Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este normal sa am asa dureri?


DvanEijk

Recommended Posts

Buna fetelor...dati-mi si mie un sfat va rog.Pe scurt problema mea:am pierdut sarcina acum 3 saptamani,in primele 2 saptamani m-am simtit bine,nu aveam dureri.De o saptamana nu pot sa merg uneori din cauza durerii de spate si jos,imi amorteste totul,spatele,piciorul drept,iar durerea de jos ma omoara.Este normal sa am aceata durere???Imi este teama de vreo infectie la uter cu toate ca am respectat toate regulile ca sa nu fac infectie.Va rog dati-mi un sfat:sa mai astept sau sa ma duc la doctor iar? Va pup si multumesc. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu am pierdut o sarcina cu aproape 3 saptamani in urma. La vreo 2 zile dupa chiuretaj am simtit amorteala in partea dreapta, mai jos de rinichi. M-am gandit ca de la injectia pe care mi-au facut-o (calmant). Oricum eu am fost la 2 controale pentru ca aveam sangerari si de fiecare data mi-a zis ca sunt bine (si cand i-am spus de durerea asta mi-a zis ca ar putea fi de la infectia urinara pe care am descoperit-o cand mi-am facut analizele dupa pierderea sarcinii). DAr tot am mai avut durerile astea de mijloc, suportabile. Inca mai simt ceva in zona aia. DAr ma gandesc ca este vreun curent si astept sa vad rezultatele de la urocultura, dupa antibiotic. Daca durerea ta este mare nu ezita, mergi la doctor. Poate fi chiar vorba de apendicita, infectie urinara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult de raspunsuri fetelor...Am mai stat asa crezand ca poate la mine este normala aceasta durere eu fiind putin mai "diferita"sa spun.In urma cu un an am aflat dupa controale la 3 doctori ca am 2 coluri uterine.Eu pot sa spun ca nu am mai auzit de asa ceva pana la mine si doctori au spus la fel.Mai aveam uneori dureri pe care nu le intelegeam si mi-au spus ca este din cauza acestei malformatii.Nu m-am tratat pentru ca nu am stiut de aceasta malformatie pana acum un an de zile si dupa spusele doctorilor...ambele coluri sunt de aceeasi marime si de aceea am dureri.Daca ma tratam de mai devreme puteam sa mentin un col pe loc si sa creasca numai unul dar...nu a fost sa fie asa.Mi-au mai spus ca din cauza asta nu voi putea niciodata sa am copii,doar sa incerc artificial dar si asta este putin probabil.Ehh nu a fost asa...in urma cu o luna am aflat ca sunt insarcinata eu fiind sigura ca nu pot sa raman insarcinata,dar ghinionul a fost ca numai la saptamana dupa ce am aflat...am pierdut sarcina. Deci va multumesc foarte mult de sfaturi...am sa sun azi sa fac intanlire la doctor pentru ca nu mai pot sta asa...noaptea trecuta nu am dormit de loc din cauza dureri.Pot sa spun ca voi m-ati ajutat sa iau aceasta decizie sa ma duc la doctor.Nu am mai trecut niciodata prin asa ceva si nici nu prea am pe nimeni aici sa vb despre asta. Pupici si va multumesc mult. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.Urma sa va spun ce am facut la doctor...ei bine am fost ieri la doctor si mi-au facut controale peste controale si fara nici un rezultat,au spus ca nu gasesc nimic rau,nu infectie nu nimic.Mi-au facut si un test de sarcina care este pozitiv,eh cum poate sa fie pozitiv ca eu nu am avut relatii sexuale de cand am pierdut sarcina.Aveti idee de ce este pozitiv?Este imposibil sa fiu insarcinata atita timp cat nu am avut relatii sexuale.Ca sa-mi dea totusi ceva la cererea mea ca nu mai puteam nici sa stau acolo sa-i ascult de durere mi-au data sa iau niste antibiotic in caz ca as avea infectie uterina.Dar daca am eu cum de nu pot sa vada asta?Am de luat pastile o saptamana apoi saptamana viitoare trebuie sa ma duc iar,joi,sa vada daca mai am aceleasi dureri dupa ce am luat antibiotic.Voi ce parerea aveti?Ce poate sa fie?Ahhhh si au mai spus ca,daca aveam infectie trebuia sa am temperatura si eu nu am avut. Pupici. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...