Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Balaurul cu 7 capete! Brrrr!


Recommended Posts

L-am vazut cu ochii mei![wow] Odioasa creatura m-a socat la prima ora a diminetii, atunci cand tot omul, nedezlipit inca de caldura asternutului, se simte vulnerabil si alienat.[bang][consti][V][toanerele Cand i-am vazut ochii sangerosi in semiintunericul de la 7 dimineata, am simtit cum frica extrema, groaza vecina cu nebunia, imi invadeaza interiorul. Si-a disparut ca o naluca demonica. Am tzipat scurt si m-am napustit in baie. Aveam picaturi de sudoare rece pe frunte.Abia mi-am putut calma respiratia, inima imi batea ca o toaca de vecernie si simteam o panica aproape paranoica. [soc]Inchideam ochii si tot zaream aparitia aia hidoasa, hiperbolica...malefica! Gatlejul imi palpita de scarba[vom], frica, sila imensa si din nou frica! Parca-i si simteam atingerea oripilanta, urmele scabroase lasate in toata casa, imi simteam teritoriul amenintat, linistea si ordinea caminului meu maculate, aerul din jurul meu bantuit de o entitate a haosului... Am iesit in varful picioarelor din baie, tinand in mana pompa de desfundat WC-ul ( mi s-a parut a fi cel mai fioros obiect la indemana, aproape pe masura inamicului meu deloc virtual) si, cu miscari inspirate de seria lui Bond, James Bond, m-am asigurat ca nu vine din dreapta... Nici din stanga..." All clear!" mi-a venit in minte replica cine stie carui spion anonim si m-am napustit in dormitor. Acolo am avut o scurta, dar patrunzatoare , revelatie a unei posibile Apocalipse, poate chiar mai rau...Patul meu( vorba vine patul,,, e doar o saltea, deh...emigranti USA!) este atat de jos, incat ar fi doar o joaca de copil ( ma rog, de balaurel de-asta![vrajitor]) sa ma inhate si pe mine, sa-si tarasca labele oripilante peste cearsafurile mele imaculate, sa se strecoare pe sub perne...Cu ultimele puteri, am reusit sa-l zgaltzai zdravan pe al meu iubit care avea nesimtirea sa doarma in asa moment de rascruce, zambind in somn si gangurind dulce la cine-stie-ce aparitie... (pariez ca are 4 usi, motor in tz-ispe cilindri si nu mai stiu ce imbunatatiri). A facut ochii mari dintr-odata si privirea aburita[|)] s-a fixat brusc pe palnia puturoasa pe care, inconstient, o agitam inspre el. Nici nu mai aveam suflare sa articulez cuvintele.Oricum,putea citi pe fatza mea, si fara ajutorul dictionarului roman-englez-polonez, ca s-a petrecut o nenorocire, un nou 11 Septembrie, un atentat la viata presedintelui ( al carei tzari? Secret!), o noua scufundare a Atlantidei urmata de o flota de Titanice[titanic], o noua taiere a viilor din Dacia de catre Burebista[alcool], o noua scumpire a gigacaloriei in Romania[q], un alt holocaust, ceva groaznic , oricum, sau mai mult decat atat.... In cele din urma, cuvintele au tzashnit singure, ca un clopot de alarma pe Dealul Spirii: "WAKE UP! E un SOARECE in bucatarie!!!!!" Morala acestei intamplari cat se poate de adevarate?? Prefer sa lucrez la morga decat la deratizare! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Acum, serios vorbind, eu ce ma fac? Am venit acum juma' de ora de la servici, nu m-am descaltat ca n-as putea suporta ideea de a fi atinsa de monstrul ala ( ce daca e mic cat o pruna? Intensitatea e mare...) N-am apucat sa vorbesc cu al meu sotz ca, intre timp a plecat la munca, dar mi-a promis ca va cumpara capcane si le va imprastia prin toata casa. N-am verificat, dar , deocamdata, daca-mi trebuie o lingura fac balet ( de fapt, un soi de kung-fu) si deschid sertarele cu varful piciorului abia uitandu-ma inauntru... Am gasit totusi o solitie temporara a problemei.. datorita scarbei resimtita in zori- de-zi ficatul mi-a tzipat toata ziulica , si n-am putut manca , asa ca am gasit de cuviinta sa ma sterilizez, am gasit un clondir cu ceva rachiu sarbesc ( ce noroc cu colocatarii mei bautori de tarie!) Acum, gata magnetizata, parca vad cu alti ochi problema! Niste ochi ceva mai mici! dar curajul creste invers proportional! Care ati mai avut probleme cu creaturile astea? daca e unul inseamna ca-s mai multi? Cum sa fac sa scap de obsesie, acum e clar ca nu voi dormi la noapte! II URASC!!! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrushka draga, aceeasi problema am avut-o si eu anul trecut tot pe vremea asta ( avenit toamna si le este frig afara). Si eu imi facusem un culoar de scaune ca sa ajung la bucatarie. Vezi daca nu ai ceva gaurele in pereti in jurul caloriferului. La mine asa a fost si am pus niste spuma speciala si gata. Dar pana sa gasesc locul cu pricina mi-am mutat toata mobila de la loc.Dupa aia mi-am spalat mocheta, am desinfectat jucariile lui Andrei si alte actiuni din astea ca si mie mi-a fost o scarba de el.... Sotul meu ma incuraja spunandu-mi : "tie-e frica tie de Jerry?"[bang] Fii curajoasa si doboara-l!!! Dan[gravi]si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci de sustzinere si de solutii, dragelor! Se pare ca inamicul meu si-a dat obshtescul sfarsit aseara; cand a venit Micutzu' l-a gasit in coma profunda pe sub dulapurile de bucatarie unde-si facuse musiu o gaurica. Azi ma inarmez cu dezinfectant si am sa incerc sa-i sterg urmele. Am decis sa lasam o capcana permanent " armata" ptr orice eventualitate. De asta mi-e teama,ca daca a fost unul vor mai fi si altii. Oricum, de-acum de cand exista precedent, voi fi foarte precauta cand deschid sertarele si voi purta tot timpul papuci, desi ii urasc. Totusi, cum sa fac sa-mi educ frica asta idioata, scarba de soareci? Aseara ii spuneam Micutzului ca ar fi bine sa ne luam un sharpe ceva, de aia nu mi-e frica si mai mananca si soareci, deci....1-0 in favoarea serpilor! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Andrushka,da n-as fi vrut sa fiu in pielea ta nici moarta...Eu fug cit ma tin picioarele(si-s luuungi,am 1.80 m),cind vad creatura asta mica si "odioasa"! De 14 ani de cind sunt in Germania,ma simt cit de cit mai "usurata" ca sa zic asa,ca aicea nu prea ii vad,ca in Ro...in schimb am vazut aici o alta creatura...tot un fel de soarece,dar cu un bot ascutzit si lung(Spitzmaus)...brrrrr,iar daca m-ar fi fugarit, as fi fugit taman pina in Romania,sa ma lese in paceeee... Cred ca nu as pune mina pe asa ceva, nici pentru toti banii din lume...atit cit traiesc, nu voi putea sa scap de frica asta...e o fobie...e groaznic...mai ales cind merg in padure cu familia la plimbare...stau mereu la pinda...poate poate,aud/vad vreo miscare,ceva! Of si offff..si cind te gindesti ca lor le este si mai frica,ca noua..."mititeiii de ei" Sunt curioasa cum se termina "aventura" asa,tine-ne la curent...da ? Fii te rog "barbata" [detectiv] ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...