Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cati dintre voi lucreaza in domeniul ...?


cl

Recommended Posts

Viermisor, mai bune nu puteam s-a spun nici eu. Nu lucrez in domeniul in care m-am pregatit, ca inginer si femeie nu prea ai sanse. Lucrez in administratia publica si pot sa spun ca imi place ce fac, chiar daca nu pentru asta m-am pregatit. E important sa fii apreciat pentru ce faci si eu am norocul sa fiu apreciata. Ce nu imi place este ca stresul este cam mare in anumite perioade si te marcheaza dar in rest este OK. Am uitat sa mai spun ca suntem un colectin tanar ceea ce este extraordinar si ne intelegem f. bine. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 46
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hmmm, prea putini profeseaza in domeniul care sa-u pregatit... Eu de exemplu sunt sing electronist, specialitate TV, dar... sunt administrator de retea la un ISP, activitate ca nu are nici o legatura cu electronica, dar trebuie sa traim, nu? In Romania de azi nu mai au cautare inginerii, toti alearga catre economici, juristi, si uneori doctori. Asta e! http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja nu se mai alearga nici dupa juristi, economisti sau doctori. Eu am facut utilaj tehnologic pentru industria alimentara si impedimentul pricipal pentru un loc de munca in pregatirea mea a fost ca sunt femeie si ca nu am experienta. Dar cum sa poti acumula experienta daca nu ti se ofera ocazia? Dar totusi am avut noroc ca imi place ceea ce fac acum. gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati sa vedeti la mine: am fost profesoara de franceza in Romania, am schimbat serviciul pentru unul de secretara platita de doua ori mai bine. Nimic deosebit pana aici. Ajung in Franta si lucrez (tot secretara) in domeniul constructiilor! Cand am inceput sa lucrez, vocabularul meu de specialitate continea 15 - 20 de cuvinte! Acum stiu o gramada de termeni, ma minunez eu de mine! Partea hazlie e ca daca ar trebui sa traduc in romana o pagina, n-as putea!!! Nu cunosc termenii corespondenti din limba romana! Doamne fereste sa intru in colaborare cu vreo firma de constructii din Romania, ca m-as face de rasul lumii! Asa ca lansez si eu un apel: stie cineva de vreun dictionar francez-roman de termeni din constructii si arhitectura? Nu ca as avea nevoie, dar sa nu mor proasta! [bang] Dar sa nu ma trimiteti la Editura tehnica: am incercat acolo si nu au editat asa ceva!!! Numai bine! Lulu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mmmmmmmmmmm cred ca da... imi face placere sa lucrez cu oamnii, desi nu mi plac oamenii in general. domeniul in care profesez este de relatii cu publicul...desi sint un soi de secretara.... si chiar imi place. de aceea urmez si o facultate in domeniu. imi place sa "lucrez" cu mintile oamenilor in general, sa i studiez... este un paradox... imi place sa lucrez cu ei, desi nu mi plac...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat politehnnica, energetica mai precis, am lucrat o perioada in acest sector, dar doar ca dactilografa, ma rog, operatoare pe calculator, ca se raspindisera PC-urile. Acum lucrez tot in calculatoare, software egineering. Ce sa zic, la inceput imi cam placea, mi-a fost si de folos, dupa plecarea din Romania, da' intre timp m-am cam plictisit. Cred ca mi-ar place sa fiu milionara si sa imi storc creierii cum sa imi cheltui banii. Pina una alta mai merg la serviciu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...