Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iar despre vopsitul parului


Camelia

Recommended Posts

Ce parere aveti despre spumele colorante, care nu contin amoniac si nici un fel de oxidant? Mie imi place sa am o culoare proaspata si durabila si cum evit sa ma vopsesc la intervale mai mici de 3 luni, m-am gandit ca spumele astea colorante ar fi o alternativa. Sunt oare si ele daunatoare? Cat de des pot sa le folosesc? Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
m-a lovit si pe mine ideea , intr-o dimineata mohorota cind trebuia sa ne plimbam si am nimerit la DM; mi-e mi-a cazut mult timp parul dupa ce am terminat cu nascutul, acum e mai bine, si doi medici deramtologi, unul ro si unul german mi-au zis ca ar fi bine sa nu m-apuc prea curind sa ma vopsesc, si daca o fac sa aleg solutii mai fara amoniac, oxidanti sa... dar ar cam trebui sa ma vopsesc si asa ca m-am infipt in ce-am gasit pe raft; am dat fuga acasa si sub ochii maaaaari ai sarei mi-am dat cu spuma, fis-fis, am pus o punga pe cap, am stat ce-am stat si ta-na-na, a iesit prea turbat dar s-a mai dus la spalat...si se duce incet incet; mie mi se pare mai buna solutia, nu apare prea evident parul care creste, cu culoarea lui natural, e usor de colorat si de schimbat, mai incerc...prima data mi s-a dus culoarea dupa 4 saptamini, cu doua spalari pe sapt, acum cam tot asa... iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iris, eu am incercat chiar aseara.Nu mi-a iesit culoarea promisa in poza de pe cutie, dar e uniform si destul de frumos.Aaaa, si eu nu mi-am pus punga.Am pus spuma pe parul umed si am spalat-o dupa 20 de min. Si daca e sa ne luam dupa ceea ce scrie pe cutie cum ca putem incerca mereu culori noi bla, bla...chiar ca e o varianta buna spuma asta. Ven, este vorba despre Viva Tönungs Mousse de la Wella.E foarte usor de folosit! Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt foarte sigura dar parca imi amintesc ca am vazut candva in revista Avantaje ceva despre spumele astea.Banuiesc ca sunt si in Ro
quote:
Originally posted by Ven
Mersi, Camelia. Am si eu o socrela in Germania, poate odata o rog sa-mi cumpere. Pupici Ven si [bb] Markus
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, [hopsieu] cu spuma... Si eu folosesc spuma coloranta de vreo citeva luni. Nu spun firma ca sa nu insemne reclama, dar e ambalata ca un spray... Ce sa zic...murdareste (chiar dupa uscare) fata de perna si imbracamintea, ca sa nu mai spun de git si fata (am parul lung). Si culoarea care se duce dupa citeva spalari... Ca singur avantaj: mai schimb look-ul din cind in cind. Va pup, Camelia.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am folosit si wella si inca una mai ieftina, nemteasca, dar ceva anonim... nu a iesit culoarea pe perna sau pe prosop, si se duce repede de pe piele la spalatul pentru indepartarea spumei- am folosit nuante de rosu inchis, castaniu ; in schimb am vazut si eu in romania, la sora-mea, vaaai, eram la mare si ii cam curgea vopsaua pe plaja, naiba stie, ca totusi folosise spuma de la o firma cunoscuta, naiba sa ii ia... asa ca succes! p.s. camelia, si eu am stat 20 de minute dupa instructiuni si a iesit cam prea mica schimbarea, asa ca la urmatoarea incercare am sta cam trei sferturi de ora, si a trebuit sa imi pun o punga pe cap ca altfel ne vopseam cu toatele prin casa pe aici.... iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se gãsesc ºi în România tot felul de creme/spume/ºampoane colorante: de la Wella, de la Schwartzkopf etc, sub forma de tub/crema etc.; m-am fãcut ºi eu de curînd cu cremã (cred ca de la Wella) la niste plicuri, cu care te spalai pe cap si stateai vreo 20 minute. Drept sã spun eu prefer varianta vopsitului; mi se pare peste mînã sã stau toatã ziua sã mã ºamponez: ºamponul se duce la spãlat (þine cam 6 spãlãri) ºi cum eu una mã spãl cam la 3 zile … ar trebui sã stau cu tubul de colorant în mînã toatã ziua. În plus, cum prea bine a zis ºi aba … se ia pe haine, pe perna, pe prosop (or fi mai proaste cosmeticele în România, cum zicea ºi Iris - nu ºtiu, dar ºi eu am încredere mai mare în produsele fabricate pentru Occident, indiferent ca sunt cosmetice, haine, jucarii, electronice etc., chiar dacã sunt fabricate in China, Taiwan, Indonezia sau Slovenia etc.) Hai cã am divagat – mie mi se pare mult mai comodã varianta vopsitului; eu uneori abea am timp sã mã spãl pe cap, ce sã mã mai ºi ºamponez; plus de asta mai am pe cap ºi alte operaþiuni necesare (mainichiurã, pedichiurã, epilat etc.) ca sã mai am si grija intretinerii (asa de dese) a culorii parului . Mie mi se pare mult mai bunã varianta cu ºamponul pt. cele care vor sã-ºi schimbe mai des culoarea sau pentru cele cu pãr mai degradat. Oricum, mult succes tuturor in operatiunile de infrumusetare![vampa][ispita][pathot] [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...