarte mult, sunt la limita, iar luna trecuta stateam forte bine, iar regimul alimentar mi-e aproximativ acelasi. Saptamana viitoare ma duc la vizita lunara la doctor si sper sa imi spuna ce pot sa iau sa acopar nevoia bb-ului meu. Voi v-ati mai luat analize pentru calciu acum de curand? multi pupici, diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Intr-adevar, e placut sa ne inmultim! Micky, eu mi-am ridicat rezultatele de la analize aseara si spre surprinderea mea stau bine cu calciul. Si despre celelalte mi s-a spus ca sunt normale, ca exista niste depasiri ale limitelor date de calculator, dar care sunt cauzate de sarcina si nimic mai mult. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut fetelor...am si eu un stres...de vreo 2 zile bb nu mai mai loveste asa incit sa-l simt foarte bine...poate citeva miscari foarte usoare...sint ingrijorata.Ma duc vineri la doctorita dar sper sa nu fie ceva rau...Poate doarme?...Poate n-are chef de joaca?La voi cum e? Va pup si o zi buna Amelia si Andreea (24sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irismetal, am auzit o gramada de lucruri bune despre spitalul CFR 2 si mai ales despre doctorii de acolo. La un momentdat ma batea si pe mine gandul sa merg acolo. Tu ai fost deja sa vezi spitalul? Cum ti se par conditiile si medici de acolo? ca eu cred ca o sa ajung in luna a 9-a si tot nu o sa ma hotarasc unde sa nasc....am zis ca va fi radoi, dar tocmai am auzit niste lucruri nu tocmai placute despre el, si tare mi-e ca fug si de aici cum am fugit de la suciu...... Mickyyy [gravi] 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum aproape 2 ani cand am nascut la Universitar, acolo erau niste asistente de la CFR 2 care faceau practica. Mi- s-au parut f. de treaba, mai ales ca au stat cu mine in sala de travaliu si imi distrageau atentia de la durerile nasterii prin diverse glumitze. Au stat cu mine si dupa ce am nascut si ma intrabau cum ma simt. De primit, nu au vrut sa primeasca nimic, spunand ca fac practica. Ella Ellys
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...