Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati dintre voi lucreaza in domeniul ...?


cl

Recommended Posts

  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu am terminat horticultura. iubesc aceasta meserie, dar din pacate dragostea trece prin stomac, iar meseria mea nu numai ca nu-mi asigura traiul, dar in Romania lipseste cu desavarsire, ca de altfel tot ceea ce e frumos.PACAT!!! am lucrat in n-shpe alte domenii, dar degeaba!!! vineri am demisionat de la ultimul loc de munca, iar acum stau pe bara si-mi ling ranile...momentan vreau sa stau cu bebe, macar un timp. nu vreau sa-mi mai irosesc timpul muncind pe branci pt toti jegosii parveniti. poate, dupa pauza aceasta voi lua decizia corecta, care imi va influenta pozitiv viata...pana atunci, insa, mai este... ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu lucrez in domeniul pt. care am optat inca de pe bancile scolii generale inaintea intrarii la liceu. Sunt multumita si acum lucrez ceea ce imi place am acces la tot ce este nou lucrez de cativa ani buni intr-o cladire noua, utilata modern si sm colegi buni, veseli si linistiti. Intuitia mea catre domeniul in care lucrez se pare ca a fost categoric foarte buna. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Hai sa viu si io cu teoriile mele. Pot sa spun ca lucrez in domeniul pentru care m-am pregatit, dar am schimbat de cateva ori specializarile in cadrul acestui domeniu. Ca sa pot face ceea ce fac, a trebuit sa plec din tara. Si in tara lucram in meserie, dar nu era nici o perspectiva, ar fi trebuit ca mai devreme sau mai tarziu sa ma las. Deci,da, pot spune ca lucrez oarecum in domeniul meu, dar cred ca pentru a avea succes nu trebuie sa te cramponezi exact de ceea ce ai studiat la facultate, ci sa te schimbi,re-califici, re-atestezi, incepi lucruri noi, sa zicem, din 5 in 5 ani, pentru a tine pasul cu "vremurile". Numai bine! ruxij
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt actrita dar nu lucrez in domeniu. Am facut o multime de sacrificii ca sa intru la facultate pentru ca mi-am dorit acest lucru. Din fericire am avut sansa sa fac 2 ani figuratie la Teatrul National din Bucuresti. De 3 ani insa nu am mai jucat pentru ca este foarte greu sa patrunzi intr-un teatru. Acum sunt coordonator la Avon Cosmetics iar uneori imi este tare dor de meseria mea. Viata merge insa inainte![il]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oau, ce provocare….Nu, nu lucrez in domeniu desi mi-am tocit… Oare ce mi-am tocit ? Am uitat ! Sau poate ca nu mai vreau sa imi aduc aminte de visele spulberate… Nu, nu lucrez, desi am un anumit contact cu domeniul… daca nu mai des, atunci cand sunt de o sinceritate amara cu mine, atunci cand imi sterg acea lacrima nevazuta… DARAEL [alcool] (din cauza ca mi-ati adus aminte !) “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur pentru toti care au avut norocul sa profeseze in domeniul pentru care s-au pregatit. Cred ca multi dintre ei au avut sansa sa aleaga si sa se ghideze dupa cererea de forta de munca intr-un anumit domeniu si anumit timp. Eu nu ma numar printre ei pt. ca am avut ginionul sa fac facultatea din primul an de revolutie 1989 si urmatorii altii cinci pe care altii i-au fructificat orientandu-se dupa oportunitatile de atunci. Si am mai facut si politehnica, colac peste pupaza. Stiti deci ce "nevoie de ingineri" a fost si este, in plus sunt si femeie. Nu nu profesez in domeniu. viermisor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...