Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004 (16)


Reliana

Recommended Posts

Hepeto : Cuvintele sunt de prisos intr-o astfel de situatie,dar sunt sigura ca fetele iti impartesesc,ca si mine,tristetea si-ti vor scrie tote cateva cuvinte.Poate ca ar fi mai bine sa mai faci niste investigatii suplimentare,sa mai incerci si la alti medici.Poate e o greseala,mai ales ca spui ca e asa de activ si s-a dezvoltat normal pana acum. Stiu ca singurul lucru care te-ar face iar sa zambesti este ca totul sa fie un vis urat,de aceea nu ma voi lansa in sfaturi.Iti doresc numai bine tie si bb-ului tau si ma voi ruga pentru voi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Hope, Imi dau seama prin ceea ce treci... Dar.. au fost cazuri in care dr. sau mai inselat... sau malformatia nu era atat de grava pe cat parea si mamica respectiva are un bb sanatos si frumos....Trebuie sa-i acorzi copilului tau aceasta sansa... Desigur este posibil sa trebuiasca sa treaca peste o interventie chirurgicala.. dar totul va avea un final fericit...Important este ca voi sa aveti incredere ca totul va fi bine... sa ganditi pozitiv... Unde ai facut eco si ce medic iti urmareste sarcina? Sunt alaturi de voi... si ma rog lui Dumnezeu sa fie totul bine... Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti despre Adlemi: La controlul facut ieri la dr.prof. Ancar s-a constatat o scurtare a colului, deci azi dimineata s-a internat in spital... si este colega de camera cu Ioana( cu arturicii ).Cred ca totul este sub control acum... Va tin la curent. Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Hope Am plans cand am citit mesajul tau. Stiu ce inseamna sa trebuiasca sa renunti la sufletelul din burtica (chiar daca eu am fost obligata sa renunt cand nu avea decat cateva saptamani). Parerea mea este sa mergi pana la capat, dar atentie mare, sa faci contoale dese, mai ales daca simti ca nu misca (nu de alta dar sa nu ajungi la complicatii).In rest iti trebuie mult curaj si multa credinta in Dumnezeu. Cineva acolo sus ne iubeste pe fiecare dintre noi. Cum a depistat dr malformatia? Poate e o greseala. Consulta mai multi doctori. Mult curaj! Otilica si bb-ul 32 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum vreau sa va povestesc si ceva nostim: tocmai am citit despre somnul (sau mai bine zis nesomnul din aceasta perioada). si am vazut ca nu e bine sa dormi pe spate sau pe burta ca se sufoca copilul. eu nu stiam si noaptea mai stau putin pe burta, nu chiar cu totul, oarecum intoarsa, dar cam pe burta. m-am speriat deci, mi-am zis aoleu daca l-am sufocat pe bebitza. mai ales ca am luat pozitia asta chiar azi dimineata cind m-a doborit oboseala. si mi-am adus aminte ca de cind am venit la birou nu l-am simtit pe bebitza. mi s-a facut inima cit un purice si ma gindeam ce sa fac ca sa-mi dea un semn. ei, bine ... dupa nici 20 de secunde a facut dragul de el doua-trei tumbe de toata frumusetea. mie imi place sa cred ca mi-a simtit nelinistea si mi-a spus sa stau linistita ca e bine-merci [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hope, te rog eu mai fa un control. Fa un eco la Dr Pop - este cel mai bun ecografist din Bucuresti. Nu vreau sa-ti dau sperante mari, dar cunosc pe cineva care la fel a avut fat cu malformatii la inima pana cand a nascut (depinde ce ti-a gasit tie); se pare ca, la nastere, canalul respectiv s-a obstruat si acum sunt toti fericiti. Spune-ne daca te putem ajuta cu ceva Adina&BB 25W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa spun ceva care sa te consoleze Hope, dar crede-ma nu stiu ce sa spun.Consulta si alti medici si vezi si parerea lor. Iar daca mai multi sunt de aceeasi parere asculta-le sfatul.Nici nu-mi pot imagina cat de greu i-ti este. Dar decat sa se nasca un copil cu probleme si sa fie o leguma.......... Scuza-ma te rog as vrea sa te incurajez si nu prea stiu cum sa o fac. Fii curajoasa si sa-ti ajute bunul D-zeu. sa fie totul bine. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Dupa un somn bun de dupa amiaza am revenit pe forum. Imi pare tare rau ca se poate intampla ceea ce ne-a povestit Hopeto. Sper ca Dumnezeu sa ne ajute pe noi si bbii nostri sa nu patim asa ceva nici in visele noastre cele mai urate!!! Sie u cred ca diagnosticul dat suna ca o sentinta. Parerea unui ecografist cu un aparat performant poate aduce raza de lumina atat de asteptata, Dr. Pop sau Dr. Iosup. Numai dupa ce inca doua persoane ar confirma diagnosticul as crede. Stiu pe cineva caruia i s-a spus ca are copilul cu malformatii si era cat pe ce sa intrerupa sarcina, iar in final bb nu a avut nimic, ci a fost un copil sanatos si perfect normal. Asa ca mai multe pareri as cauta in primul rand, poate s-a facut o greseala. In caz ca se confirma, chair nu stiu ce sfat sa dau. Este o situatie f.f.f. delicata si cred ca numai parintii isi pot asuma decizia. Imi pare tare rau ca se pot intampla astfel de cazuri. Mult curaj si sa dea Dumnezeu ca totul sa nu fie decat un vis urat. Lili, vad ca ai revenit printre noi[flo]! Ma bucur tare mult si tine-ne la curent cu ce face Adlemi. Transmite-i salutari si incurajari din partea noastra. E asa de bine ca se afla in acelasi salon cu Ioana! In felul acesta vom putea comunica cu ele prin internet. Simona74 mi-ai scris pe PM un mesaj f.f.f adevarat. Stiu ca uneori ma agit prea tare, dar asta e firea mea[;)]. Insa azi sa stii ca n-am iesit din casa. O sa las totul pe saptamana viitoare, cand sper sa fiu si sanatoasa. Asa ca sapuneala ta a picat bine. De fapt toti imi spun sa fiu mai calma, dar...[^]. [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 28 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cum sa va multumesc pentru tot. Adevarul e ca nu sunt din Bucuresti ci din Cluj Napoca. O sa incerc sa va urmez sfatul si sa mai vad si alti medici. Oricum as vrea sa ma iertati daca v-am intristat, nu asta mi-a fost intentia Doamne fereste!. Aveam nevoie de o parere, de o sugestie pentru ca noi nici macar nu mai gandim clar ci stam unul in bratele celuilalt si plangem. E tare greu! Va pup, Hope - de la o ultima speranta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...