Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004 (16)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
vad ca toate va pregatiti de concediu. Bravo voua! aveti computator acasa, sau ramanem iar citeva pe forum? eu mai vreau sa stau la birou, imi este frica ca o sa ma plictisesc acasa asteptindu-l pe BB. la birou parca trece timpul mai repede. Adriana ai grija cu raceala. Transmite-i si Andrei salutari din partea noastra. pupici, Layla Adina bine ai venit la noi, daca ai fetita ai toate sansele sa se nasca mai devreme si sa fii mamica ian-feb 2004. Pupici, Layla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am computer si acasa! Sigur voi tine legatura cu voi. Imi sunteti tare dragi, si sincer nu stiu ce as fi facut fara prezenta voastra. Desi membru activ sunt doar de o saptamana si ceva, va urmaresc si va ascult sfaturile de mai mult timp. Vom tine legatura si de acasa. Dar pana atunci de la servici. Pupici. Otilica si bb-ul 32 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adina Iulia, bine ai venit "la noi"!!! Stai linistita ca noi suntem tare ospitaliere si nu dam pe nimeni afara, asa ca nu ai nici o sansa sa te trimitem pe alt topic. Sa-ti creasca mare bebita si sa ne impartasesti si noua experientele si trairile tale. Te pup, Andra- [gravi]in 29 de sapt & bebe burticos Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc de primirea calduroasa! Am recitit toate mesajele voastre (toate cele 5 pagini). Totusi cred ca se intampla multe in saptamanile 26-30. De exemplu, miscarile buburuzei mele nu sunt chiar asa de energice. Abia daca le simt. Este normal? una din cauze ar putea fi lichidul amniotic - in usor exces (am inteles ca este cam cu 50% mai mult decat ar trebui). Daca mai are cineva dintre voi aceeasi problema, va rog sa-mi spuneti... Ioana, fii tare. Esti model pentru Monica! Otilica - vreau sa-ti spun ceva. Sper sa nu te superi, daca iti doresti baiat. Insa cand mi-a spus mie prima data Dr Pop ca e fetita, am intrebat-o pe doctorita mea ce sanse sunt sa fie de fapt baiat (noi doream mult o fetita si chiar am inceput sa-i cumparam lucrusoare). Mi-a raspuns asa: daca ti se spune ca este fetita, atunci este fetita sigur. Daca ti se spune ca este baiat, este posibil sa fie totusi fetita, (la eco sa se vada cumva cordonul ombilical in zona respectiva). Nu stiu daca e 100% adevarat, dar eu am tinut cont si am cumparat inca de atunci lucruri roz. Am mai facut 2 eco si mi-a iesit la fel. Va pup pe toate si plec acasa, acum. Daca sotul meu isi ia calculatorul acasa, am sa mai scriu si in seara aceasta. Pe al meu nu mai pot sa il car de mult de la birou - acasa, chiar daca efortul nu pare chiar asa de mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticutze! Va citesc de ceva timp mesajele insa nu mi-am facut curaj sa intru in discutii pana astazi cand am vazut mai multe burticutze noi... Sunt o [grasa] de 27 saptamani cu bb - fetita si DNP 05.02. Noi suntem bine nu avem probleme serioase, mergem la serviciu si chiar incercam sa dam ceva examene, dar nu ne stresam prea tare. Dr. ne cheama destul de rar si de fiecare data ne face ecografie. Spre exemplu am fost la 26 de sapt. si ne-a chemat la 32-34. Ni se pare cam mult, dar avem incredere in el. O sa nasc la Polizu si sunt in evidenta la dr.Herghelegiu. Daca am reusit sa sparg gheata sper sa nu mai am probleme de "curaj" si sa intru foarte repede in "atmosfera ian-feb2004" ca-mi place foarte mult de voi. Sa aveti grija de voi si de bb-i si sa ne "reauzim" sanatoase! [pup][pup][pup] SimonaT (pentru ca stiu ca mai e o Simona printre noi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, Adina, BINE ATI VENIT! Sa fiti sanatoase si voioase si voi si bbii! Va asteptam la taclale! Monica Si Arturicii au un singur apartament (placenta) cu 2 camere (saci amniotici). Nici eu n-am in familie gemeni. Deci avem amandoua aceleasi "caracteristici". Colul meu a fost cusut la 23 saptamani iar de la 24 stau cuminte in spital, la orizontala, cu injectii calmante pt contractii din 8 in 8 ore. Ai mare grija si stai cuminte. Mie mi-a zis dr ca ar trebui sa prindem macar sapt 32-33. E adevarat ca gemenii vin mai repede, dar cu cat mai tarziu cu atat mai bine (si pt ei si pt noi). "Tinta" mea sunt cele 2 kg min la care vreau sa ajunga inainte de nastere. Ioana si "Arturicii - sapt 29" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona bine ai venit! si mie mi-a luat ceva timp pina am intrat in discutii desi le urmaream din umbra pe mamicile de ian-feb. La dr. Herghelegiu am fost si eu la ECO morfologie de sarcina la Sanador, este un medic f. bun, bravo. Ce bine ca aveti calculator acasa, cand vom intra toate in concediu vom putem comunica in continuare. Eu am indraznit azi sa plec de la birou cu 30 min mai devreme, am ajuns acasa si desi sunt moarta de oboseala m-am apucat sa fac mincare (conopida la cuptor). am picioarele butuci, BB este la ora de gimnastica si daca ma asez in pat nu-mi gasesc locul. o sa mai stau un pic la PC sa ascult putina muzica. o seara excelenta Layla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, nu am stare, desi sunt obosita si as vrea sa dorm nu pot sta in pat de durere de spate. asa ca daca tot am Internet nelimitat iar sotul a facut o pauza, i-am luat locul la calculator. ascult Shakira! imi place mult muzica latino si mama mama ce as mai dansa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...