Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Lilach, ajuta-ne!


Recommended Posts

Stiu, draga Lilach,ca te-ai mai oferit sa ne ajuti si alta data.De data asta vreau sa te intreb ceva concret: care ar fi ingrijirea MINIMA ,zilnica a fetei? Sunt ingrijorata de aspectul tenului meu, cred ca nu a fost asa de incarcat de cand aveam 16 ani. Inainte de ciclu imi apar tot felul de chestii dureroase, in cele mai imposibile locuri imaginabile ( acum, de exemplu, simt unul in ureche...) Nu trec decat foarte greu, si am cam o saptamana in care tenul meu arata cat de cat normal. Am ten mixt, cu o zona T foarte " activa". Poti sa ne indici un plan de atac zilnic? ce proceduri , ce solutii, ce creme sa folosim? Dar un plan de week end, cand avem mai mult timp de noi? Eu stiu, poate masti cu ingrediente de pe langa casa sau din comert... te rog, nu ignora strigatul meu de ajutor... Stiu ca de vina poate fi alimentatia si dereglarile hormonale. dar, si cand mancam numai fructe, fata mea tot sifonata ramanea... PLZZZZZ![flo] Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andrushka, imi scrii: in cele mai imposibile locuri imaginabile ( acum, de exemplu, simt unul in ureche...) Nu trec decat foarte greu, si am cam o saptamana in care tenul meu arata cat de cat normal. Am ten mixt, cu o zona T foarte " activa". Poti sa ne indici un plan de atac zilnic? ce proceduri , ce solutii, ce creme sa folosim? Am nevoie de mai multe informatii...cum arata tenul tau cind te trezesti dimineata : este uleios sau uscat/cit esti de stresata in ultimul timp/cum se prezinta tenul tau seara dupa demachiaj, adica cum il simti la atingerea pielii/ai porii dilatati/pielea se descoameaza/pielea este inasprita/patata. Sper ca nu te-am innebunit prea mult...dar am nevoie de informatii inainte de a-ti putea da sugestii de a folosi ceva... "Un sfirsit e un inceput..." ella& laura,andrei,andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna , Lilach iti apreciez cunostintele si citesc cu mare interes mesajele tale. Sunt o mamica cu bebe de patru luni, trista pt ca picioarele nu si-au revenit dupa perioada sarcinii. Mai precis, m-am epilat timp de sapte luni cu epilatorul electric Braun si apoi in ultimele luni am folosit lama pt ca ma durea cu aparatul si nici nu mai vedeam calumea anumite zone. Acum, parul creste in reprize, creste in piele si am punctulete inchise la culoare pe piele. Ma dau cu creme hidratante (ceea ce am facut si in timpul sarcinii)dupa baie, dar nu se observa mari modificari, tot patata e pielea,unele fire de par cresc si la radacina au o aureola rosie, adica foarte urat. Am avut o piele super pe picioare si acum mi-e sila sa ma uit la mine. Ce ma sfatuiesti sa fac?? Banuiesc ca mai sunt si alte femei in aceeasis situatie si de aceea am postat mesajul aici. Multumesc anticipat, Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...