Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

e posibil?


Recommended Posts

Draga Flaviuta,[gravi] Ma bag si eu putin in vorba, dar nu inainte de a-ti ura sa ai o sarcina usoara si sa fiti amandoi fericiti alaturi de un bebe sanatos si frumos![mamica] Am tinut sa te felicit si sa-ti urez sanatate si putere fiindca chiar zilele trecute am fost alaturi de mandra mea aproape de o surpriza la fel de frumoasa ca in cazul vostru. Am stat linistiti amandoi pana ne-au sarit in ochi cateva semne dintre cele binecunoscute. Fuga pe DC la pagina cu semnele, inca o verificare a calendarului dupa ultimul ciclu... Abia dupa doua teste am vazut ca a fost o alarma falsa... in perioada asta avem o avalansa de mamici cu burtici printre prietenii nostri incat ne-am gandit ca de-acum suntem si noi "la moda", cu burtica![:I] Am ajuns chiar sa concepem si planul B, cel cu nunta in februarie, in pauza dintre sesiuni... doar sosea bebica![copil] Nici noi nu ne-am gandit sa nu-l tinem, pentru ca un bebe este o minune indiferent cand soseste pe lume. Ar fi fost de depasit socul vestii, pentru noi, ca parinti, si apoi pentru rudele si cunostintele noastre, pentru ca apot totul ar fi intrat in normal si nu ar mai conta nimic altceva decat ce se intampla cu ghemotocul tot mai plin de viata din burtica... Dumnezeu v-a dat copilul si tot el va va da si intelepciunea si forta sa faceti tot ce va fi mai bun pentru el. Asa ca, felicitari inca o data pentru marea veste, sa fiti amandoi increzatori unul in celalalt si iubiti-va! Si sa fiti sanatosi! Simt ca veti fi niste parinti minunati! Catalin ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Flaviutza, felicitari! Nu trebuie sa ai 35 de ani impliniti ca sa faci un BB. Este un lucru minunat, cu atat mai mult cu cat stiai ca ai probleme si s-ar putea sa nu poti ramane insarcinata. Bucura-te de BB si de faptul ca esti o mamica tanara (sa vezi ce o sa te invidieze celelalte pe la sedintele cu parintii). Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Flaviutza! [cool] [bum] E o varsta foarte frumoasa si potrivita, 22 de ani, sa ai un [copil]. Iar cu surpriza de a afla ca esti gravida [gravi] in 2 luni si jumatate... nu esti singura si mie mi s-a intamplat la fel, pentru ca nu am avut amenoree si deci n-am stiut ca ceva e in neregula cu mine. Pupicei [pup] si sarcina usoara in continuare! Si sa aveti un bebe frumos si sanatos, care sa va aduca numai bucurii! Amelia si Ana Maria (1 an si 2 luni) [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Sa ai o sarcina si nastere usoara si un bb frumos si sa sanatos[cheers]. In privinta varstei sa nu mai fii suparata, ca nu esti singura mamica tanara, eu am nascut-o pe fi-mea la 19 ani fara 2 sapt. Acum ea are un an, eu fac 20 si tare fericite suntem, iar eu nu regret nici o clipa ca am un bb[bis][bis][bis]. Roxy(mama) si Annie(bb)[cri]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, FELICITARI !!! Pana cand nu o sa-ti tii puiul in brate nu o sa realizezi ce mare bucurie ti-a dat Doamne Doamne. Si la noi baietelul nostru a venit neasteptat, la 4 luni de la nunta (nu aveam casa, masa, nici de unele) dar acum nu-mi inchipui viata fara el, este cea mai mare bucurie a noastra si datorita lui le-am realizat pe toate (noi spunem ca bebe ne-a purtat noroc). Iti doresc o nastere usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Flaviuta, eu am 22 de ani si am devenit mamica la 21 jumate. Anul trecut aflasem ca sunt insarcinata dupa 2 luni insa eu aveam greturi,pofte. Nu eram casatorita ,insa am vrut sa pastrez copilul asa ca am facut nunta in octombrie pe cand eram in luna a-5-a.(a fost foarte frumos si vreau sa zic ca nu mi se vedea burtica deloc,am avut o rochie minunata care ascundea micuta burtica). Acum avem un bb minunat de 9 luni(mentionez ca sotul meu are 21 de ani dar eu nu cred ca varsta conteaza cand faci un copil). Iti doresc sarcina usoara si nastere usoara! Pupici[pup] Dana&bb Andy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana ma bucucr ca mai e un caz de mireasa cu burtica...noi am stabilit nunta pe 24 ianuarie si o sa am o burtika destul de vizibila..dar ne-am orientat la o rochie cu corset scurt si umflata de la corset in jos, stil retro, o superbitate! vad ca lucrurile incep sa se aranjeze , imaginati-va ca am gasit local printr-o minune, la noi in oras se inchiriaza cu minim 6 luni inainte, tata socru a gasit liber tocmai pe 24 ianuarie, odata cu Unirea :). momentan incerc sa nu ma ingras prea rau..ca sa intru cat de cat acceptabil in rochie..Bitzu meu ma tachineaza spunand ca o sa ajung ca un balonas , stiind ca eu am oroare de a ma ingrasa ..dar rabd ca nu am ce face :) nu mi-e necaz decat ca mi-am taiat parul, il aveam pana aproape de fund, ondulat natural, o superbitate! insa probabil din cauza sarcinii, pe cand inca nu stiam de ea, a inceput sa-mi cada dintr-o data si l-am tuns pana la umar..asta e! vad ca nu mai suport carnea de nici un fel..mi se face sila cand o vad numai, si gabi e mare carnivor...ma gandesc ii face rau lu' bebe daca nu mananc carne normal?incerc dar nu pot, in rest ma indop cu fructe si legume proaspete in cantitati industriale..si iaurturi si alte lactate cat incape..dar daca imi da pe la nas miros de frptura mi se face sila... in rest stau acasa, am aranjat sa imi mearga cartea de munca in continuare, si ma plicti de nu va faceti idee..in viata mea nu am fost in halu asta de cocolosita, parca as fi de sticla.. mama mi-a spus ca tre sa merg zilnic cel putin 1 km, ca sa am rezistenta, sa fiu in forma cand o sa nasc..o fi adevarat? hai ca va pup acum..mai scriu mai incolo :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...