Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HOTEL sau PENSIUNE ??


Recommended Posts

Ce ati alege pentru o vacanta la munte?? Un hotel sau o pensiune turistica ? Si de ce? Ce servicii ,preturi,conditii ,asteptati in cazul unor pensiuni turistice ? Ma intereseaza mult parerea voastra pentru ca vreau sa-mi transform casa intr-o mica pensiune turistica .Pana acum am avut ceva musafiri(francezi, belgieni, austrieci, englezi )si toti s-au declarat multumiti Dar, poate ceea ce au dorit ei, n-au gasit aici. Si apropo am sa fac reducere membrilor DC!! cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa experientza nasoala ce am avut-o in urma cu 3 ani,la Hotelul Bran,am decis ca va fi mai bine la o pensiune turistica.Cred ca depinde shi de zona dar shi de cerintzele clintului.Noi ne-am dorit atunci sa fim cit mai aproape de Castelul Bran shi sa avem un minim de confort,adica:apa calda,caldura,televizor in camera shi servicii de o oareshce calitate.Am fost la doi pashi de Castel dar nu am avut caldura,apa calda,apa rece numai pina la ora 21.00 iar la restaurant (daca pot numi restaurant kestia aia)aveau numai 4 feluri de mincare kiar daca meniul era plin de toate bunatatzile,fetzele de masa erau super patate shi imbicsite,pe masa erau cite 4 tacimuri shi pahare dar nu existau 2 la fel la aceeashi masa shi ca sa fie totul kiar de neuitat,ne-au mai incarcat shi nota de plata cu 150.000,de parca am fi fost timpitzi sa nu putem calcula mintal cit faceau doua fripturi cu garnituri de cartofi prajitzi+4 beri.Aaa shi nici piine nu mai aveau in acea seara [cool] Nu mai dau detalii caci a fost urit de tot shi de cite ori sotzu' are kef de mishto,ma intreaba cind mergem la Bran sa-i aratam shi Naomiei ospitalitatea celor de la Hotel Bran [V] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi preferam pensiunile turistice curate si primitoare. A propos de ce zicea Eddy, noi am stat la Bran la o pensiune super, unde ne-au servit o mancare traditionala delicioasa, cu miel (era Paste), cu sarmalute si cu tot ce ne-a dorit sufletul. Si nici prea scump... Asa ca asteptam propunerea ta, Cici... Laura si bebitele: Bianca (4 1/2 ani) si Ramona (1 an + 5 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca am de ales intotdeauna aleg o pensiune. Hotelurile sunt ... impersonale, la o pensiune mai vezi, eventual, si proprietarul al ochi, mai schimbi o vorba... e mai cald. O salita mica de luat masa, nu salile alea ca la cantina de la hotel, cateva camere pe etaj in loc de holurile alea ca la caminele studentesti... ma rog, exemplele ar putea continua... Deci PRO PENSIUNE, si asteptam oferta ta! Cristina, mamica cu burtoaie[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi in general alegem pensiunile. Ne simtim ft. bine, pt. ca este intim, mancarea e buna, gatita in casa, parca ai mai multa incredera. Ce asteptam ca servicii? Sa fie in primul rand curat, dupa parerea mea asta e ft. important, sa poti dormi in niste asternuturi care nu sunt ale tale,sa-ti poti pune hainele intr-un dulap curat fara sa-ti fie teama ca iei cine stie ce... In al doilea rand, e bine sa ai baie proprie, in camera. In al treilea, rand apa calda si caldura(mai ales iarna). Eventual televizor, dar nu-i obligatoriu. Gratar in curte, poate oaspetii vor sa faca un gratar, curtea sa fie amenajata cu mese, poate un balansoar, e frumos sa stai vara in aer liber, asta e si ideea, nu? Ce sa-ti mai spun...Zona in care este amplasata pensiunea, de asemenea conteaza. Sa aiba, cat de cat atractii, desi poate unii vin doar pt. odihna, dar e frumos totusi sa te poti plimba, sa faci un traseu. Cam atat. Sper sa-ti fie de folos ce ti-am scris, si daca ne spui unde sa venim, noi venim, ca ne place, dupa cum ti-am spus. Succes! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De mai multa vreme mi-am propus sa-l duc pe sotul meu sa vada si nordul Moldovei.Sper sa ajungem in viitorul apropiat. Da,preferam o pensiune cocheta si foarte curata cu gradina,un loc unde te simti in siguranta(am avut o experienta tare neplacuta la Mamaia,in hotel),cu parcare pazita. Sigur daca si bucatele sunt pe masura atunci am petrece acolo o vacanta de vis! Daca chiar te hotarasti sa faci o pensiune,sa ne dai de veste! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cici! Pensiune!!! Pentru mine e important sa simt si o atmosfera placuta, familiala. Daca mai si gatesti bine [cool] si pui si preturi accesibile... te rog trece-ma repede pe lista cu cei inscrisi :-))) Dar pentru la anul [[cheers] Unde se afla aceasta pensiune nemaipomenita?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cici suntem pe ....vineeeeee!!!![:D]. Eu peste 3 zile vin la Romanika si apoi o sa vina si sotul meu. Eu kiar ma uitam pe net dupa o pensiune caci vrem sa ne excursionam pe undeva! Super!! La tzanc a venit subiectul tau![cheers] Mai da-ne niste detalii![pup] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...