Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

e posibil?


Recommended Posts

Felicitari!!!! Cat despre mireasa cu burtica, eu am avut o burtica de 7luni, si bb a saltat tot mereu de bucurie, mai ales in momentele importante ale slujbei. Civil eram casatoriti de mult, dar i-am spus sotului meu, ca daca nu mergem si la biserica, nu nasc, iaca-asa, si pana la urma asa am ajuns in al 11 -lea ceas ..... Felicitari si sa fiti fericiti si sanatosi![amoras]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stai linistita cu mancarea, astea sunt semnele greturilor. Mie de exemplu mi-era greata de mirosul gelului de dus si al deodorantului pe care il foloseam. Si al unui spray de mobila. Fiecareia ii e greata de cate o chestie, doua, trei, uneori mai ciudate. Mananca ce poti si cat poti acum, ai grija sa mananci sanatos si cat mai fara "E-uri". Greturile vor dura pana implinesti 3 luni, dupa aceea te lasa si vei putea manca din nou carne si tot ce vrei. Ca sa nu te ingrasi ai grija sa nu exagerezi cu dulciurile, pentru ca toata lumea te va tenta. Eu am nascut la 23 de ani si jumatate si am pus 15 kilograme pe care le-am dat pe rand, jos. Dar puteam sa ma ingras mai putin daca nu saream calul uneori cu mancarea. Nu tine cura, doamne fereste, doar nu exagera cu "caloriile goale". Dar asta e pentru mai incolo. Fii fericita ca esti tanara, in general cu cat suntem mai aproape de 20 de ani sarcina si nasterea sunt mai usoare. Si eu am umblat mult pe jos si mi-am vazut de toate treburile in timpul sarcinii si am nascut usor. Toate cele bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am cunoscut, ne-am iubit, ne-am cumparat casa impreuna, dar cand venea vorba de nunta tot o amanam ca n-avem timp.Nu va ganditi la lipsa de inters sau amagiri, pur si simplu preferam sa facem altceva decat sa ne ocupam de nunta. Intr-o zi merg la un control de rutina , fara sa ma doara nimic, eu care ajung la doctor doar daca tipa, iar doctorita foarte fericita imi spune ca sunt mamica. Sa cad jos, ca minte, ma certam cu ea. Nu-mi venea sa cred , ciclu aveam, dureri ioc, deci bb imposibil. Dar minunea e minune, exista acolo la mine in burtica. In doua luni am facut nunta- a iesit superba , burtica a inceput sa se cunoasca abia din luna a 5 a . Ne-am terminat de amenajat si casa, mi-am schimbat si serviciul, mi-am dat si examenele la fucultate (eram in ultimul an) , am reusit sa le facem pe toate , nu stiu de unde am avut atata energie. Si ca sa inchei povestea noastra, pe 16 decembrie ,cand noi aniversam prima noastra intalnire am nascut o minune de baietel care a reusit sa ascoata din noi tot cei mai bun. Felicitarile mele sincere, multumeste-i lui Dumnezeu pentru darul pe care l-ai primit si nu uita sa te bucuri de cea ce ai. Mazarica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...