Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Ian-Feb 2004 (16)


Reliana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ioana si Monica, Care e secretul vostru? Cum ati reusit sa faceti gemeni? Eu de cand ma stiu tot visez sa fac gemeni, dar nu mi-a reusit. Am tot sperat acum (mai ales ca fetita s-a prins la 2 luni dupa intreruperea anticonceptionalelor, si citisem undeva ca sansele sa fie sarcina gemelara sunt crescute). Doamne fereste, nu ma plang. Dar mi-ar fi placut... Cred ca de fapt TATAL E DE VINA. Oricum, azi a venit morocanos de la servici. Ma duc sa-l calmez ca deh, asteapta un copil...e sensibil...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup]Buna seara burticutzelor[pup] Vad ca ne-am inmultit Monica,Simona,Adina BINE ATI VENIT va doresc sarcini usoare si bebici sanatosi. Andra si eu am mici intepaturi iar cand am fost la control am uitat sal intreb pe dr,sper sa nu fie nimic grav. Cu somnu mari probleme avem si noi pe mine ma ia somnu pe la 6-7dimineata [bang]si ma trezesc pe la 4-5 dupamiaza daia intru pe forum tot timpu dupa 7.Vad ca iubirica mea nu sia facut programu dupa mine,sper ca dupa ce voi naste sa-mi reiau vechiu program.Si iubirica mea e intr-o continua miscare nar sta o clipa..... Ioana fi tare Arturicii au nevoie de tine Va doresc o seara placuta anita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, dragi burticutze!!! Bun venit noilor viitoare mamici [flo]! Ma bucur mult ca ne-ati ales pe noi si sper sa va simtiti bine pe forumul nostru. Sa dea Dumnezeu sa aveti sarcini usoare, fara griji si bebei sanatosi! Fetelor, Azi am fost din nou dupa parchet dar tot nu l-am luat pt. ca domnii comercianti au depozite de unde trebuie adus la comanda. Ne-am enervat teribil pt. ca sotul meu s-a invoit special de la servici ca sa mergem sa-l cumparam. Asa ca cred ca o s-o lasam pe sambata. Am vazut niste perdele f. frumoase in Bricostore (cu ursuleti, ratuste, broscute) pe caramiziu si albastru, la care aveau si draperii cu acelasi imprimeu. Cu raceala inca ma lupt. Acum, cand va scriu, sunt cu piciorele in apa fierbinte cu sare si ma pregatesc de o frectie cu spirt. Am luat si 1/2 paracetamol. Sper ca maine dimineata sa-mi fie mai bine. Va pup si va urez somn usor!!! Adriana [gravi]in 28 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara dragi burtici, Noi, tot pe acasa ne traim viata... Voi ati auzit ceva de "minunata" lege privind indemnizatia ptr. cresterea copilului? A aparut in Monitor? De la 1 Ianuarie 2004 indemnizatia va fie 4,2 mil (net)? In Noiembrie a aparut ceva dar nu spunea nimic de indemnizatie. Scria mai mult depre concediul pre si postnatal. Dc ramane legea de acum, cum se calculeaza? Eu am stat acasa ultimele 3 luni...Dc stiti... Vedeti ce inseamna sa stai acasa? Te gandesti la atat de multe... Astazi am fost putin in Cora si am vazut niste costumase dragute foc...Of, nu stiu ce sa fac...Noi nu am luat nimic ptr. BB pana acum, dar asa de tare ma "mananca" palmele cand ma invart in lumea celor mici...Jucarii, hainute, leagane, etc...E super! Pupici multi, Georgy (32 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragutze gravidutze Azi am fost la cumparaturi la Loris Compani de pe Decebal nr. 9 si am cumparat patut textil care se face si tarc (4400000), saltea din iarba de mare (1900000), aveau si din iarba de cimp (~750000), dar era prea tare si din burete (~850000),dar era prea nashpa (ca sa ma exprim doct). Am luat si o gramada de hainute, cam tot ce-i trebuie lui bb, mai putin costumas gros pt. scos iarna afara, ca n-aveau, si ce mai era pe lista care s-a vehiculat la un moment dat pe aici. Cind am scos lista, vinzatoarea mi-a spus ca au si ele o lista cu tot ce-i trebuie lui bb, facuta