Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de martie-aprilie 2004 (6)


Recommended Posts

Oana el aude atat vocea ta cat si pe cea a taticului. Doar ca pe a noastra o aude altfel decat in realitate penru ca o aude cuva altfel, cu vibratii. de aceea vocea tatalui cica o recunoaste mai usor dupa. eu am o forfoteala in burta, dar am fost si ff balonata. si nu reusesc sa-mi dau seama daca este stomacul sau bb. [:(]. dar am rabdare. am din cand in cand ca niste intepaturi dar nu in burta (ca atunci cand schimb brusc pozitia) ci undeva jos in interior (nu stiu unde in col sau pe acolo). nu sunt nici dese nici dureroase, dar ma intreb si eu. voi aveti? pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Malina, cam ce descrii tu, asta simt si eu astazi..forfoteli in burtica si sigur nu e bb si dureri mici ici colo cand ma ridic sau schimb pozitia brusc. Si eu ma intrebam daca e normal...Oricum am observat ca in ultimele zile mi-a crescut burtica destul...mai exact am un guguloi asa in fata in dreptul buricului, e tuguiata burtica mea... Se pare ca incepe un ritm de crestere mai alert de acum inainte si probabil si de-aia mai simt asa cate cava. De-abia astept sa il simt si pe "piciulica"...pentru ca am vazut ca la marea majoritate dintre noi minunea s-a produs deja. Va pup si sanatate, Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burtici, Am vazut ca ELA ne-a intrebat cam ce ne-am luat de imbracat. Eu mi-a luat de la mag de la Sf. Gheorghe o pereche de pantaloni speciali, adica au burtica elastica. Sunt din lana , iar partea din fata este dintr-un jerse mai gros care se intinde pe masura ce creste burta, iar la spate sunt cu elastic reglabil. A dat pe ei 800.000lei. Si sunt si pe marimi: de la XS pana la XXL. Nici nu se cunosc ca sunt pantaloni de gravida. Sunt ideali ptr. mers la servici. Am vazut acolo o gramada de haine dragute si nu mi s-au parut exagerat de scumpe. Cele de la mag. Cocor de la parter mi s-au parut oribile si scumpe. Cele de la Sf.Gheorghe mi s-au parut dragute si lucrate cu mult bun gust. Ideea cu hainele lucrate la croitor este minunata pentru cine cunoaste o croitoreasa buna. O zi buna in continuare!! Ellys
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!! Am aparut si eu pe aici, mi-e si mie tare somn, dar trebuia sa vin la serviciu. Ii multumesc lui Dumnezeu si sotzului meu ca am masina, ca altfel sa ajung din 1 Mai in Militari e un calvar pe vremea asta... De imbracat, fetelor, pot s ava zic ca saptamana asta am fost la soacra mea de cateva ori ca sa imi ia masuri si sa imi faca probe si astazi sunt gata panatlonii. Sper sa ajung azi sa ii iau. Este creatie proprie eu + ea si de-abia astept sa vad cum au iesit. Fiind de iarna , am ales sa fie mai larguri jos, Cam cum sunt blugii acum usor evazati, la spate la mijloc au elastic, in laterale cu nasturi si prelungiri in interior cam cum arata saopetele pentru gravide si talia un pic mai sus ca s anu deranjeze cand ma asez...VA spun luni cum au iesit. Pupici, Diana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor voi cum stati cu stresul ? Eu sunt invatatoare si stau destul de mult timp in galagie[bang], plus ca trebuie sa fiu atenta in zece locuri in acelasi timp.[duel] Pana sa raman insarcinata nu mi s-a parut ceva deosebit dar in ultimul timp simt ca nu mai fac fata [cusca], ma enervez repede plus ca saptamana aceasta am avut vacanta si mi s-a parut ca in rai , nu m-a mai durut capul ,nu m-a mai durut burtica.[cool].Voi simtiti aceleasi schimbari sau nu este cazul?[gravi] oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu stresul......destul de prost.... in ultima vreme ma enervez destul de repede si fara motiv de multe ori. Plus ca am zile (ca cea de azi) in care imi este foarte greu sa ma concentrez, fac greseli copilaresti, dar din fericire pentru mine imi dau singura seama de ele, cel putin deocamdata. Si abia astept vacanta de iarna, chit ca n-o sa fie decat vreo saptamana jumate-doua, dar oricum, e mult mai mult decat un week-end. Obosesc mult prea repede chiar si atunci cand nu ma ridic de pe scaun o zi intreaga, iar burtica devine din ce in ce mai incomoda, indiferent daca e vorba de condus sau de stat la birou. Mi-e din ce in ce mai greu sa imi gasesc o pozitie care sa fie cat de cat comoda.... Si cand ma gandesc ca greul abia acum incepe....... Mickyyy [gravi] 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...