Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai greu/Cel mai usor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cel mai greu: s-o conving sa nu se duca prin casa pe unde nu are voie (la semineu, la perete sa-l scurme) si sa nu roada cartile. Cel mai usor: alaptatul, iesitul la plimbare, administrarea Fierului si Vit.D (deschide gurita fara probleme). Cel mai frumos: cand zambeste, cand face dragalasenii la necunoscuti pe strada si aia ii cad victime imediat, cand recunoaste obiectele prin casa si le spune pe nume in felul ei, cand spune dragastos "mama", cand sta la san lipita de mine, cand doarme ca un ingeras si ar mai fi o multime.... Amelia si Ana Maria (1 an si 2 luni). [url]www.par.univie.ac.at/~aj/AnaMaria[/url] Dincolo de nori este intotdeauna soare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu-cele 4 luni juma'(de la 7 la 11 luni)in care din cauza gramezii de dintzi ce statea sa erupa,Naomi plingea noaptea non-stop iar eu dormeam 3-4 ore puse cap-coada,din 24,astfel ca ziua simtzeam cum imi tremura picioarele in timp ce roboteam la bucatarie iar uneori mi-era teama sa o mai iau in bratze,caci simtzeam cum o scap. Cel mai ushor-sa o fac sa uite repede durerile pricinuite de elanul cu care se arunca cu capu' inainte in tot ce putea.Singura data cind a durat mai mult,a fost cind a picat pe scari de la etaj [ups] Cel mai placut-cind imi da guritza shi incearca sa ma impace dupa ce a facut una din prostiile zilnice,cind incearca sa ma ia in bratze reushind sa-mi cuprinda doar genunkii,cind ride in hohote de cit o pupacesc sub barbitza,cind se trezeshte din somnul de dupa amiaza shi ma striga "Ei,ei "sa merg sa o dau jos din patutz shi sint convinsa ca o imagine mai mult decit placuta v-oi avea,atunci cind o v-oi vedea pe Naomi la mama mea in bratze. Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai greu: cand sunt bolnavi eventual amadoi odata si nu am timp sa strang voma 1 ca imi vomita si celalat, cand au muci si febra. cel mai usor : cand se joaca amandoi fara mine si pot sa fac pipi fara martori cel mai frumos : ca exista si ca imi ofera in fiecare zi un motiv sa zambesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu mi s-a parut si mi se pare in continuare atunci cind Agata este bolnava. De asemenea, cind nu reusesc sa o inteleg si sa ma inteleg pentru a-mi putea pastra calmul si zimbetul pe buze si cind nu pot tine pasul cu ea, cu energia si cu vitalitatea ei. Cel mai usor a fost sa alaptez, momentele in care sugea, au fost pentru mine si momente de odihna, de relaxare, de iubire... Dar cel mai frumos si mai frumos (si mai greu si mai usor!) este ca exista, e fetita mea si sint mamica ei... si ca impreuna cu sotul si taticul sintem o familie frumoasa si fericita! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu a fost pt. mine cind s-a ränit Alex la cap ( l-a impins un bäiat mai mare de pe un buldozer de fier, a cäzut si s-a lovit de o cantä in zona cefei ). Cind l-am väzut plin de singe, mi s-a fäcut räu!!! Eu eram cu Anne-Marie, care pe atunci de-abia incepuse sä meargä in picioare si nu am väzut...in schimb, era o familie de nemti cu mine in parc, care aveau si ei copii si se uitau si la Alex...tipul a venit alergind la mine si mi-a dat vestea...in acel moment am simtit cum mi se scurge singele din corp si nu stiam ce sä fac mai intii...am läsat-o pe Anne-Marie cu ei, l-am luat pe Alex si am fugit la spital. Au fost clipele cele mai grele din viata mea!!! Norocul a fost, cä nu a avut decit o deschidere a pielii capului, care nici mäcar nu trebuia cusutä!!!...dar era plin de singe pe tot spatele...a stat 2 zile cu un cioräpel pe cap, de ziceai cä este Marky Marc!!! La fel am pätit-o si cu Anne-Marie, cäreia i-am salvat viata in spital, imediat dupä cezarianä...la prima mea plimbare pe picioare, care a durat o vesnicie, m-am dus sä väd ce face printesa...vomitase si pe gurä, si pe nas, si era deja albasträ!!!...iar am simtit cä mor, si nici mäcar nu mä puteam misca!!!...dar de atunci am luat-o la mine in camerä, cu toate cä nu era voie!! Nimic nu mi s-a pärut prea greu, in afarä de aceste momente groaznice!!! Cel mai frumos, a fost pt. mine, fiecare clipä pe care am petrecut-o impreunä!!! Toatä evolutia lor, de la bb, pinä cind s-au fäcut mari...orice evolutie, cit de micä, a fost un motiv de bucurie!!! I-mi amintesc cu drag de toate nebuniile pe care le-am fäcut ( eu, calul mare!!), cind erau mititei...si ei mureau de ris!![:D] Cind apäream noi in parc, era cea mai mare gälägie...dupä care erau gelosi pe alti copii, cä vor sä fie ei copiii mei...drägutii de ei...le era fricä, cä-mi aleg si alti copii in afara lor...dar am clarificat imediat problema!![:D] Acum sint mari, si discutäm cu totul alte teme...am in ei, aliatii cei mai tari!!!...si mä bucur nespus, cind descopär noi calitäti la ei si pot spune cä sint copii cuminti si sper sä nu mä dezamägeascä!! Alex face cit de curind, 15 ani, iar cind vine de la scoalä i-mi zice "särut-mina", mä ia in brate si mä intreabä: " ce mai face frumoasa mea?"...nu este ästa un moment fenomenal?? Momente de genul ästa vä urez si vouä si sä fiti fericite!!! Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Revin ca iar a facut febra zilele trecute Marcu. Asta-i, de fapt, cel mai greu moment. Dupa 3 zile de febra, bai, impachetari (multumesc gabrielah), bai, comprese, etc, sintem istovitzi. Doarme linga mine, ii iau temperatura la fiecare 5 minute si ma rog la bunul Dumnezeu sa i-o scada. Si temperatura urca iar si ma rog la termometru sa se opreasca. Dar nimic nu se compara cu prima zi fara febra. Topaie si-i rasfatzat. Stie ca n-o sa tip la el, si cind ma uit ingrijorata sa-i iau temperatura zice molcolm: sint OK mama!! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Andrada, nu dispera, ca o sä treacä si asta!!! Stii le ce tric am apelat eu in ultimä instantä, dupä toate impachetärile si paracetamol etc... ( baie sä nu-i faci copilului cind are febrä!!!!)...o sä rizi, dar nici mie nu mi-a venit sä cred!!! Am dat drumul la ventilator ( cam la 3 metri de ea ) si sä vezi ce cobora termometrul!!![:D][}:)] Dacä urmezi sfatul meu, o sä ti se indeplineascä rugamintea!! Totusi, am mai scris si prin altä parte...cel mai bun este un sirop care contine Ibuprofen si este si bun la gust, care se numeste Benuron aici la noi....cred cä o sä-l gasesti si pe acolo, dar o sa se numeasca precis pe americäneste!!![:D]...ceva de genul...Ben usa ron!!![:D] Te pup tare de tot pe obraji si nu dispera...asa o sä poti dormi si tu si el linistiti peste noapte...dacä i-a trecut cumva, stii data viitoare ce este de fäcut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...