Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nevralgie - Ajutati-mä cu un sfat!!


Recommended Posts

Fetelor, inimoaselor... m-am gindit cä este de datoria mea sä vä spun ce s-a mai intimplat intre timp. Am fost si la a 2-a dentistä ( colega celeilalte ), care mi-a zis cä am fäcut bine cä nu am scos mäseaua, cä se poate recupera...mi-a fäcut Röntgen peste tot si nu a gäsit nici o carie!!! In schimb, mi-a gäurit o plombä, unde bänuia ea, cä s-ar putea sä se afle o carie...degeaba!!!...acum am si o mäsea gäuritä!!! Dupä aia, am incercat sä mä duc la ORL, dar era vineri pe la 17.30 si nu mai era nimeni acolo. Am fost luni si mi-a zis cä urechea, gitul si nasul sint OK! Indicatia urmätoare era sä mä duc la neurolog...am fost la 2 si nu erau in Praxis...pe al 3-lea l-am gäsit ( bäiat muncitor!!![:D] ) MI-a zis cä am nevralgie de trigemen si mi-a dat niste medicamente pe care scria cä sint pentru epilepsie!!!....m-am speriat!!!...dar erau totusi si pt. ce aveam eu. Ieri am avut si termin la EEG, sä constate dacä am vreo "avarie la acoperis"!!![:D] Am fost acolo, mi-a fäcut EEG-ul, dupä care a trebuit sä mäsoare si impulsurile nervilor fetei...asta se face cu niste electrozi lipiti pe fatä, dupä care vine ea cu altii 2, pe care mi-i pune o datä deasupra sprincenei si a 2-a oarä sub ochi, dupä care imi "trage" un impuls electric, de am särit de pe scaun!!! ( mä simteam, de parcä eram pe scaunul electric!!!) A inceput cu partea stingä, la care eu am intrebat-o de ce, cä aia era sänätoasä!!! Ea mi-a zis cä asa este, cä le trebuie la mäsurätoare, ca sä vadä diferenta!!! In fine, mä mäsoarä pe partea stingä, dupä care se mutä si pe partea dreaptä...dupä primul impuls, face niste ochi mari si zice:"asa o curbä nu am väzut in viata mea!"...la care eu ii räspund:" la asa dureri, este normal sä aparä asa o curbä!", dupä care i-am zis cä vreau s-o väd si eu...mi-o aratä, si-i zic:" nici eu nu am väzut in viata mea o astfel de curbä!" ( era prima datä cind am fäcut EEG!!)...la care o bufneste risul. Mai incearcä odatä, dupä ce mai controleazä electrozii...aceeasi curbä!!...o cheamä pe colega ei, si-i aratä incä o datä...alt impuls...vine si doctorul, se uitä si zice:" asta este o prostie...nu aveti nici un contact, adicä impuls!!!"...dar eu il simteam destul de bine!!! Acum trec surorile, la planul B...scimbarea cablului...dupä care mai imi trag un impuls!!! La un moment dat, mä säturasem de atitea impulsuri si le-am zis cä aparatul este defect, la care ele au zis cä nu este, deoarece il au de citeva luni...nu mai aveam idei!!!...dar nici ele!! Am clocit un pic si le-am zis cä de fapt aparatul ästa este ca un computer si ar fi bine dacä l-ar inchide si l-ar deschide din nou, cä asa il reseteazä!! Si ce credeti??...imi mai trage un impuls, si a mers!!! Dupä asta, a mäsurat si sub ochi, deci alt impuls si am scäpat!! Cind m-am ridicat de pe scaun, m-a luat ameteala!!! le-am zis sä nu mä atingä, cä s-ar putea sä se curenteze!! Doctorul mi-a zis cä nu-mi provoacä nici o avarie, asa cä pot sä stau linistitä!!...singura schimbare pe care am observat-o, este cä sint mai veselä!! Ieri am fäcut atitea glume, cä m-a