dupa cerintele cumparatoarelor. Daca va intereseaza, v-o scriu miine, ca azi deja sint "terminator". Asternut de pat nu am luat, pt ca avea pernuta, care cica n-ar trebui folosita decit cit mai tirziu, ca sa stea bb cu spatele drept, o pilotzica, care mi s-a parut prea tare, asa ca am optat pt. o paturica si cearceaf o sa-i fac eu. N-am gasit dulapior pt. bb (ma rog, unul civilizat ca pret), poate il fac la comanda. Carucior n-am luat pt. ca evident cele mai misto erau cele de 14000000 si de 12000000 care aveau landou, carucior sport si scaun pt. masina, dar mi s-au parut mult prea scumpe, sa vad ce mai gasesc si in alta parte. Acum pot sa stau linistita, bb poate sa vina cind are chef ca eu sint pregatita cu ce-i trebuie (macar pt. el daca camera nu-i gata - mai trebuie dulapior, perdea, covor si lustra). Chiar ca eram stresata. Pe mine ma doare partea inferioara a bazinului cind ma ridic din pat, dar imi trece dupa ce umblu putin. De trezit ma mai trezesc si eu noaptea si nu mai pot sa adorm, uite asa am vazut eclipsa de luna din balcon si vreo 3 stele cazatoare. Si tot in noaptea aia cred ca bb s-a intors cu capul in jos ca parca il simt altfel cind se misca. Sper sa nu ma insel. Pupici, Diana (sapt. 32) Diana si bebelushul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, am dormit mai bine aseara, Dulcinelul a fost cuminte si m-a lasat sa dorm pe o parte. Lia ce faci? tu scriai de obicei dimineata? Adriana ai grija cu raceala si nu te mai enerva. Georgy din cate stiu eu nu a aparut nimic nou referitor la indemnizatia de maternitate (ma refer la propunerea cu 6.500.000 pt. toata lumea indiferent de salariu). sunt oricum 2 cazuri distincte daca nastem in dec sau ianuarie. nu stiu exact cum. Diana bravo ca ti-ai luat inima in dinti si ai facut primele cumparaturi pt. BB. noi asteptam luna dec, nu am cumparat nimic pina acum. o zi minunata la toata lumea si va astept la discutii mai tirziu. Layla - cu BB " Dulci" de azi 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a aparut in Libertatea de azi precizari ref. la indemnizatia de crestere a copilului pana la 2 ani: pt. cele care nasc dupa 1.01.2004 indemnizatia este de 6.529.700 indiferent de salariu. probabil ca trebuie sa apara si in Mon. Of. eu am o problema: pt. cele care nasc in dec. care este cuantumul 4.200.000 sau 85% din salariu. Layla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [hia][gravi] In sfarsit va mai scriu si eu ..ca tare lenesa sunt..doar va citesc si nu ma mobilizez sa scriu! Ma bucur ca sunteti "relativ" bine si bebicii sunt zglobii ca si al meu. Cel putin Alexutul meu in ultimele zile parca-si impinge labuta piciosrusului in burta maica-si! E o senzatie fantastica! Nu-i asa? Plus valurile facute de parca danseaza! Senzatii unice si incredibile! Pentru ca si eu am edeme "aproape" alarmante mai ales la picioare - asta e! mi s-a cerut sa fac analizele.Mie nu mi-a iesit albumina in urina- asta e bine, dar au iesit alte ciudatenii: frecvente leucocite, frecvent urat amorf, plus ca hemoleucograma are vreo 5 puncte sub limite (si hemoglobina 11,7). Se pare ca am o infectie urinara ... aveti(ati avut) probleme de genul asta? Vedeti ca eu scriu atunci cand dau de ceva problemute si n-am la cine ma plange[bang] Oricum, eu sper sa mai vin pana la 15 decembrie! (voi avea 35 sapt atunci - multi se mira..dar eu sper totusi ca altfel nu se poate) si asa ca o sa va mai scriu. Multa sanatate va doresc si fetelor mai "necajite" sa iasa cat mai repede din spital sanatoase si pregatite pentru ce va sa vie (cica sa ne bucuram de starea asta ca dupa ce vine bebita o sa vedem noi! :-)) Va pup[pup], Lavv si burtica Alex (aproape 31 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...