Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sedere in spatiul Schengen


Recommended Posts

Varul meu a plecat in luna iunie in Italia,dupa 3 luni a depus o cerere la chestura cred,unde i s-a acordat soggiorno,pentru inca 3 luni cu posibiliatea de prelungire inca 90 de zile.practic sta acolo din iunie si trebuie sa se intoarca in tara prin februarie,doar in cazul in care nu obtine permis de munca permanent. Nu stiu cit de clara am fost,intrebati-ma daca aveti nelamuriri. Valentina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, Cosmina, eu acum sunt in Romania.Am fost plecata in Italia din 14.07.2003 si m-am intors in Romania in 09.10.2003, pentru ca acum trebuie sa stau asa cum scrie la lege cele 3 luni in Romania. Eu, inca nu sunt casatorita in Italia, urmeaza sa ma casatoresc anul viitor, si, tocmai aici este problema, as fi dorit sa stau in Italia linistita, nu sa tot vin acasa cele 3 luni, ca iti dai seama cat este de neplacut si pe deasupra se si cheltuiesc o multime de bani. Deci, in mare cam asta ar fi situatia mea.As dori sa stau cu viitorul meu sot acolo, nu sa stau singura, aici, in Romania.[pup][pup][pup][pup][pup] Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, dar varul tau lucreaza in Italia?????Nu stii, are cumva permis de munca????Daca lucreaza, asa se poate ca si-a prelungit soggiorno.Nu stii cum sa numeste localitatea unde sta el????? Sau macar provincia.Eu, voi locui aproape de Milano.Te rog din suflet daca poti, intreaba-l concret unde a facut acel permis, la chestura, la primarie??????Daca cumva stie, acel permis se poate prelungi, de exemplu, cum ar fi in cazul meu, ca viitorul meu sot sa mearga la chestura sau la primarie........sau unde se obtine acest permis, si declara ca el are cu ce sa ma intretina si imi pune si casa lui la dispozitie, ma intreb, oare nici asa nu am reusii sa obtinem acel permis pana cand reusim sa ne casatorim.[pup][pup][pup] Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina,draga, cred ca nu m-ai inteles bine.Inca nu este sotul meu, tocmai aceasta este problema, este doar viitorul meu sot.Daca eram deja casatoriti era mai simplu ca ar fi mers cu certificatul de casatorie.Eu, as fi vrut sa stiu daca se poate prelungi perioada de sedere la chestura, in cazul in care el merge si spune ca ma tine el,acasa la el, deci ar fi asa, ca un fel de garantie.[pup][pup][pup] Amorena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...