intrebat colega dacä am luat ceva droguri, sau sint indrägostitä!! I-am zis cä de indrägostealä este cam tirziu si cä-l tin pe sotul meu asa din obisnuintä pe lingä mine![:D] In final, vreau sä vä spun cä de ieri, nu mai am dureri...adicä mai am, dar sint suportabile. Vin si trec!! Azi, pinä acum, m-am simtit bine, asa cä mä rog la Dzeu sä mä ajute, cä nu vreau sä mai trec printr-un cosmar ca ästa!!! Pt. miercuri mi-au fäcut termin la "trasul singelui", dar nu mä duc de fricä!!!...cine stie ce mi se mai intimplä!!! Vä pup pe toate si vä multumesc pt. sfaturile voastre. [pup] de la Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cami, da' medicamentul l-ai luat ca vad ca e aceeasi chestie cum am patit eu? Numa' sa nu iei ca mine 3 pastile intregi in decurs de 8 ore ca ti se desprinde si tie capul de gat si auzul o sa fie foarte ascutit[:D], nu-i placut sa zici sotului tau care-ti sopteste cuvinte duioase in ureche: "ce urli draga asa la mine?"[:D] Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Cami,na vezi ca n-a durat 2 ani ? Merci mult mai salvat cu Medi Naitu ala! Ei lasa nu-ti fie frica,da ce-s vampiri ? Un pic de singe acolo,na, deci curaj "gaina"...miercuri iti tin pumnii ! Pupicei,dulcei-dulcei! ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana si Alba, mie mi-a dat sä iau o jumätate, de dimineatä si una inainte de culcare...cred cä e doza cea mai micä!! Cind am fost la EEG, m-a intrebat cum mai stau cu durerile si i-am spus cä mai iau incä Ibuprofen 600, la care el a zis sä märesc doza, adicä, una de dim. si una seara, iar dacä nu mä lasä, sä mai iau una si la prinz!!!...dupä care sä vin sä-mi ia singe...eu l-am intrebat de ce...pt. cä-mi märeste concentratia plasmei??? ( eu am fost smecherä si am citit in prospect, la reactii secundare...si m-am speriat!!!...e o paginä intreagä, scrisä mic de tot!!) Uite cä nu am märit nici o dozä ai asa nici nu mä duc la vampirii äia!!![:D] Acum seara, stind pe scaun la computer , am simtit o cäldurä ciudatä la piciorul sting...am zis cä o sä-mi treacä, dar nu-mi trece..e ca si cum mi-ar turna cineva apä caldä pe picior!!! Cred cä incep efectele secundare!!![fuga]...asta a fost ultima pe care am luat-o!!!...dupä aia, dau din lac, in putz!!..nu in putzä!!! ( ar fi bine, dar pinä luni sint singurä!!![alcool] ) Cit despre sot, am tipat la el dinainte, ca sä fiu sigurä !!![:D][:D][:D] Dupä ce cä aveam dureri, mai mä enerveazä si el!!!...nu-i convine nimic din ce fac!!!...dar nici cä mä mai ofilesc...acum m-am räcorit si fac tot ce vreau eu!!![:D] Pinä acum nu am avut nici un servici, o perioadä bunä de timp si acum voi avea 2!!!...dar fraierul nu a fäcut socoteala ca mine...cä dacä as fi lucrat la primul 8 ore, as fi cistigat mai putin decit asa, iar la al 2-lea servici lucrez numai 40 de ore pe lunä si iau jumätate din salariul celälat, de 6 ore pe zi!!!...si am si timp de copii...cä asta era durerea lui!!! Hai cä v-am ametit!!! Sper sä fie bine!!!...pe unul, l-am pus ieri sub patalama, iar pe al 2-lea, urmeazä sä-l pun säptämina viitoare...sper sä iasä cum gindesc eu!!![:D] Vä pup cu drag, Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...