Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HOTEL sau PENSIUNE ??


Recommended Posts

Multumesc celor care mi-au raspuns! Sa va dau citeva detalii.Ideea de pensiune turistica mi-a dat-o chiar "Despre copii" care dupa cum vedeti imi apreciaza talentul de bucatareasa si nu numai.Casa este situata in orasul C-lung Moldovenesc jud. Suceava .Exista pentru unii un inconvenient (nu are baie la fiecare camera ) cu serviciile aduse am incercat sa compensez aceasta lipsa.Ar fi trebuit sa gauresc toata casa pentru asta ,as fi dat un aspect de hotel si cred ca cine vrea pensiune se gindeste la o casa primitoare in primul rind.Da ,de gatit gatesc bine si orice, cu asta ma mandresc si eu .Asta vara am avut 6 belgieni ,au stat 13 zile si am incercat ca in fiecare dimineata sa le pregatesc un mic dejun diferit.Dupa citeva zile, cind intrau in bucatarie(bucataria este spatioasa si amenajata in sil rustic dar dotata corespunzator)asteptau nerabdatori sa vada ce e pe masa si desi nu cunosteau foarte bine ce se afla in farfurii exclamau fericiti:uauu! Vara este superb aici pentru ca avem o curte foarte mare,cu leagan mare ,cu gratar ,terasa si minipiscina contruita de sotul meu pe terasa de pe garaj.Iarna e lunga si cu multa zapada, exista si partie de schi aici si vreo 3 patinoare Ce sa va mai spun? Aha, Margot ,de ce nu ? e buna ideea dar ma gindesc pentru asta la zilele de vara cind noi mamicile o sa ne savuram linistite cafeaua iar BB-ii sa se zbenguie prin curte. Si inca ceva .Capacitatea pensiunii este deocamdata de max.10 persoane pe viitor va fi de 20 .Deocamdata am niste cereri pentru perioda craciun - revelion dar nu s-au facut inca rezervarile. va pup!! cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
PRO PENSIUNE!!!!! Deja sunt incantata de idee,eu sunt din Bucuresti si sper sa-mi dai un mail cu preturile.As vrea sa vin la vara si daca preturile sunt bune vin si cu bunicii,ca deh ii iau in fiecare an pe cheltuiala mea(atat cat pot sa-mi permit) ca sunt pensionari. Promit sa te anunt din timp perioada din vara cand pot veni. Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Cici[flo][flo][flo][flo][flo] Iti doresc in continuare, mult noroc, si la cat mai multi musafiri pe viitor.Poti sa deschizi linistita o pensiune, mai ales daca esti o gazda atat de primitoare si apoi atat de priceputa in ale[papica],eu spun ca esti tocmai indicata pentru acest lucru. Mult noroc si sper ca pe viitor o sa ajung si eu sa ma bucur de tot ceea ce imi poate oferii o gazda asa de draguta primitoare. MULT SUCCES!!!!!!!!!![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noua ne place la pensiune. Mergem de obicei la Moeciu la Trudi care face papa bun si ne rasfata. Are numai trei camere sus, nici una cu baie (e una mica pe etaj si una mare jos, dar nu ne deranjeaza). Toate camerele sunt aranjate nu ca la hotel, ca la casa proprie si asa te si simti. Si conteaza foarte mult sociabilitatea gazdelor, mai schimbi o vorba, mai ceri o cafeluta pana ajungi sa te simti ca la rude. Sper sa ajungem si pe la tine Cici(mai ales ca faci papa bun). Maria,Sorin&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul timp am ales si voi mai alege pensiunile, pt ca sunt mult mai curate, mai ieftine, mancarea e proaspata si buna, iar preturile sunt mult mai mici decat la hotel. imi mai place si atmosfera intima care se realizeaza intre turisti si gazde. ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cici![hia] In primul rand, felicitari pentru excelenta idee de afacere pe care o aveti! Apoi, in mod clar, o pensiune este mult mai apropiata gusturilor mele intrucat ma simt exact ca "acasa", fata de un hotel, fie el de stat sau particular, si indiferent cate stele o avea. Sper sa apuc sa trec cu mandra in vizita prin zona la anul, intr-o luna de miere de o saptamana... si poate ne primiti in gazda sa ne bucuram de bucatele moldovenesti si minunatiile de locuri din jur. Multa bafta! Catalin ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor! In viteza in care sunt mereu, am uitat (desi mi-am propus) sa va descriu pe larg, la Calatoriile Sufletului, vacanta noastra de asta-vara in nordul Moldovei si Maramures! Unde credeti ca am nimenit in Campulung (absolut intamplator, dar de fapt nimic nu e intamplator)? Fix la Cici! Nu va mai spun ce mic-dejunuri[cool] ne-a pregatit - de mai puteam sa mancam pranzul numai pe la 3-4 la amiaza! Ne-am simtit foarte bine, iar Teodora s-a jucat cu Gianina ore in sir. Partea nasoala a fost ca ne-a plouat en-gros, ceea ce ne-a limitat drastic planurile de excursii initiale. Deci pensiunea este ok, dar zona nu e dezvoltata turistic suficient, chiar foarte insuficient as putea zice. Noi nu avem masina si ne asteptam sa gasim microbuze care sa ne duca la manastiri - nici vorba! Am cautat o harta a zonei in toate librariile, nu exista!Si alte mici inconveniente. Dar peisajul e suberb (ce am vazut printre ploi) si daca e vreme frumoasa poti sa te plimbi pe dealuri si prin padure care e plina de fragi, zmeura etc. Ca sa nu va mai zic de flori! Deci, drum bun in nordul Moldovei! cu drag, Corina[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...