Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cea mai frumoasa zi din viata noastra...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ella, cred ca ceri un lucru imposibil!!! Cel putin pentru mine... Sunt atatea momente importante in viata noastra, fiecare are o semnificatie anume si practic nu se pot compara...fericirea adusa la un moment dat de un succes profesional sau scolar (universitar)...cand pur si simplu am sarit intr-un picior de bucurie, cu prima dragoste, prima intalnire sau ziua casatoriei....sunt sentimente absolut diferite, dar trairile au aceeasi intensitate, acceasi traire suprema! Venirea copilului, banuiesc ca va fi iarasi un moment suprem...la fel cum va fi si cand va spune prima oara "mama"! Trebuie luat in calcul si momentul trait atunci, valoarea de atunci, intensitatea momentului din acea perioada, care ulterior poate nu mai are asa mare valoare, dar care mi-a ramas viu in minte si in inima. E ca si cum m-ai intreba ce este mai important pentru mine: apa sau mancarea! Imposibil fara una, imposibil fara cealalta! Asa si cu amintirile, nu pot pune o amintire pe primul loc in detrimentul alteia! Poate sunt eu mai indecisa...sunt curioasa ce vor spune si ceilalti forumisti. Am si o banuiala, multe mamici, mai ales proaspete, vor spune ca venirea minunii pe lume, nu se poate egala. N-am trait acest sentiment, dar probabil, cand voi fi mamica, voi zice la fel. Daca nu ma pot decide asupra unei singure zile, sau moment cel mai fericit din viata mea, sigur stiu care e cel mai nefericit. Numai bine! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand mi-am vazut si tinut puiul in brate pentru prima data. Sunt multe momente frumoase si importante in viata si, vorba lui alinah, nu prea poti sa le compari, dar parerea mea este ca nimic nu se compara cu ceea ce simti cand devii mama. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai frumoasa zi din viata mea a fost ziua in care am nascut-o pe Ruty. Atunci cand am vazut-o prima data atat de micuta si de frumoasa, era perfecta pentru mine ,am simtit ca explodez de fericire. N-am mai simtit asa un sentiment intens, pur si simplu am fost coplisita. Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As putea spune care a fost cea mai urata zi, dar nici eu n-as putea spune ca o anumita zi a fost cea mai frumoasa din viata mea. Cum as putea sa spun ca ziua casatoriei a fost mai frumoasa decat cele in care am nascut, sau decat ziua in care am vazut la ecografie cum bate inimioara lui bebe dupa ce pierdusem o alta sarcina, sau invers? Aproape in fiecare zi,cand imi iau copii in brate, sau cand ma uit la sotul meu cum doarme imi vine sa plang de fericire si sa-i multumesc lui Dumnezeu pentru toate bucuriile cu care m-a inconjurat. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

17.11.1995...in miez de noapte, cand mi-am simtit puiul abia nascut pe piept, si i-am multumit DIN SUFLET BUNULUI DUMNEZEU ca mi-a daruit asa o minune mare! Si fiecare zi de atunci, incolo! Cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au fost multe zile frumoase in viata mea, dar sigur cele mai frumoase sunt cele de cand a aparut pe lume fetita mea, Ana Maria. Prima oara cand a spus dragastos "mama", cand a venit cu bratele deschise spre mine cu premergatorul, acum, cand merge singura si roieste in jurul meu, sunt atatea clipe de neuitat care ne umplu inimile de fericire... Si, bineinteles, ar mai fi multe, multe, dar cateva imi vin acum in minte: noaptea in cand s-a nascut fratele meu cu 13 ani mai mic decat mine si am aflat ca e baiat, ziua in care am luat prima la liceu, ziua in care m-am imprietenit cu sotul meu, ziua cand mi-am vazut prima data puiul la ecograf si am vazut ca e totul in ordine... Au fost din pacate si zile foarte triste in viata mea, dar nu e aici locul unde se discuta despre asta si sa ramanem in aceeasi nota optimista. Va doresc si voua, dragelor, sa incununati o multime de zile frumoase in viata! Amelia si Ana Maria (1 an si 1 luna). [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Categoric, cea mai frumoasa zi din viata mea a fost cind l-am vazut pentru prima data pe baietelul meu.Eram inca ametita dupa anestezie,nu reuseam sa termin o fraza si nici nu-mi aduc aminte de mare lucru din ziua aia dar,atunci cind l-a adus asistenta si l-a pus in pat, linga mine, am inceput sa pling de bucurie;era pentru prima data cind aveam astfel de sentimente.Pentru mine,din clipa respectiva,lumea s-a impartit in doua:pe de-o parte puiul meu iar de cealalta parte....restul lumii.Si a ramas asa si asa va ramine toata viata!!!A fost ca si cum si eu ma nascusem a doua oara;de atunci, cel putin pentru el, sint alta .Nu pot spune ca iubeam prea tare copii inainte de al avea pe el, eram prea egoista si destul de rece;aveam 30 de ani si o dadeam inainte ca mai e timp ptr copii, ca viata trebuie traita, taraara-tarara;ce eroare!Acum, sint mamica parcului!! Iar in ceea ce il priveste pe Justin, e motorul vietii mele.Nu stiu ce este deasupra cuvintului il ador,dar oriunde am fii, simt o nevoie teribila sa ii sarut minutele,sa imi trec mina prin parul lui sau sa ii spun pur si simplu ca il iubesc ( in romaneste!!!). Mai am destul de trait, dar sint sigura ca asta va ramine momentul vietii mele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...