Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HOTEL sau PENSIUNE ??


Recommended Posts

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cici, m-am uitat si eu pe paginä si mi-a pläcut tare mult!!! Felicitäri pt. tot ce a-ti reusit sä faceti!!! Bineinteles cä si eu as alege, mai bine o pensiune, cä este mai "cälduroasä", chiar dacä mai are si anumite lipsuri, decit un hotel!!! Pe de altä parte, cind am de ales intre un hotel de 5 stele si o pensiune, as alege 5 stele, nu hotelul!!![:D][:D][:D]....si pentru fiecare stea, sä am o dorintä liberä!![:D] La mine este asa: de cele mai multe ori tind spre simplitate...spre timpurile trecute...mä oftic acum, cä-mi vin termenii cei mai potriviti pe germanä!!!....dar am perioade, cind simt nevoia sä fiu inconjuratä de fff multe persoane si aleg hotelul, in cazul ästa...dar nu orice hotel!![:D] Stii care a fost primul gind, cind m-am uitat la casa voasträ???...nu cumva sä vä dea americanii in judecatä, din cauza numelui!!!![:D][:D][:D]...am mai auzit si de-ästea!!!...asa cä, atentie!!![:D] Mai am si eu o idee!!!...asta mai mult pt. mämici cu copilasi mititei...dacä ai atitea dealuri pe acolo si curtea mare, amenajeazä o pirtie de säniute, pt. cei mici, ba chiar si pt mämici!!!...eu una, asa fi prima pe pirtie!!![:D] Trebuie sä ai si säniute in dotare, pt. inchiriat...cä acum vine sezonul!!![:D] Te-as vizita si eu cu cea mai mare pläcere, mai ales cä am auzit cä gätesti bine si imi faci reducere!!![:D][:D][:D]....dar din päcate, cind vin eu in Ro, mä impotmolesc mereu pe la Bucuresti, sau la Sinaia ( cä acolo are un prieten de-al nostru mai multe hoteluri si vile si il am si pe tata - singurul rämas din familia mea- care este la un cämin de bätrini, pe lingä Cimpina, deci aproape ) Dar cine stie???...poate cindva voi ajunge si eu pe la voi, cä nu am fost niciodatä pe acolo. Oricum, dacä aud nemtäläi cä vor sä vinä prin Ro, pe la munte, ii trimit la voi!!!...acum am pagina la favorite!![:D][:D][:D] Mult succes si...atentie la americani!!![:D][:D][:D] Pupici de la Cami. P.S. Ai si cämin in sala de zi...sau de masä???...asta ar da lumea pe spate!!![:D] Pentru mine ar fi de neuitat sä mäninc, sau sä joc un pocker ( bineinteles pe bani!!![:D] ) intr- o camerä mai mare, unde mocneste usor un foc in cämin...idei am destule!!![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tinatache, Nu, nu vorbim de aceeasi casa alba Casa Alba la care a fost prietena ta este in Frasin deci la vreo 30 de km de C-lung Mold. Este intradevar foarte frumoasa ,dar este mai mult un hotel decit o pensiune.Acolo s-au invirtit bani grei,sunt investitii de cel putin un milion de euro. Partronul de acolo este supranumit regele sticlei din Romania fiindca detine toate fabricile de sticla de aici asa ca mai am de mincat multa mamaliga... Oricum pentru a se evita confuziile sper ca la vara pensiunea mea se va numi Casa Gianina cici mamica Gianinei cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tinatache,m-ai dat gata!chiar as dori sa te cunosc,sa ne cunoastem mi-a placut chestia cu consolarea si banuiesc ca esti o fata de nota 10. !!![pup] sigur! cum putea sa lipseasca Gianina?este la Galeria eroilor pag.2 cici aici e Gianina: [img] http://www.desprecopii.com/Images/Upload/gianina1.jpg [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
noroc ca am cautat din nou link-ul de la casuta voastra, altfel scapam poza Gianinutei. Mai, fromoasa fata, ce sa mai zic... Si cand ma gandesc ca-i moldoveanca de-a noastra...mama, mama! Cici, s-ar putea sa ne vedem, ca noi vrem sa evadam vreo 2 zile in jurul Pastelui, cand putem lasa plodutii la bunici. Insa cum inca nu stim nimic sigur (doar dorinta e de capul nostru deocamdata, si venitul in Ro), doar ne uitam cu jind la pozele voastre. Nu-mi trebuie decat un loc cald si linisteeee, asa ca la voi ar fi ideal... sper sa ajungem... Pupici la minunea voastra, acuma ca ai povestit cum v-a schimbat viata mi-e si mai draga (daca se mai poate!). Un An Nou Fericit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint pentru o vacanta la pensiune. De altfel anul trecut in vara am fost la Busteni, si am stat la o pensiune. In mare a fost frumos, liniste, de care atita avem nevoie citeodata, si un peisaj superb. La capitolul servicii au fost unele lipsuri, dar in general ne-am simtit foarte bine. Cind mai vin in tara mi-ar place sa ajung si prin partea Moldovei, chiar nu am fost nicodata, sint din Bucuresti, si din comoditate caut zone mai aproape de mine. Dar Cici tu esti de--a noastra si as fi mai mult decit bucuroasa sa venim citeva zile si pe-acolo. Am vazut si linkul, pozele, totul este superb. Eu una prefer pensiunile, si zonele mai linistite, iar cu asa o gazda cred ca o sa ne simtim de minune. Tine-ne mereu la curent cu noutatile. Felicitari pentru idee si mult succes in afacere. Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...