Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bancul zilei....financiare !!!!!!!!!


Recommended Posts

> Subject: Bancul zilei....financiare !!!!!!!!! > > > > Cica o batrinica se prezinta la unul din ghiseele > > bancii Canadei zgribulita si cu o geanta pe care o > > stringea la piept: va rog sa-l rugati pe presedintele > > bancii sa ma primeasca in audienta. Personalul de la > > ghiseu tot incercau sa-i spuna ca ei pot sa o ajute cu > > orice, ca presedintele e un tip ocupat, ca el nu se > > ocupa de public bla bla dar batrinica, nimic. Ea vrea > > sa-l vada personal pe presedinte. Dupa o serie > > intreaga de negocieri, vazind ca nu au nici un spor sa > > o convinga, pina la urma il suna pe presedinte care > > accepta sa o intilneasca. > > Batrinica este condusa in biroul lui si singuri fiind > > lasati ii spune: stiti am vrut sa va vad pentru ca in > > geanta asta am multi bani si vreau sa-mi deschid un > > cont de care vreau sa aveti personal grija. Bine zice > > presedintele, dar de citi bani e vorba? > > Pai, raspunde batrinica, de USD 465,233.- > > Presedintele se uita mirat la ea si o intreaba: Dar > > daca nu va deranjeaza sa va intreb, cu ce va ocupati > > Dvs? > > Pai cu pariuri. Cu pariuri? Da zice batrinica, de ex. > > pun pariu acum pe USD25,000.- ca Dvs. aveti > > testicolele patrate. Presedintele bancii ramine un pic > > traznit si accepta imediat. Bat ei palma si cind sa-si > > dea pantalonii jos, batrinica ii spune Nu nu asa! > > Vreau sa fie si martori de fata astfel incit sa nu fie > > nici un dubiu. > > Asa ca mine dimineata ma voi prezenta la ora 10 cu > > avocatul meu si vom constata atunci. > > Presedintele accepta si in seara aceea se tot uita in > > oglinda sa se asigure ca testicolele lui sunt ovale, > > speriat fiind un pic de siguranta batrinicii. A doua > > zii dimineata, la 10 fix, batrinica intra pe usa, ii > > face cunostinta cu avocatul ei dupa care ii spune: > > Acum e OK. Imediat presedintele isi da pantalonii jos, > > batrinica isi pune ochelarii, se apropie, pune mina si > > incepe sa cerceteze cu atentie forma testiculelor. > > Dupa citeva secunde se pronunta foarte senina: da sunt > > ovale intr-adevar ati cistigat USD25,000. > > - Presedintele bancii se uita foarte mirat la ea si > > apoi la avocat care era impietrit pe scaun, livid > > mort. > > Ce-i cu el? O intreaba presedintele pe batrinica. > > A, zice ea, am pus pariu cu el pe USD 100,000.- ca in > > dimineata asta la ora 10 fix am sa tin in mina > > testiculele presedintelui Bancii Canadei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[cool][:-)))][:-)))][:-)))] Mi-am amintit cä acesta a fost primul banc pe care l-am primit pe mail in suedezä ... am crezut cä e specific suedezilor si m-am gandit cä nu sunt deloc lipsiti de umor [:D]... asta dupä ce am reusit sä il traduc ... si mi-a luat ceva timp [bang] ... mde, eram la inceput ...[:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...