Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Este cineva din Petrosani?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
O stiu pe Daciana din scoala generala, era intr-o clasa paralela cu mine, dar nu mai stiu nimic de ea... la un moment dat auzisem ca e prin Canada sau State - sau ma insel? Iuliacm, tu mai mergi pe acasa, mai tii legatura cu cei de acolo? Ce mai e nou prin Vale? Printre altele, tare as vrea sa stiu ce mai face d-na prof. Jurca, a fost profesoara mea de pian si mi-a fost tare draga, dar nu mai stiu nimic nici de dinsa... Nici de profii din liceu nu mai stiu nimic. Mi-ar place tare mult sa mai aud de unii-altii, asa ca daca stiti, va rog scrieti! Pupici, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu raspund prezent.Am absolvit Mate-Fizica in 1990 si din 1991 sunt in Bucuresti.Nu prea mai merg eu in Petrosani dar daca ti-i dor rau de Vale mergi la http://community.webshots.com/user/nadina123. Sunt acolo niste poze de prin parcul de langa Hotel Petrosani. Pupice, Nadina. P.S. Poate ne intalnim odata, asa ca intre ortaci. P.S. taman am vazut ca esti in Alba Iulia...Dar daca ajungi prin Bucuresti,sa ne dai un semn de viata. "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] tot din Petrosani sunt, pe vremea aceea eram Piscot, era vremea liceului (mate-fizica, ahoe colega mea de banca! stii tu cine), si ce vremuri!(nu-i asa Iulia?). Acum stau in Sibiu[bang], temporar vreau sa cred. Prin Petrosani merg destul de rar, in general de sarbatori. Oricum nu mai e cum a fost, parca-i mai trist, dar mie tot mi-e drag.[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi-e foarte drag, si citeodata ma visez noaptea acolo si-mi amintesc amenunte pe care credeam ca le-am uitat demult!... Si in fiecare vara imi promit ca dau o fuga pina acolo, numai sa ma plimb si sa revad locurile, ca nu e asa departe, dar nu stiu cum se face ca de zece ani incoace nicicum nu reusesc! Am auzit ca atmosfera e destul de trista acum, multa lume a plecat si din cei care au plecat pe care ii mai stiu eu foarte putini au mentinut legaturile si se mai duc pe acolo... Pupici pentru toti petrosenenii, Catalina. This is the first day of the rest of my life!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Mary23
[hia] tot din Petrosani sunt, pe vremea aceea eram Piscot, era vremea liceului (mate-fizica, ahoe colega mea de banca! stii tu cine), si ce vremuri!(nu-i asa Iulia?). Acum stau in Sibiu[bang], temporar vreau sa cred. Prin Petrosani merg destul de rar, in general de sarbatori. Oricum nu mai e cum a fost, parca-i mai trist, dar mie tot mi-e drag.[olala]
Ahoe, Mari si bine ai venit la DC! Cataghe , e cam trist orasul dar e foarte curat, se vede ca oamenii sunt gospodari. Asta vara m-a plimbam cu Alex al meu pe Independentei. E o strada superba. In Bucuresti nu exista o strada asa de plina de verdeata. Nadina, ce ar fi sa ne intalnim chiar in Petrosani de sarbatori. Cine merge acasa de sarbatori? Eu as vrea sa trag o fuga pana acolo, macar 2 zile. Poate urcam pe munte sa ne dam pe zapada cu punga , ca pe vremuri! Iulia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia,tare mi-ar mai placea, dar anul asta ne vom muta in casa noua si mai spatioasa, deci musai facem sarbatorile la noua casuta. In plus, mandarina e cam mica pentru deplasari asa lungi,iar mama s-a debransat si nu au bagat aia gazul. Va doresc multa zapada si partiiiiiiiiiieeeeeeeeee!!!!!!!! Pupice, Nadina si Carina-mandarina "Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...