Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati dintre voi lucreaza in domeniul ...?


cl

Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu lucrez in domeniul pe care l-am studiat (informatica) dar nu fac programare, cum ar trebui, ci vanzari IT si telefonie mobila. In schimb, compenseaza sotul meu care, desi a studiat inginerie mecanica, este un foarte bun programator si administrator de retea. De fapt, el e bun "la toate", se pricepe la orice, ceea ce nu pot spune si despre mine....din pacate... Laura si bebitele: Bianca (4 1/2 ani) si Ramona (1 an + 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am terminat limbi straine si sint fericita sa lucrez in acest domeniu (engleza) combinat cu jurnalistica, ceea ce imi place teribil. Fac asta de 7 ani si nu pot spune ca ma voi plictisi vreodata. Doar in cazul in care s-ar restructura job-ul meu, ca in rest nu l-as schimba, desi nu pot spune ca este platit foarte bine, dar e acceptabil. Mai sint insa si alte avantaje, programul destul de lejer si serviciul aproape de casa, ceea ce a un atu pentru mine, care doresc sa petrec cit mai mult timp cu cei doi copii ai mei. Sint unele lucruri care conteza uneori mai mult decit banii. Poate as gasi altceva mai bine platit, dar n-as vrea sa stau la slujba de dimineata pina seara si copiii mei sa uite ca au o mama. Deci, ma pot declara multumita cu ceea ce am. Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi am facut limbi straine, nu am fost pregatita sa traduc texte tehnice, ci doar leterare, de fapt am fost pregatita sa predau italiana si franceza. Acum, pot sa zic ca lucrez oarecum in domeniu, dar nu fac traduceri literare, ci doar din alea cu termeni tehnici, administrativi, comerciali + ceva contabilitate. Imi place ce fac, desi obobosesc mult, dar am avantajul ca e aproape de casa, acces internet... Oricum, nu ma vad in aceasta postura prea multi ani, asa ca, daca voi fi nevoita, voi lua-o de la capat cu alta profesie... Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa spun ca mi-am dorit sa lucrez in domeniul caruia ii apartzin... am ajuns aici doar printr-un lung lantz de ... intamplari shi coincidentze...dar acum nu-mi pare rau deloc ca a ieshit asha. Asta poate shi datorita faptului ca timpul imi permite sa desfashor shi alte activitatzi adiacente, in afara serviciului, care, remunerate, imi mai rotunjesc nitzelush veniturile[cool]. Iar faptul ca am shansa sa lucrez cu echipamente noi, moderne, performante este, cred eu un bonus... Pe scurt consider ca am un loc de munca aproape perfect shi nu l-ash abandona decat daca ash pleca undeva afara...dar tot cu contract de munca, nu asha la intamplare... Asta e parerea mea, cel putzin in acest punct al vietzii...[hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma faceti sa ma smiorcai putin.. eu am avut sansa sau ce-o fi fost sa ajung sa lucrez chiar in locul la care visam in fiecare an cind clasa mea mergea in vizita pioniereasca ,cred ca se numea "de orientare profesionala"...probabil orice copil in vizita la fabrica de ciocolata viseaza sa ajunga sa lucreze acolo... tare ciudat, cind lucram acolo nu m-am prea gindit la asta, poate la inceput , apoi n-am mai avut timp si chef..nu zic ca n-a fost bine dar am ales sa plecam din romania, si de curind mi-am dat si demisia din postul de pioniera...dupa 4 ani de concedii de ingrijirea copiilor...ce ciudata e si viata asta; oare voi mai lucra vreodata acolo? cred ca NU...iar in alt loc asemanator nici atit...dar asta nu mai e o problema, se pare ca mi-am vazut visul cu cohii si m-am lamurit iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dintotdeauna mi-am dorit sa lucrez ca educatoare sau invatatoare pt. ca imi plac copiii foarte mult. Dar, nu a fost sa fie ! [:(] Lucrez in domeniul in care m-am pregatit, comert, mai fac si munca de secretariat si imi place mult. Vin cu placere la munca, mai ales ca am si internet la dispozitie.[;)] Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 9 luni) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DA! Eu fac ceea ce mi-am dorit, incepand din facultate. Cateodata e mai bine, cateodata e mai putin bine. Bani nu sunt prea multi, dar satisfactii am destule. E drept ca fiecare mica reusita are in spate ore de framantari si zile de cautari. Dar fac mereu chestii noi, deci cum sa ma plictisesc??? Pupici, Boga
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Romania, da, am facut pt. ce m-am pregatit adica,contabilitate. Ah ce imi mai placea, desi unii spun ca e plictisitoare...bine ca lucrind intr-o firma mica trebuia sa faci de toate si secretariat, si marketing chiar si mici proiecte. Am invatat multe si imi amintesc cu mare placere! Aici insa e alta treaba,...desi am norocul de a fi gasit un serviciu lejer, cu sefi draguti, cu tot confortul, inclusiv internet[;)]singura problema este timpul liber care e "sublim, dar lipseste cu desavirsire", insa, nu le putem avea pe toate, nu?[:D] In concluzie, sunt multumita! Tatiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...