Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Japonicile din Tokyo,o mina de ajutor,va rog


Recommended Posts

Dragele mele prietene,care locuitzi in Tokyo sau mai bine,in apropierea aeroportului Narita,am shi eu o mare rugaminte la voi:shtitzi sa-mi recomandatzi shi mie un magazin de produse electronice facute sa fie utilizate shi in Europa?Am nevoie sa-mi cumpar un transformator sau adaptor(nu shitu exact denumirea) care sa-mi permita sa folosesc video-camera shi in Romania.Tzinind cont ca am doar o zi la dispozitzie sa stau in Tokyo,nu am timp sa cutreier tot orashul shi de aceea mi-atzi fi de mare ajutor cu o sursa sigura. Va multzumesc anticipat shi daca avetzi shi alte idei,solutzii,va rog sa-mi spunezti.Multzam fain shi multzi [pup] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea,eu am incarcat camera si in Romania fara a mai folosi transformator,ci dor mufa de bagat in priza [stii ca astea de aici nu sunt rotunde ca in Ro]Este mufa de tipB cred si se gasesc la aproape ori ce magazin de Electronice.Pe incarcatorul camerei trebuie sa scrie pana la ce Vatzi poate folosi [incarcatorul are rol si de transformator]Eu am o camera Sony mai veche[de acum 3 ani]asa ca daca ai un model mai nou este imposibil sa nu mearga.Oricum daca tii neaparat sa-ti cumperi unul nu stiu ce sa-ti recomand avand in vedere ca eu am cumparat o gramada de transformatoare si toate nu au functionat[de la cele mai scumpe pana la cele de 3000 de ieni]Pana si laptopul nu a avut nevoie de transformator ci doar de cap de acela de bagat in priza pt Romania.Pe Incarcator scrie sigur daca poate fi folosit si la 220V
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga EDDY,in apropiere de aeroport nu stiu,stiu insa ca in AKIHABARA poti gasi.Produsele electronice vandute acolo au de cele mai multe ori si transformator .Dar cred ca poti incerca si la magazinele de electrice din orasul tau.Nu cred ca nu au. Succes in cautari!Cand pleci acasa?? Oricum drum bun si distractie multaa multaa i-ti urez. Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da eddy si eu mi-am cumparat unul din bucuresti kiar de la magazinul Titan.Insa asa cum spunea si Pengunica nici eu nu am nevoie de transformator la camera video,am avut nevoie doar de steker sau cum i mai zice._Insa asta numai in cazul in care firul de la camera ta are inclus un adaptor,daca nu are nu te risca.Daca vrei sa-tzi cumperi unul da cred ca vei gasii in Akihabara este cartierul cel mai renumit ptr. electronice.
Toate cele bune. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica---> (12 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,camera mea video este Sony Digital Handycam,DCR-PC101K. Mi-a cumparat-o sotzu' cadou de ziua mea,in vara acestui an shi nu ma interesa atunci decit sa-mi filmez terorica in fiecare clipa libera dar acum,cind am facut gramada de casete shi urmeaza sa mergem acasa mi-am pus problema:CUM v-or putea vedea ai mei aceste casete?Shi asha am purces la cautari indelungate care s-au soldat toate cu acelashi raspuns:NU AVEM ce cautatzi.Remy,am incercat la toate magazinele de electronice shi in Abashiri shi in Kitami,ba kiar shi cind am ajuns in Obihiro dar nu am gasit.Ni s-a spus sa mergem in Sapporo sau Wakkanai dar avind fata mica shi sotzul fiind in plin sezon,nu ne-am permis deplasarea.Shtiu ca in Wakkanai era un magazin rusesc(in 1999)la care se gaseau produse folosibile shi in Europa dar nu avem cum sa mai ajungem curind acolo.Daca potzi,vrei shi ai posibilitatea sa te interesezi la magazinele din Kushiro de acest transformator pentru modelul meu de camera,te rog sa-mi mai scri un PM cu nr tau de telefon pe care l-am ratacit [:I] shi daca ma potzi ajuta...vorbim la telefon cum. Pengunica,shtiu ca se gasesc shi in duty-free dar tzinind cont ca avem zborul foarte devreme shi plecam cu tero-chan care are numai 1 an,nu ne va fi ushor in timpul scurt. Hannen,plecam pe 10 Decembrie iubita shi ne intoarcem pe 25 Ianuarie.Hihihi,cred ca nu-tzi potzi imagina in ce sat uitat de timp locuiesc,daca nu crezi ca nu gasesc transformatorul aici.[pup] la Amira. Dana shi Eryka,auzisem shi eu ca in Bucuresti se gasesc dar a cautat tatal meu de cind i-am spus eu ce vrem shi nu a gasit niciunde.A fost shi in magazinul Titan,caci locuim la 10 minute de el,iar cei de acolo i-au spus ca nici n-au auzit de asha ceva.Ori sint dushi cu capu',ori au kef de vinzari...cum am io kef de sah acuma. Multzam tuturor [flo] Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si camera mea este tot Sony digital handicam ,nu stiu eu sunt de parere ca sigur ai si transformator inclus in incarcatorul camerei.Uita-te pe incarcatorul camerei si vezi ca pe acolo pe undeva este scris pana la ce volti [vati nici nu mai stiu]poate fi incarcata...uita-te si daca este ca la mine nu mai trebuie sa-ti cauti transformator si asa ai scapat de o problemafirul are ca un dreptunghi la mijloc,nu?pe dreptunghiul acela este scris [pe spate]Te pupic si sper sa scapi de beleaua asta!Noroc si drum bun !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yeeeeeeesss!!!L-am rugat astazi pe sotzu' sa imi spuna shi mie mura-n gura CE ne treb'e de fapt la camera video ca sa o putem folosi shi in Romania shi mi-a zis foaaarte senin ca NU adaptor sau transformator cum v-am zapacit io pe voi [:I] ci partea aceea care kiar nu shtiu cum se numeshte dar banuiesc,ca shteker sau ceva ca o multipriza.Sint convinsa ca acum shtitzi despre ce bat cimpii,nu?Apropos:cum se keama acea kestie care are doua "piciorushe" la capatul ce intre in priza shi doua gaurele in care sa introduc alt fir,la capatul opus [?] Shi ca sa fiu io(Toma Necredinciosu')sigura,m-am uitat ce scrie pe incarcatorul camerei shi cu bucurie vazui scris:100V-240V [cool] Amu',toate bune shi frumoase shi la locu' lor,daca pot sa zik asha,da' la noi aici tot nu se gaseshte saracie d-asta ce ne trebe. Remy,te rog io da-mi un semn de viatza shi zau ca nu va mai bat la cap cu asta [asia] Pengunica,inca o data multzam fain [flo] pentru tot. Aaa,era sa uit!Mai ie un bai:in manualul cu instructziunile de folosire ale camerei,vazui desenat 3 tipuri de shtekere d-astea(sau cum dreaq s-or numi)shi singura diferentza era grosimea piciorushelor. Cum shtiu io care se potriveshte la gauricile prizelor d-acasa? Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...