Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Balaurul cu 7 capete! Brrrr!


Recommended Posts

Inceputul a fost tipic pentru o emisiune de pe Discovery despre fantome, spiridusi si altele de aceeasi natura… ce sa zic ? Mi-am revenit la sfarsit si am inceput sa ma amuz (scuze, dar nu am rezistat !!!) – daca pentru un “bot” de blanita cu coada “faci balet”, oare ce ne scriai in cazul unor strigoi, fantome, spirite…. ??? Brrrr… Revenind la un ton serios, ma gandesc si eu, ca omul: “se pare ca va creste vanzarea de motanei in coltul tau de lume !” DARAEL [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mama mi-a spus azi la telefon ca ar trebui sa ma mai astept si la alti "musafiri", cica ar umbla perechi, dar eu i-am spus ca asa or umbla aia din Romania, astia din State sunt independenti, vaduvi sau divortati... Sper ca-n noaptea asta sa pot dormi... Dar, totusi sunt norocoasa ca n-am zarit vreun sobolan de-ala cum am vazut pe la ghena blocului meu din Ro, era cu un cap mai lung decat o pisica...Ntzzz! Nu tine faza cu pisica, apropo, nu ma plac nici felinele pe mine si nici eu pe ele. Ne respectam reciproc si atat. Hai sa fim sanatosi! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Adrunshka esti asa de funny[cool], am ras de mi-au dat lacrimile[:)], nu de situatia ta ci de stilul cum o povestesti! Ce sa-ti zic de soricei, habar nu am, nu am trait pana acum senzatia, dar te inteleg, eu am fobia asta de paianjeni[poc]. Ma ia cu lesin de frica....Si cum exact de ce ti-e frica nu scapi, aici unde stau eu e full de paianjeni din aia maaaaaaaari[wow]. Ei normal sunt de paianjeni de camp, de verdeata de nu stiu ce, dar oricum din aia care stau afara. dar cand se face frig, unde crezi ca se refugiaza[:D]? Normal ca in casa[bang]. Si cand vezi unu' din ala zdravan, cu picioare paroase si mari cat juma de palma pe bune ca mori[popa]. Asa ca te inteleg perfect!!!!!! Dar macar ai noroc ca al tau barbat e de acord sa-i omoare, al meu nuuuuuu! Ii prinde cu paharul si-i da afara!!! Suflet milos omu' le mai si zice "vai saracutii ce noroc pe voi ca am fost acasa ca de nu va omora bestia(adica eu)"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga,[cool], hai sa facem schimb de locuinta, tu la chitzcaiala, eu la paienjenis, sa vedem ce iese! Aseara, inainte de culcare, unul din prietenii cu care locuim ii spune Micutzului:" Da' ce, nu-i-ai spus de sobolanul ala de luna trecuta? Ala care rontaia atat de tare ca n-am putut sa dorm? N-ai observat ca, daca pana acum dormeam cu usa camerei deschisa , am inceput sa o inchid noaptea?" Vai, tocmai cand credeam ca pericolul trecuse, am simtit ca ma ia cu fiori pe sira spinarii. Nici nu puteam sa-mi dau seama din tonul lui daca face misto de mine, daca s-au vorbit sa ma sperie, sau ce... L-am pus pe barbatu-meu sa jure pe ce are el mai sfant ca asa ceva nu s-a intamplat si, desi a facut-o , tot nu sunt convinsa ca nu vrea sa scape de gura mea....Uffff, greu e sa treiesti pe lume! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by vikinga
Vai Adrunshka esti asa de funny[cool], am ras de mi-au dat lacrimile[:)], nu de situatia ta ci de stilul cum o povestesti! Ce sa-ti zic de soricei, habar nu am, nu am trait pana acum senzatia, dar te inteleg, eu am fobia asta de paianjeni[poc]. Ma ia cu lesin de frica....Si cum exact de ce ti-e frica nu scapi, aici unde stau eu e full de paianjeni din aia maaaaaaaari[wow]. Ei normal sunt de paianjeni de camp, de verdeata de nu stiu ce, dar oricum din aia care stau afara. dar cand se face frig, unde crezi ca se refugiaza[:D]? Normal ca in casa[bang]. Si cand vezi unu' din ala zdravan, cu picioare paroase si mari cat juma de palma pe bune ca mori[popa]. Asa ca te inteleg perfect!!!!!! Dar macar ai noroc ca al tau barbat e de acord sa-i omoare, al meu nuuuuuu! Ii prinde cu paharul si-i da afara!!! Suflet milos omu' le mai si zice "vai saracutii ce noroc pe voi ca am fost acasa ca de nu va omora bestia(adica eu)"
