Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

e posibil?


Recommended Posts

fetelor, sorry ca postez aici, dar am nevoie de sustinere .. cum e posibil sa te doara putin burtika, sa te duci la eco si sa afli ca ai un bebe de 2 luni jumate acolo???? nici tu o greata, si altele care sa te puna pe ganduri, stiti voi la ce ma refer...va dati seama ca am lesinat pe masa la ecograf... normal, il pastram, ne pregatim de nunti.. inca nu imi revin din soc si au trecut deja 2 saptamani de cand stiu... doamne...mai e vreo mamica de 22 ani pe aici am fost la analize si doctorul ne-a spus clar ca teoretik, eu aveam putine sanse sa am un copil..nu stiu ce disfunctionalitate la ovare..si tottusi s-a intamplat... fetele, ridicati-mi moralul ca am maaaaare nevoie cu toata atentia celor din jur si a viitorului daddy care nu isi mai incape in piele de mandru ce e, tot ma simt pe alta planeta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
FELICITARI! Pai eu zic ca ar trebui sa fii super fericita daca spui ca nu prea aveai sanse sa poti ramane gravida si totusi s-a intamplat. Inseamna ca Dumnezeu te-a binecuvantat cu cel mai de pret dar. Si restul problemelor, cu nunta, etc, nu-ti face griji ca se rezolva voi si bebe sa fiti sanatosi. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flaviutza, m ai facut sa rid... de drag scumpa... sigur ca se poate.. da' tu ai avut ciclu in perioada asta? desi nu este obligatoriu... mai scumpa, sa fie intr un ceas bun.. si ce daca ai 22 ani? multi inainte! vei fi o mamica tinara si frumoasa!!! da' stii de ce rideam mai mult? am o cunostinta medic internist, care face si ecografii... eram intr o zi in vizita la ei la cabinet.. tocmai consultau o tipa (cam la 50 ani, tipa)linga care mai era si sotzul... si ii da bomba "sinteti insarcinata in 2 luni" gagica sare "nu se poate!" sotul la fel "nu se poate domnule ca eu am fost plecat din tzara si abea m am intors"... apoi se lasa linistea... mi ai amintit de faza respectiva, desi stiu, la tine nu este cazul! sa fie intr un ceas bun si sa fiti fericiti si sanatosi!!![:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flaviutza, Stiu ca este destul de socant modul in care ai aflat ca esti gravida, dar nu te speria, stai linistita o sa te descurci bine.( mai ales ca ai suportul tatalui ) Eu am acum 24 de ani, dar am ramas gravida cand nu implinisem 21 si tot asa neasteptat ( imi spusesera medicii ca nu pot avea copii din cauza ovarelor polichistice si a uterului imatur ). Si acum pot spune ca este cel mai bun lucru care mi se putea intampla, atata bucurie a adus copilul asta in viata mea. M-a ajutat sa ma maturizez, sa imi gasesc echilibrul, sa ma raportez altfel la lumea din jur. Din punctul meu de vedere un copil este o mare binecuvantare. Cu drag Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de flaviutza
doamne...mai e vreo mamica de 22 ani pe aici
Eu la 23 de ani am deja 2 copii. Ar trebui sa te bucuri ca s-a intamplat totusi sa ramai insarcinata chiar daca doctorii spuneau ca nu prea ai sanse. Si zic eu ca ar mai trebui sa te bucuri ca te-ai simtit asa de bine pana acum incat sa nu-ti poti da seama ca esti insarcinata Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste http://community.webshots.com/user/adrianacalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun ! Accepta linistita aceasta minune din viata ta ! Un intreg univers va fi generat de venirea pe lume a unui BB. Si eu am patit la fel, adica am ramas insarcinata exact atunci cand viata mea putea fi data peste cap. Nici vorba de greturi, voma, sau ameteli toata sarcina. Totul a fost super de cand am ramas insarcinata si pana la sfarsit. In prezent am un BB de 1 an si doua saptamani tare cuminte si tare dragalas. Mananca sanatos multe fructe si legume proaspete si supravegeaza-ti greutatea, nu mai mult de 12 in plus. Este sanatos si pt. tine si pentru BB. Fa multa miscare si vorbeste mult cu BB-le din burtica, pune-i muzica multa si poti sa-l mai si certi atunci cand incepe sa fie foarte jucaus. Mult noroc si multa fericire sa va lumineze viata ! Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, da , am avut menstruatie..si nici macar un semn, o durere ceva acolo o greata,singura kestie e ca incepuse sa-mi pice parul mai si daca ma gandesc bine am avut si am o foame de lup..dar asta mi s-a parut a fi efectul faptului ca m-a indopat mami cu vitamine, caci incepusem sa slabesc brusc..dar din mom ce aveam menstruatie cine sa se gandeasca? sper ca o sa ma obisnuiesc cu ideea...va dati seama ca i-am luat ca din oala pe parinti..in prima zi au fost socati de-a dreptul dupa aia a inceput sa le surada ideea :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no sa va mai povestesc...mi-e frica cel mai mult ca o sa pun pe mine en gros...dar oricum acum sunt destul de lesinata, am 52 kile si 1 70..deci am unde sa pun..cum le-oi da jos vad eu..am vb cu doi doctori si mi-au spus ca la varsta mea e mult mai usor de revenit la greutatea initiala, acum nu stiu daca mi-au spus ca sa ma incurajeze sau asa o fi..am si o vecina de-o seama cu mine care a nascut si pot sa sppun ca arata mai bine acum.. eu un ava spun sincer ca am vrut un avort in prima clipa...chiar ma hotarasem...insa maica-mea s-a rugat la Dumnezeu sa-i dea un semn sa -i spuna ce sa facem si a visat exact in noaptea aia un cuib cu un puisor si pasarea moarta langa el...dimineata s-a trezit disperata...bine macar ca acum,toata lumea il vrea inclusiv eu, si ne pregatim de ce va urma..saraca mama, bunica la 42 de ani..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Flaviutza ! [flo] Sa fie intr-un ceas bun ! Bucura-te de aceasta minune, multe femei si-ar dori-o ! In legatura cu varsta, lasa ca vei avea mai multa energie pt. [bb], care va fi fericit si tare mandru sa aibe mamica si bunica, asa tinere. [;)] Eu, una, mi-as fi dorit sa am copii mai de tanara. Nina & [copil] Nina-Cristina (1 an si 9 luni) http://www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...