Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este normal sa am asa dureri?


DvanEijk

Recommended Posts

Obligatoriu sa faci o ecografie. o prietena de-a mea a pierdut o data o sarcina... dar de fapt era gemelara si pierduse numai un bebelus. Dupa testul de sarcina era inca insarcinata dar nu l-a bagat in seama.Dupa o perioada a trebuit chiuretata din nou pt al doilea bebelus. Acesta nu se mai dezvoltase de loc din cauza primului chiuretaj. Otilica si bb-ul 32 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am facut deja ecografie ieri si au spus ca nu se vede nimic,nici o sarcina sau urma de asa ceva, insa saptamana viitoare au spus ca o sa-mi faca din nou testul de sarcina.M-am gandit si eu ca poate au fost 2 bebe dar daca a ramas unul cum de nu-l vad la ecografie?[pup] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, eu zic sa nu iei medicamente asa puternice pana nu stii daca mai e bebe acolo. Ar fi asa frumos sa sa fie bebe, da nu am auzit inca un caz ca al tau. Nici nu stiu daca bebe (in caz ca chiar e acolo)poate trece peste trauma chiuretajului si sa se poata dezvolta bine. Incearca si la alt doctor si vezi ce zice, sunt multi care nici nu stiu sa interpreteze ecografiile corect si ar fi pacat din cauza lor sa ai tu alte probleme Bafta multa! Cu drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 11 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa, ai doua coluri uterine doar sau si 2 utere (e posibil??). Ma gandeam ca in ultimul caz un bebe ar fi putut fi intr-un uter si celalalt in celalat. Scuze daca delirez da chiar nu stiam ca se poate sa ai 2 coluri, asa ca de ce nu s-ar putea sa ai 2 utere??? Pupici. Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 11 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns Irinel si cu toate ca suna ciudata..am 2 coluri uterine nu 2 utere,uter am doar unul.Cat despre pastile.. crezi ca o sa afecteze ceva daca iau antibiotic si uneori calmant?Nu pot sa nu iau nimic ca nu suport durerea,nu pot sa merg,sa dorm de durere.Trebuie sa fac ceva dar nici eu nu mai stiu ce.Nu am nici o idee ce se intampla cu mine,ieri cand am fost la doctor ma rugam tot timpul sa aflu ce am,sa stiu macar de ce am atata durere,chiar daca iera ceva grav nu-mi mai pasa,vroiam doar sa stiu ce am si cum pot trata ceea ce am dar...nici doctori se pare ca nu stiu mai rau decat mine... Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare atat de rau, Denisa, trebuie sa fie groaznic sa ai asa dureri. Si doctorii sa nu aiba chiar nici o idee. Sigur ca daca ai asa dureri trebuie sa iei calmante. Si nu te lua dupa mine ca nu-s doctor, ia si antibioticele daca ti-e asa rau. Eu ma gandeam doar ca daca intr-adevar mai e un bebita acolo, medicamentele nu ii fac bine. Da sunt unele acceptate chiar si la sarcina, plus ca nici macar nu e sigur. Cumva sa fi ramas hcg-ul crescut de cand ai avut sarcina, si de-aia sa iasa testele pozitive? De fapt doctorul ce explicatie ti-a dat? CU drag, Irina si bebe(ii?) din burtica saptamana 11 (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag si eu ca musca......dar ai incercat sa iti mai faci tu un test de sarcina ?Poate nu a iesit bine ala ! Ar fi pacat sa iei unele medicamente ce poate risca viata bebeului,ia unele calmante,poate nu ii fac rau-citeste pe prospect.Daca testul nou arata ca esti insarcinata ,atunci asa e sau incearca un test de sange ca e mai precis.Oricum cred ca iti doresti mult un bebe si merita sa faci ce e mai bine pentru al pastra .Incearca si o eco morfologica si vezi acolo ce ai putea avea caci ginecologii astia doar simt nu si vad acolo .M-as bucura enorm sa aud ca ai totusi un bebe acolo in burtica .Eu iti doresc sanatate multa ,multa si un[bibe]frumos si sanatos ,alaturi de mama lui sanatoasa[mamica] . M.DRAGU
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este sa nu te bazezi pe testele de sarcina. Iata cazul meu: pe 15 sept am pierdut o sarcina dupa care nu am avut nici un fel de dureri. Menstruatia a venit la 3 sapt dupa chiuretaj. Urmatoarea luna am avut menstruatie la 40 de zile. Vazand ca intarzie sa vina ciclul am facut trei teste de sarcina. Ce crezi : doua teste au iesit vag pozitive si al treilea negativ, moment in care m-am enervat si am mers la medic. Simplu: test de sange si a iesit negativ Incearca totusi un test de sange ca sa fii sigura. Iti doresc multa sanatate si numai bine Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai revin cu ceva noutati...de cand am inceput sa iau antibiotice nu am mai avut de loc dureri,m-am simtit foarte bine.Deci testul de sarcina a fost pozitiv dar am facut si de sange insa nu pot avea raspunsul decat joi.Nu pot sa cred ca sunt insarcinata,nu am mai avut relatii sexuale de cand am pirdut sarcina deci nu am cum sa fiu insarcinata,iar ca sa fi fost 2 bebelusi si am pierdut doar unul nici asta nu cred ca are cum sa fie pentru ca am facut ecografie si nu se vede nimic in burtica.Doctorul a spus ca testul este pozitiv pentru ca l-am facut doar la 3 sapt dupa ce am pierdut sarcina,deci la un timp scurt.Explicatia mea acum este ca am avut infectie din moment ce am luat pastile si nu am mai avut dureri.Si inca ceva nou...au venit si "monstrii" de o zi.Deci inca mai poate exista ideea ca poate sunt insarcinata?[flo][flo].Multumesc tuturor de raspunsuri. Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...