Andruska,am ris cu lacrimi,stiu ca nu e bine sa rizi de nenorocirea altuia[:D],da ai scris asa de amuzant[:-)))][:-)))] Eu sint terifiata de bizdiganiile astea -respectiv paianjeni-ca si pe la noi mai poposesc,da tip tare si al meu sot deja stie ca tre sa vina cu papucu,ca lui nu-i e mila de ei[neand]...sau gindaci d-aia care seamana cu cei din Ro,aia maro,care aici zboara vara si intra pe geam,mai ales in dormitor,pe perna,de era sa fac infarct[bang]cind am gasit unu fosgaind pe la capu meu,ca de,era cald si am zis sa las geamu deschis noaptea...da m-am invatat minte si acu il baricadez indiferent de anotimp! Iren&Bogdanelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prefer mai degraba,sa pun mina pe un paianjen,dintr-ala uriash,paros & negru,decit pe un chitzcäila mic si amarit [help] Andruska,poi de ce ne tii atita in suspans ? mai spune si tu ce si cum... si mai ales unde-i ??? ***Alba*** http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=499&cid=78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca sunt culmea, scriu aici in draci si, cand sa inchei, vad butonul" reseteaza" , ma gandesc, asta ce-o fi ca nu l-am folosit niciodata, apas pe el si... dispare tot( normal...[bang])Curiosity killed the mouse...aaa, cat! bafta mea! Cum spuneam, draga Alba, suntem colege de suferinta, urasc din toata fiinta mea rontaitoarele! Si numai de ele am parte! Cand eram in clasa a doua , am intrat cantand in baie sa-mi spal stiloul si am iesit urland pentru ca un sobolan de dimensiunea unei pisici mi-a tzashnit printre picioare... Am fugit si m-am ascuns in cea mai indepartata camera, dormitorul lui frate-meu. Acolo, la adapost, am realizat ca am uitat usa de la baie deschisa, deci monstrul poate intra in toata casa... Sa ies de acolo, nici nu se punea problema! Eram paralizata de groaza! trebuia sa-l sperii cumva, macar la atat ma ducea mintea mea de copchil de 8 ani. Si am inceput sa bat in usa masiva de lemn cu un umeras. Si am batut, si am batut ... vreo 4 ore, pana cand a venit frate-meu de la liceu si a deschis uimit usa de la intrare convins ca surioara mai mica a inceput sa renoveze apartamentul." Am crezut ca bati cuie!' mi-a zis si eu l-am primit cu urale! Seara, tata a pus capcane,a prins monstruozitatea , l-a plimbat cu liftul pana la etajul 10 si i-a dat drumul in gol pe la ghena. Cred ca de atunci dateaza campionatul mondial de bungee-jumping fara coarda la sobolani. Al meu a castigat post-mortem! Se catarau, ai[}:)]ului pe la tzevi, pe sub chiuveta din baie si-si rodeau gaura pe la usita de dedesubt sau pe la colturile invecinate cazii. A doua zi dupa evenimentul de mai sus am intrat mult mai precauta in baie si am zarit altul gata de atac. Cred ca venise in cautarea primului. de data asta am crezut ca lesin, era prea mult pentru un copil! saptamani intregi nu m-au putut convinge ai mei sa intru in baie decat cu fortza! cand plecau la servici imi lasau olitza afara sa fac pipi, asa de mult regresasem, eram inapoi la potty-training![:I] M-a afectat enorm episodul! Asha... sa ne intoarcem la vremurile prezente! cum fac, cum ma-nvart, tot de soareci am parte sau de ideea de soarec... Azi ma uitam la "Profesorul traznit" cu Eddie Murphy, este acolo acolo o scena in care evadeaza cobaii dintr-un laborator si misuna peste tot. Unul se cocoatza pe candelabrul din biroul decanului si de-acolo se " usureaza" number 1 and 2 in ceasca de cafea a tipului. Asta gusta, se stramba, isi suna secretara si-i spune: Auzi , vezi ca iar ai cumparat lapte ptr cafea expirat!" Dupa care, ii cade, plocon, in ceasca, si autorul ispravii. Verde de scarba, nu nimeream butonul telecomenzii sa schimb canalul!! Acu o ora pregateam cina cu al meu, curatam cartofi si ma uitam foarte atent in punga de cate ori luam vreun cartof - nu de alta, dar soarecii curatati de coaja nu cred ca-s prea gustosi!-. Ca sa scot uleiul din dulap, mai intai bat cu piciorul in usa. Cand ajung acasa, fac un scandal monstru in garaj ca sa aibe timp eventualii intrusi sa se refugieze la resedinta lor! De ieri, insa, nici unul nu a mai cazut in capcana.. Dar, paca poti sa stii cu soarecii astia? YES, MY NAME IS ANDREEA, AND I'M A PARANOIC (cand e vorba de rozatoare! Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...