Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004 (16)


Reliana

Recommended Posts

Buna seara, Adriana ce-i cu tine? nu-ti merge Internetul de acasa? si noi am avut probleme, au venit oamenii de la cablu si au rezolvat, era modemul stricat. Ioana zapada se cam lasa asteptata. In legatura cu mangaierile pe burtica m-ati cam speriat.eu mangai burtica aproape tot timpul cand vb cu Dulcinelul meu, si am facut-o toata sarcina. o sa incerc sa fiu mai atenta pe viitor. O seara frumoasa Layla - 31 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata, dragelor! Slaba miscare pe forum saptamana asta! In legatura cu mangaierile pe burtica: categoric nu pot renunta sa-l mangai pe bebe, dar am inceput sa o fac mai rarut si sa fiu mai atenta. Si as face orice ca sa-i fie lui bebita bine. Cu sau fara mangaieri mai dese, ma inunda unoeri niste sentimente de dragoste pentru puiut, de-mi dau lacrimile. Nu-mi vine sa cred ca am ajuns in trimestrul III de sarcina! Parca mai ieri ma uitam grijulie in oglinda sa vad daca a mai crescut burtica, daca bebe misca etc. Si mai e asa putin pana cand am sa-l tin in brate! Ce inseamna 3 luni? Nici nu o sa stim cand vor trece si gata cu starea de graviditate. Vom fi mamici. Vom fi altfel decat am fost pana acum. (iertare, m-au coplesit emotiile la ora asta). Layla, ma bucur ca ai rezolvat cu doctorul. Pupici lui Dulci. Ai vazut ce baietel cuminte si ascultator ai? Alte mamici au probleme ca nu se intoarce bebitu cand trebuie. Si eu sunt disponibila in weekend. Tinem legatura. Cum va descurcati cu frigul? Mai, exact, cu hainele astea multe, ca pe mine ma oboseste numai imbracatul atunci cand ies undeva. Referitor la elastic pe burtica, eu nu am suportat nimic pe burta inca de la inceputul sarcinii. Greu suport pantalonii, oricat de largi ar fi in talie. Nici pe cei speciali, de gravida nu prea-i port, pt. ca nu ma simt bine in ei. Pentru afara mi-am facut 2 sarafane destul de dragute (zic eu) care merg combinate cu helanci de toate culorile. Iar in casa, fiindca e cald, tinuta mea principala sunt tricourile mai lungi si o camasa de finet de-a sotului, larga, care-mi vine f. bine (confiscata, fara drept de apel). In general, ma simt bine. E altceva acasa, mai fac ceva, apoi ma intind in pat. Totusi, uneori mi se mai intareste burtica, cred ca atunci cand mananc mai mult. Vreau sa va anunt ca am gasit leacul contra constipatiei: ciorba de stevie. Am pus stevie si la congelator. Cand nu o sa mai am, probabil o sa fac ciorba de salata. Sanatate, va pupicesc pe toate si sa aveti o zi buna! Azi ma duc la servici sa-mi prelungesc CM si daca pot intru si de acolo pe forum sa mai citesc despre voi. Pupicei, Lia [gravi] 29
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, ai dreptate Lia slaba miscare pe forum saptamana asta. marea majoritate a fetelor care scriau in mod constant sunt in concediu (Andra, Ramona). Multa sanatate aveti grija de voi si de BB-ei. Nu stiu ce este cu Adriana, poate chiar nu-i merge Internetul. Mie mi-a fost cam rau seara, nu am putut dormi prea bine din cauza unei dureri in capul pieptului, parca aveam un guguloi. m-am trezit pe la 1 si vreo 2 ore am incercat sa-mi gasesc o pozitie comoda in pat.cum m-a simtit treaza Dulcinelul a inceput antrenamentul (de tenis, eu vreau sa-l fac tenismen) pina nu am vb cu el si i-am explicat ca mami vrea sa doarma, nu s-a pototlit. De imbracat eu ma imbrac tot cu salopeta de blugi, am o singura problema cu geaca care nu o mai pot inchide peste burta. am norocul ca merg la birou cu masina cu un coleg. nici eu nu mai suport nimic peste burta, in casa stau si eu tot cu un tricou mai larg al sotului evident, ca ale mele sunt cu vedere la buric. O zi minunata! vorbim mai tirziu Layla-cu BB " Dulci" 31 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi