Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004 (16)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragelor, Sunt atat de fericita ca a venit week-end-ul[bis]!!! Nici nu va puteti imagina. Nu conteaza ca afara e urat, eu voi sta in casa, la caldurica, voi dormi dimineata cat poftesc si, cel mai important, vom merge sa cumparam primele lucruri pt. camera lui Rares: parchet si perdea. Abia astept sa le vad in casa. Probabil ca saptamana viitoare o sa le si punem. Montam parchetul maine, dar fiind sarbatoare trebuie sa amanam. Cand am intrat pe forum m-am dus tot la capitolul 15 si am ramas uimita ca nu mai scrisese nimeni... Dupa aceea am vazut ca ati fost harnicutze [hop][cool]. Andruska lipseste azi pt. ca a stat inca o zi acasa. A fost si ea la control ieri si dr. Badea i-a spus ca are colul cam scurt, ca-i recomanda sa stea mai linistita. Oricum, pe ansamblu erau bine si ea si bb. O sa va povesteasca mai mult luni. Ramona, ma bucur ca te-ai hotarat sa stai luni acasa si apoi poate inca o saptamana. Mai vorbim. Distractie placuta la nunta si la multi ani pentru sotiorul tau iubit[bere]!!! Dienuca, unde te duci la exercitii de respiratie? Si pe mine ma intereseaza f. tare un curs de felul asta. Poate vorbim si mergem impreuna. Depinde cum vom avea programul. Misa, la multi ani si tie [flo][berica]!!! Petrecere frumoasa in week-end! Layla, nu-ti mai fa probleme pentru greutate. Mie una nu mi s-a parut ca ai luat mult. Eu sunt cu 4 saptamani in urma ta si am luat deja 10 Kg. Asa ca se poate si mai rau [:(!]. Poate vrei si tu sa mergem la niste cursuri de respiratie ca sa ne pregatim pt. nasterea naturala. Ce zici? Andra, vad ca ai un baiat tare voinic[greutati]!!! Al meu nu a inceput inca boxul, a ramas la un fotbal usurel [hagi]. Crisnemes, Happy Birthday il gasesti deschizand Show Entire Smile List, de sub Smilies pe care ti le afiseaza automat casuta pt. scris. Faci clik si-ti vor aparea mai multi Smilies. Sper sa intelegi din ce-am scris. Daca nu o sa revin cu detalii[fuga]. Va pupic si va urez tuturor un week-end pe sufletul vostru[;)]!!! Adriana [gravi]in 27 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la mamici si bebeii din burtica.. Noi nu am mai scris de ceva timp..dar asta e..stam mai mult in oat, si mai rar acum la Pc. va spuneam acum o luna ca am aflat de bebe ca este baietel, astazi am reusit sa scanez si ultima 'poza' sa il vedeti si voi.. Cum eu sunt una dintre Mihaele, Gabriele si variantele masculine, ma bucur ca ma incadrez intre aceste persoane, si sper sa avem o zi cat mai frumoasa maine, sa ne distram toti 3..si sa ii auzim pe cei dragi la telefon. Numai bine tuturor si bebei sanatosi.pupicei[dual] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, fetelor dragutelor gravidutelor!![hia] Fiindca azi sarbatorim Soborul Sfintilor Arhangheli Mihail si Gavril (Arh.Gavril este ingerul care a adus vestea Fecioarei Maria ca va naste un prunc), va doresc tuturor celor ce purtati aceste nume sfinte [flo] LA MULTI ANI [flo] cu sanatate si impliniri sufletesti si sa va sarbatoriti cat mai frumos alaturi de toti cei dragi! Nu stiu ce-i cu mine, dar asa m-a apucat o pofta de plimbare la aer curat! Si ieri si alaltaieri am mai iesit un pic sa ma plimb si sa vad copacii astia superbi; incetisor am ajuns si pe la piata Moghioros unde am gasit stevie - cel mai aprig dusman al [consti] - si voi face o ciorbita din ea. Si chiar mi-au prins bine plimbarile, dar acum, ca poate ati aflat ca vine un pui de iarna, o sa stau cuminte in casa (?!?). Tot ieri am ajuns si la dr. mea de familie sa-mi vizeze concediul medical si am rugat-o sa-mi dea reteta pt Utrogestan macar; nu se afla nici pe lista de compensate . Si numai gravidele care au salariu minim pe economie mai primesc medicamente gratuite, restul.. presupune Bombo ([poc]) ca avem destui bani ca sa ne permitem sa facem copii. Ma gandesc cu bucurie la Craciun si la toate celelalte sarbatori de iarna, la zilele in care eu o sa stau in casa la caldurica tricotand botosei pt bebitu meu mult asteptat si afara o sa ninga... Ma gandesc ca o sa fiu din ce in ce mai [grasa] si o sa ne fie mai greu sa ne intalnim, dar sper sa ne vedem curand. Layla, ce ai facut referitor la schimbarea dr.? Daca vrei, mergem impreuna la dr. mea