Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Va rog ajutati-ma daca stiti ceva despre H.C.G.


Marcelle

Recommended Posts

Dragele mele, Sunt o viitoare mamica, trebuie sa ajung mamica neaparat!!!!!!! Ultimul ciclu l-aa avut in 6 octombrie. Incerc sa devin mamica de apropape 2 ani, iar in urma cu 2 ani am avut o sarcina oprita din evolutie. In plus eu sunt un pic ingrijorata pentru o valoare a lui H.G.G. care a fost in ziua 10 in absenta ciclului de 61.39ng/ml.Voi ce stiti despre aceasta valoare???? E normala? Sotul meu mi-a scos rezultatul si nu l-a lamurit medicul destul de bine, parca i-a spus ca e prea mica, dar nu era sigur.Eu valorile normale din Franta le am in alte unitati de masura si nu stiu cum sa le compar. Voi ce parere aveti de valoarea mea??? Ieri mi-am vazut o patuta protocalie pe chilot, mica mica, nu maronie, nici obisnuita, are rost sa ma ingrijorez? Voi ce ziceti? Va multumesc pt raspunsuri, Marcela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Marcela, Cel mai bine ar fi sa postezi intrebarea la "Asteptand un ingeras in viata noastra!" pentru ca acolo sunt multe fete care sunt la curent cu aceste probleme si sunt fete care au facut recent HGG. Despre patuta ce sa-ti spun ? In ce zi a ciclului a aparut aceasta patuta ?Daca este in zilele apropiate in care trebuie sa-ti vina ciclul atunci poate fi un semn bun. Daca esti in perioada ovulatiei sar putea sa fi fost ovulatia. Multa bafta si cat de curand sa ti se indeplineasca dorinta de a avea un bb . O zi minunata si o viata la fel. Cris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Nu stiu eu prea multe dar pot sa-ti trasmit rezultatul analizei mele: analiza a fost recoltatat la exact 30 de zile de la prima zi a ultimei menstruatii si rezultatul a fost: 861,99 mIUmL. S-a dovedit corect (am gemeni, deci valoarea a fost un pic mai mare decat rezultatele obisnuite). Iata ce scrie la graficul rezultatelor: SAPTAMANA VALOAREA (mIU/mL)NEGATIV 0,0-5 sapt 4-5 9-130 sapt 4-5 75-2600 sapt 5-6 850-20800 sapt 6-7 4000-100200 sapt 7-12 11500-289000 Eu am facut analiza la Medsana. Multa sanatate si te asteptam cu vesti bune! Ioana si "Arturicii - sapt 29" [*][*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata frumoasa, sa fie intr-un ceas bun ! Sa ai parte de un bb care sa creasca mare si voinic… si de o nastere cat mai usoara ! Si, deoarece nu am vazut inca (sau poate nu am fost atenta !), poti sa deschizi un subiect “Mamici de iulie-august 2004” (sper ca nu am gresit !). Sunt sigura ca in curand o sa fiti o adevarata gasca acolo ! DARAEL “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,te sfatuesc sa te bucuri de faptu-l ca esti gravidutza si nu te mai stresa atita de rezultatu-l hCG.Eu mi-am facut testu-l asta,a esit 0,0negatv,iar la un alt test dupa doua saptamini,am aflat ca sint gravida in 5 saptamini.Si eu mi-am pus atunci o gramada de intrebari,dar fara nici un rezultat,asa ca am lasat-o balta si am inceput sa ma bucur de sarcina.Te pupic!Sa ai parte de o sarcina fara probleme!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...