Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai greu/Cel mai usor


Recommended Posts

Cel mai greu mi s-a parut prima noapte dupa operatie cind ma uitam din 5 in 5 min la ceas ca sa se faca diminineata si sa ma pot ridica (nu mai suportam sa stau pe spate am stat de la 9 dimineata pina a doua zi in aceeasi pozitie) si alaptatul, nu prea m-am acomodat cu chestia asta, mi s-a parut o inginerie prea mare pt. mine, dar am alaptat totusi 4 luni dupa care m-am oprit din motive de securitate fizice pt mine (adica medicale mai precis); cel mai usor nu stiu, tot ce a mai ramas... O concluzie este locul in care te-ai plictisit sa mai gindesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cel mai greu: dupa ce am nascut, cand, din cauza cezarienei, nu aveam inca lapte si nici colostru cine stie ce, si nemernica de doctora pediatra nu vroia sa-i dea lapte Rebeccai, si ea plangea micuta de foame...pana la urma, cu ceva bani, s-a rezolvat si asta. Apoi, acum o saptamana, cand a fost pt prima oara racita si se scula saracuta din somn, din 10 in 10 min, ca se sufoca din cauza mucisorilor. Cel mai usor: mersul in parc si baita zilnica Cele mai placute momente: atunci cand venim acasa si chiuie de bucurie, atunci cand "vorbeste" si ne impuie capul, atunci cand adoarme dupa ce mananca cu capul pe pieptul meu (este absolut fantastic, cand se scarpina in ureche [:D]...si cam tot ce face...mai ales ca acum o vad mai putin, fiind la serviciu. Noroc cu sambetele si duminicile[:D] raluca www.rebecca.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cele mai grele momente: cand alexutza a facut rubeola la 5 luni si a suferit mult saracutza si azi-noapte cand m-am trezit la ora 4 si i-am luat temperatura si am vazut ca avea 40.3 grd si am dat fuga la spital, uar cei de acolo nu au vrut sa-i faca nimic si m-au trimis la gr. alexandrescu, unde o asistenta acra mi-a zi sca nu apartonem cu sectorul de ei si sa ma duc la gomoiu. dupa ce am urlat putzin l-a chemat pe medic. cele mai frumoase momente:cele 7 luni petrecute impreuna pana acum plus cele 9 de burtica. sunt extrem de fericita cand o aud cum gangureste voioasa si se joaca "cucu-bau" ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai grele momente: cand e bolnava ( are febra sau o doare ceva )vine, se cuibareste in mine si ar vrea sa-i pot lua durerea, in momentele acelea simt ca se rupe sufletul in mine. Cumplit a fost cand a trebuit s-o tin sa i se ia sange. Cele mai frumoase momente: dimineata cand se trezeste si zambeste cand ma vede, declaratiile de dragoste reprezentate de "mami ubesc" si multe pupice zgomotoase. Alexxia Lumea este plina de frumusete atunci cand inima este plina de dragoste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Batrinetile mele...am uitat cum era cind ma trezeam din doua in doua ore.. Cel mai greu mi s-a parut cind am constat ca avind doi copii efortul nu e dublu, ci inzecit. Cel mai usor e cind ii vad pe amindoi seara adormiti [:D], evident exclud momentele de dragalasenie cind simt ca n-as mai putea trai fara ei. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Cel mai greu: atunci cand are o problema, cand avea colicii, cand este bolnav...cand nu mai depinde de mine si nu am ce sa fac...iar ochii ii sunt tristi Cel mai usor/placut:cand rade in hohote, cand ma (ne)iubeste sau momentul nostru de intimitate "Mami, nana!"[nani] gaby http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=739&cid=488
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu: cand ma sculam de 10 ori pe noapte (pana intr-un an) si de minim 3 ori acum (la 2 ani). Cel mai usor: cand era mic si dormeam cu el in brate, atunci ne linisteam amandoi, ala era cel mai bun somn al meu. Cel mai frumos acum la 2 ani: Cand ma mangaie pe fata si striga de-l aude toata lumea "mama".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu?Cand imi dau seama ca puiutul meu nu e un copil chiar la fel ca toti ceilalti si nu va fi pt.inca ceva timp de-acum incolo,cand la fiecare pas al ei inainte realizez ca "pasul" cu pricina trebuia facut cu ceva timp in urma si mai ales sa ma abtin sa fac comparatii cu ceilalti copilasi de aceeasi varsta cu ea.[ups] Cel mai usor/frumos?[8**]Fiecare clipa in care uita de crizutele varstei si de mutatul mobilei prin casa![bang] [gravi]Irina & Vevemica & margica din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...