si te asigur ca intri pe maini bune. Din cate stiu eu, nasterea la termen se produce oricand intre sapt. 37 si 40. Adriana, ma bucur pt tine ca va innoiti casa, ca si mie imi place teribil sa ma ocup de amenajari interioare. Va doresc sa gasiti prin magazine tot ce aveti nevoie si la preturi cat mai bune. Noi abia la vara o sa punem parchet. Andruska, sanatate multa si odihna pe masura; sper sa aflu si despre tine ca stai acasa linistita. Ramona, te felicit pt decizia de a sta acasa, unde-i cald si bine. Lasa ca se descurca ei, la serviciu, si fara explicatiile tale! Sa-ti dea telefon daca-si prind urechile. Andra, si eu sunt in 29 sapt. si, daca e baiat, pe bebitu meu o sa-l cheme tot Alexandru. Dienuca, as vrea sa invat si eu exercitii de respiratie; scrie-ne si noua unde se fac cursurile astea. Auzisem ceva de Municipal. Ioana, ce fac Arturicii? Cum te mai simti? Te rog, daca ai nevoie de ceva, vin imediat la tine la spital. Fetelor, ce mai cititi? Ce site-uri mai vizitati? Cand mergem la Cora? Dar la pizza? (lista poate continua......) Va pupicesc, sa aveti un week-end minunat si sa auzim numai vesti bune! Lia [gravi] 29
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata burticelelor!!! Vreau si eu sa va urez la multi ani de Sf. Mihail si Gavril, sa fiti sanatoase, fericite si iubite, sa aveti parte de o nastere usoara si de bebei sanatosi si mancaciosi. La multi ani si pentru cei dragi voua care poarta numele celor doi arhangheli!!![cheers][papica][cina2][cor][disco][bere][berica] [flo][flo][flo][flo][flo] Lia, chiar ma gandeam ca nu ai mai dat nici un semn de viata. Ma bucur din suflet ca esti bine. Ce face bb-ul tau, tot asa de voinicut este? Nu ai aflat inca daca ai naietel sau fetita? Chiar daca ne marim nu se poate sa nu ne mai intalnim, doar stam atat de aproape. O sa vedem noi cand [;)]. La servici cand te mai duci? Despre utrogestan pot sa-ti spun ca eu l-am cumparat pe tot. Dr. mea de fam nu mi-a dat reteta gratuita sau compensata inca de cand voua tot va mai dadea cate una. Asa ca eu stiu cum este sa-ti cumperi tot, tot. Saptamana viitoare o s-o intreb si eu pe dr. mea daca mai e cazul sa iau ca m-a uscat de bani pana acum. Ioana, ce mai faceti, tu si Arturicii??? Nu ai plecat acasa? Parca ziceai ca o sa-ti dea drumul o perioada, dupa care vei reveni pana la sfarsit. [pup][pup][pup] Adriana [gravi]in 27 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lia Tare mult astept si eu Sarbatorile. Asa cum am mai spus iarna (cu Sarbatorile de iarna desigur) este anotimpul meu favorit. Cel mai mult imi place sa ma plimb prin magazine, sa cumpar cadouri pt cei dragi si sa impodobesc bradul. Anul acesta sigur partea cu magazinele o sa-mi fie imposibil de realizat pt ca sau o sa fiu cu Arturicii in brate sau o sa fiu cu ei in burtica, asteptand in spital sa-si faca aparitia :-)). Multumesc de intentiile si gandurile bune. Dar in fiecare noapte vine al meu la mine cu "comanda" data de mine. Adriana N-am plecat. Luni ma vad cu profu' si aflu parerea si decizia lui. Ieri mi-au facut din nou o eco si fiecare Arturic s-a ingrasat cu 200g in 9 zile (acum au 1200g si 1400g). Taaaare bine ar fi s-o tina tot asa. Ciudata mai e si vremea asta. Cand ma uit pe geam nu-mi vina sa-i cred pe meteorologi cu ninsoarea anuntata. [*] Ioana si "Arturicii - sapt 28" [huta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI CELOR CARE ISI SARBATORESC ZIUA NUMELUI MIHAIL SI GAVRIL si MULTUMIM PENTRU URARI CA SI EU SUNT MIHAELA SI GABRIELA DIN INTAMPLARE[:D][bis][cheers][cool][s][s][s] WEEK-END PLACUT TUTUROR MIKY [gravi]SI [bb]NICLAS (in a31a saptamina ) pupici la toate si sarcina usoara DPN 09-01-2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la toate "burticutzele" Astazi am fost si noi la control totul e ok bebitza [copil]are 1450g,a luat intr-o luna 725g cred ca e destul de bine.Eu mam ingrasat doar 2kg luna asta[grasa]am exact 72kg sper sa nu depasesc 80kg. Lam intrebat de vaccin si mi-a zis ca aici nu se face nici un fel de vaccin.Mi-a dat sa iau magneziu ca iam zis ca am contractii un pic cam dureroase dar destul de rare. Am exact 29 de saptamani si 4zile a era sa uit mam masurat si am 102cm Pupicei si o sera cat mai placuta anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...