Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel mai greu/Cel mai usor


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Andrada
Revin ca iar a facut febra zilele trecute Marcu. Asta-i, de fapt, cel mai greu moment. Dupa 3 zile de febra, bai, impachetari (multumesc gabrielah), bai, comprese, etc, sintem istovitzi. Doarme linga mine, ii iau temperatura la fiecare 5 minute si ma rog la bunul Dumnezeu sa i-o scada. Si temperatura urca iar si ma rog la termometru sa se opreasca. Dar nimic nu se compara cu prima zi fara febra. Topaie si-i rasfatzat. Stie ca n-o sa tip la el, si cind ma uit ingrijorata sa-i iau temperatura zice molcolm: sint OK mama!! A L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Andrada, prin febra am trecut si eu cu Victor acum citeva zile. Ne-am intors din concediu si a facut febra f.f.mare in avion. Tylenolul era, conform legilor lui Murphy, in bagaje la cala. Ne-au asteptat cu ambulanta la scara avionului, ce mai, am fost vedetele zborului. Vroiam sa spun, de fapt, ca paramedicii l-au dezbracat la diaper si asa am ajuns la spital, iar afara erau 3 grade. Mi-au zis ca la febra asa mare trebuie sa stea la racoare dezbracat, altfel se supraincalzeste. Si bineinteles, i-au dat portia de Tylenol si Advil mult asteptata. Acum e bine. Nu dispera, toate trec. Si pe Victor il distreaza sa isi ia singur temperatura - pune termometrul in ureche si zice "biip", ca nu nimereste butonul. Sanatate multa. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noi suntem, micutza si rasfatata, doar 4 spatamani, dar totusi... Cel mai greu: cand nu pot sa fac nimic ziua fiindca printesa vrea doar in brate, dar o mai "pasez" si sotului Cel mai usor: sa o schimb de pampersi ([:D] sunt fff rapida si priceputa) si sa facem baitza-fiindca ii place la nebunie in apa Cel mai frumos: cand ne cuibarim cu capul in gatul mamicii si cand o rontzai de buritca, de maini si picioruse si dumneai scoate si niste sunete de broscuta Lena si [bibe] Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu a fost atunci cand era micut si plangea si eu nu stiam ce sa fac sau cand trebuia sa ma trezesc in miez de noapte si eram franta. Cel mai usor si cel mai drag imi este cand vine din proprie initiativa si ma iubeste. As mai avea multe sa spun dar am mai scris pe forum despre problemele mele. Dar nu exista cuvinte pentru a exprima bucuria de a fi mama! gabi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cele mai grele momente? Ca toate celelalte fete raspund: atunci cand este bolnav si as da sufletul din mine sa-l stiu sanatos. Cele mai frumoase? Cand ma trezesc dimineata si il vad langa mine...atunci ii multumesc lui Dumnezeu ca mi-a dat asa o minune. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 8 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Andrada
Sinteti niste drage amindoua (cami si rosa)!!! Va multumesc, sa aveti pui sanatosi! cu drag, Andrada L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante Iubirea misca soarele si celelate stele
Merci pentru flori!!! [bis][bis][bis] Sä fie puiul täu sänätos, cä de asta ai nevoie acum!!! Pupici de la Cami.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai greu imi este atunci cand e bolnavior. Nu stiu ce simte el, dar eu ma simt cumplit ca nu pot sa-i iau toata suferinta asupra mea. Iar cel mai usor ? Nimic nu e usor cand cresti un copil, dar daca e sa vorbim de satisfactii... nu mi-ar ajunge o pagina de scris! Dar voi stiti, nu e nevoie sa va spun eu! Va pupa dulce Laura, mama lui Andrei [mamica][bibe][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Cel mai greu: Prima zi acasa,cind,contrar viselor mele,in care ieseam din spital cu 2 bebei,eu aveam doar unul!!! Alexandros a venit a doua zi! Grea a fost si prima luna,pina ne-am obisnuit unul cu celalalt,uneori alaptam pe amindoi in acelas timp,uitasem cum e sa iesi afara,nu aveam timp nici sa fac un dus,haina preferata era PIJAMAUA... Cel mai usor/frumos: Fiecare zi traita impreuna si fiecare clipa cind de fiecare data invatam lucruri noi unii despre altii,cind i-mi dau pupicuri unul din dreapta si unul din stinga si i-mi spun :"GAGAGO MAMAMU",sagapo mamamu,adica te iubesc mamica mea! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis 2 ani pe 03.Aprilie.2004. [loveyou] http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...