burtici, Sa speram ca astazi vom anima mai mult topicul nostru de pe forum! Asta va indemn eu, care casc de cand am vanit la birou si tare as lenevi putin....!!! Ioana,multumim ptr informatiile despre mangaiatul pe burtica. O sa incercam sa le reducem, dar nu cred ca pot fi eliminate. He, he, fetelor, pe mine nu ma mai incape haina si eu circul cu metroul si cu tramvaiul si de obicei astept sa treaca vreo doua-trei tramvaie ca sa ma pot urca fara frica de a fi impunsa in burtica. Deja am facut apel la rezervele existente in sifonierele familiei si am inhatat o chestie mai larga de-a mamei. Noroc ca mama a fost grasa si acum a mai slabit si nu-i trebuie, ca altfel nu stiu ce ma faceam. Dupa cum va spuneam, ieri am fost la o sedinta la care au participat numai oameni importanti, imbracati pe masura, numai eu am aparut in salopeta mea de Arlechino (salopeta este in carouri). La un moment dat am ras pe sub mustati ptr ca bebe probabil a auzit ceva ce nu i-a placut si a inceput sa valureasca burtica de a observat si vecina de scaun.Oricum, desi nu eram imbracata corespunzator, nici ca mi-a pasat!!! Adriana, unde esti? Ramona, Andruska, speram ca sunteti bine!!!! Va pupic si va stept cu noutati, Andra-[gravi]in 29 de sapt & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta dragi burtici. E adevarat saptamana asta am fost mai somnoroase ca de obicei. Din punctul meu de vedere daca se poate as vrea sa dorm toata ziua si toata noaptea. Ura , mai am 3 zile si gata cu serviciul- intru 2 saptamani in concediu de odihna si mai apoi de la 1 Decembrie in prenatal.O sa-mi fie dor de voi pana o sa-mi "bag" acasa internetul . Sotiorul meu mi-a promis ca intr-o saptamana doua rezolva problema. Fetelor m-ati cam speriat cu mangaiatul pe burtica. Eu tot timpul mangai burtica si nici nu pot renunta . Mie mi-e foarte draga burtica si cand stau acasa toata ziua ma uit la ea si o arat la toata lumea sa vada ce mandrete de burta am.Ce sa va povestesc ca daca misca nu pot sa ma abtin ori unde as fi sa pun mana si sa mangai burtica. Iubesc burtica asa cu ceea ce e in ea si cred ca pe bb dupa ce o sa se nasca o sa-l iubesc pana la nebunie. Eu de pe la 20 de saptamani port salopeta de blugi pentru ca e foarte comoda si evit sa port chiloti sau ciorapi care sa treaca peste burta si sa ma stranga. O zi minunata si o viata la fel. [gravi] in 29 de saptamani. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Buna dimineata tuturor! As vrea sa ma alatur voua in dulcea suferinta si sa ma prezint ca o viitoare mamica. Sunt [gravi] in 27 sapt. si la fel ca Ioana77 astept si eu doua "comori" de baietei. Ma primiti in [grup] vostru?? Va pup si o zi buna, Monica & [copil] [copil].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragi burticutze! Mi-a fost tare dor de voi!!! Andra, Andruska, Adriana, Layla, Lia, Ioana, Dienuca, Diana_b, Crisnemes, Corydo, si nu numai, toate cele care formam aceasta familie a burticilor de ian-feb 2004, va multumesc pentru grija!!! Eu sunt la munca, stau mai mult intinsa in scaun-fotoliu ce am eu la birou, noroc ca este comod! Luni am stat acasa, am lenevit in pat toata ziua, insa ieri am venit la birou dar aici sunt f. prinsa si incerc sa rezolv cat mai multe probleme, mi-e teama ca in orice moment ar trebui sa ma internez! La echo 3d de joia trecuta, dr. mi-a confirmat ca am colul scurt si intredeschis, saptamana asta incerc sa fiu cat mai cumintica, chiar daca vin la birou, seara ma "arunc" direct in pat, iar sapt. viitoare merg din nou la control. Daca va fi cazul, bag si eu un CM! Mai nou dorm f. greu noaptea, bb-ta mea are o placere deosebita pentru vezica urinara si ficat, ma foiesc pe toate partile si am momente cand gem de durere...Are o fortza...