Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Visele din timpul sarcinii


Recommended Posts

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu visez bebelusi de cand am ramas [gravi], si nu am decat 12 saptamani. Cred ca este normal, subconstientul functioneaza si el si toate gandurile din timpul zilei trebuie sa fie refulate. Eu de cand am ramas insarcinata am multe vise ciudate, povesti intregi si dimineatanu mai pot de ras cand imi aduc aminte ce am visat [:d] Madutza [gravi] & ingerasul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de "bad dreams" ati auzit? Fiecare neliniste, fiecare supare, fiecare cuvant urat spus ziua noaptea se amplifica si devine un cosmar din care nu ma pot trezi decat tipand sau plangand. Nu sunt si n-am fost niciodata o persoana sensibila,dimpotriva exagerat de rationala si serioasa, dar indiferent cat de rational a fost totul explicat, periat, cosmetizat ziua, noaptea ..... devine bau, bau. Cica o sa treaca! Asa ca indiferent de cat de ciudate sau groaznice ne sunt visele sa ne bucuram ca sunt doar vise! Mii de pupici,[bis] LauraFlo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut cosmaruri inca de la inceput. Imi era teama sa nu se intample ceva, sa nu cumva sa nu fiu suficient de responsabila, sa nu imi afecteze relatia cu sotul meu. Toate acestea erau reflectate in vise oribile. Apoi mi-a trecut. Acum in 28 de saptamani visez mereu nasterea. Nu neaparat durere sau efort. Ci declansarea. Mereu se intampla sa visez ca nas cinainte termen si de fiecare data sunt nepregatita si ma panichez. Sper sa fie doar o temere si nu o premonitie! Rox
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ar trebui sa nasc din zi in zi, sunt deja in 40 de sapt, si de vreo 2 luni dar mai ales in ultimile 2 sapt visez f des, niste bbi mari si frumosi si grasi si zambareti si...vorbareti de ma trezesc cu un sentiment super minunat:)))) Am avut pe perioada sarcinei o avalansa de vise, care de care mai frumoase sau mai ciudate, unele imi dadeau un sentiment ca ar trebui sa descifrez mesajul lor, altele mai simple, dar cum spuneam spre sfarsit am visat numai bbi superbi:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo vikinga...asa trebuie sa viseze toate mamicile[amoras] cand eram insarcinata am visat de 3 ori ca am baiat in burta(asta pana la 6 luni cand s.a nimerit sa stea marc in pozitie sexoasa[:-)))]ca fusese tare timid la celelalte eco[:D] Ok,dupa forma burtii,testul cu sare in cap,inel etc toti spuneau ca o sa fie fata dar eu stiam ca e pui de zmeu!!! Si eu de la 16 ani o tineam ca vreau fetita,vreau fetita... Si faza tare..la eco medicul a zis ca e fata,m.am simtit atat de ..dezamagita cred ca pot spune..dar imediat jmekeru' s.a miscat si s.a vazut in toata splendoarea[bis] Si eu cred ca e normal sa visezi ceva ce te preocupa atat de intens,sa ai temeri mai mult sau mai putin ascunse care noaptea le amplifica sau vise frumoase generate de dorinta de a fi bine... multa sanatate si pupici pe burtici.. anca si Marc 11 luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am visat o fetita. Era fetita mea(o minune de fetita) si avea 5 anisori.Dar culmea e ca se trezeste si sotul meu intr-o dimineata si imi spune ca a visat ca aveam o fetita mica si el ii dadea de papa si-i era asa draga... Din glasul lui am inteles pentru prima oara ca si el asteapta pe BB cu aceeasi nerabdare ca si mine. Si mie mi-au facut testul cu sarea ,cu acul ,etc si credeam din toate astea ca o sa am baiat.Imi doream asa de mult o fetita si ca sa nu fiu dezamagita n-am facut ecograf(multora li s-a spus gresit) pentru a afla sexul BB-ului . cici mamica de fetita(Gianina-1an juma') cici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...