[:D]. Vorba unui prieten: "lasa ca iese ea afara si-i dai si tu vreo doua, sa fiti chit!" M-a amuzat f. tare!!! Sambata am fost la nunta unui prieten, am fost o gravidutza tare frumusica (prietenii care nu m-au vazut de mult mi-au spus ca-mi sta tare bine asha...m-am simtit f. bine!), mai ales ca mi-am facut toaleta special pt. asta si din spate nici macar nu se observa ca sunt 2 in 1! Am si dansat putin, dar pe la 3 noaptea am ajuns acasa, n-am stat pana la final, era scaunul tare incomod... In rest papa bun, muzica la fel, veselie...BB-ta a fost tare agitata, acum nu stiu dc. de placere sau nu... Cu mangaiatul auzisem si eu ca e bine cat mai putin, inclusiv cand va dati cu crema pe burtica, sa nu apasati prea tare, sa fie un "masaj" f. lejer. Maine sotziorul imi scoate analizele de la Sanador, sunt curioasa cum mai stau...Eu cred ca binishor... Ma mai incearca carcei noaptea, am inceput sa am dureri de coloana in zona mijlocului, in rest sunt OK... Voi aveti intzepaturi in zona inferioara , inspre vagin? Eu am momente cand simt ca niste ace...Vorbeam cu Andruska, si ea-mi povestea de ceva asemenator. Oare sunt normale aceste "dureri"? Acum va las, incerc sa scriu mai tarziu. Va pup dulce pe toate, Ramona (sapt. 30)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, dragelor!!! Am vazut ca m-ati dat disparuta dar ma simt in continuare f.f. rau dn cauza racelii care m-a doborat de-a dreptul. Ieri am avut toata ziua dureri infioratoare de cap si nu am putut sta nici macar 5 minute in fata calculatorului. In schimb am citit tot ce ati scris. Am reusit sa rezolv durerea in gat, dar acum am nasul infundat, tusesc, stranut, ma doare in continuare capul si imi vine sa zac. Cred ca pe la 1 o sa plec acasa, sa ma bag din nou in pat. Azi am vorbit cu Andruska la telefon si ea va sta acasa pana pe 24 nov. Este bine, Andrei, baietelul ei e in culmea fericirii ca sta cu mami acasa. Imi spunea insa Andra ca bb misca f.f. tare, tot timpul se plimba dintr-o parte in alta a burticii si ca a inceput sa o trezeasca noaptea f. des de cat se zbenguieste. Ramona, ai grija in continuare, stai cumintica si incearca sa-ti mai iei medical!!! Sunt convinsa ca ai fost o frumoasa la nunta[;)]. Lia, ce mai faci? Ma bucur mult ca tu poti scrie pe forum de acasa. Eu nu stiu inca ce program am in week-end, dar vorbim si poate reusim sa ne mai vedem. Layla, nu am avut internetul defect, dar pur si simplu mi-a fost imposibil sa scriu in starea in care ma aflam. Promit sa revin la normal. Despre hainute si eu sunt cam in suferinta. Noroc ca am doua pardesie-pelerina care imi ascund burtica, dar nu sunt prea groase. Cand va veni frigul cel mare nu stiu ce voi face. Eu port acum la greu salopeta de raiat si nu as vrea sa-mi mai cumpar ceva pana nasc. Oricum de pe 1 dec eu voi intra din nou in concediu (mai am ceva zile), iar apoi ni se va da vacanta, asa incat de pe 5 ian voi fi in prenatal. Deci ma mobilizez sa vin la servici pana pe 27 nov. Abia astept sa stau acasa!! Mobe05, bine ai venit in clubul nostru!!! Cum sa nu te primim, ne face o mare placere! Sa ai parte de o sarcina usoara si un bb sanatos. Tu unde vei naste si cu ce medic? Fetelor, mi-a mai trecut din suparare pt. ca ieri am reusit sa montam pe hol cuierul (proiectat de mine si facut de Cosmin, montat de amandoi[greutati]), iar azi sper sa ajungem sa luam parchetul. Parca lucrurile au inceput sa se miste. In rest noi suntem bine, nu asa de sanatosi pe cat ar trebui, dar cu ceaiuri, lamaie si Eurosept sper sa scap de urata asta de raceala. Bb este vioi, nu atat de mult ca al Andruskai, iar maine o sa vedem ce ne mai zice dna dr. pt. ca mergem la control. O sa va povestesc vineri ce ne-a zis. Va pup pe toate, aveti mare grija de voi si de bebei!!! Adriana[gravi]in 28 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...