Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

bine v-am gasit


Recommended Posts

Am reusit sa-mi fac curaj si sa va cer ajutorul E prima oara cind scriu aici dar chiar sint disperata... Imi cade parul rau, dar rau...de cind am nascut al doilea copil. Sint 2 ani in care am tot sperat ca imi voi reveni singura dar se pare ca asta nu se va intimpla. Stiu ca am citit pe undeva pe aici despre un tratament dar cind m-am hotarit sa-l caut si sa-l urmez nu l-am mai gasit...Si cum nu mai merge nici cautarea pe forum... Va multumesc Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea Cätälina, in primul rind BINE AI VENIT PRINTRE NOI!!!! O sä vezi, cä aici nu "rämii cu ochii in soare"!!!...cum se spune [:D] Incearcä pe pagina urmätoare si cred cä o sä gäsesti ceea ce cauti: http://www.ele.ro/articol_133.html sau dä pe Google: "caderea parului" si o sä-ti aparä o grämadä de pagini cu acest subiect. Eu mai stiam chestia cu gazul....te dai cu gaz pe cap ( gazul cicä intäreste rädäcina pärului )masezi pielea capului si il lasi asa pinä a 2-a zi, dupä care te speli la cap. Mult succes! Pupici de la Cami. P.S. Stai sä vezi...cä dupä mine, vin si babele celelalte!!![:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea Catalina Anca, sper ca asta e numele tau real, nu?! Ei bine pe mine ma cheama tot Catalina si pe sora mea (unica mea sora [:D]) o cheama Anca !!!!! Deja imi esti draga [:D] bun venit printre noi si cu cat mai putine probleme!! Sa iti traiasca puisorii si sa fie sanatosi. Numai bine, Katink Timpu-i un ac, iar noi suntem ata din el...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu foloseam o masca din 2 galbenusuri de ou, zeama de la o jumatate de lamiie si citeva picaturi de ulei de ricin. Amestecul se aplica pe parul uscat si nespalat, se acopera cu o casca si se pastreaza cam o ora. Pe urma se limpezeste bine cu apa nu prea fiebinet (ca sa nu faci ompleta in cap) si se spala cu un sampon foarte usor (eu foloseam inclusiv samponul de copii Johnson). Parul se regenerase binisor dupa citeva luni (nu trebuie sa te astepti la minuni instantanee). Greseala a fost ca dupa un timp, m-a pus naiba sa-mi fac un permanent, si sa o las si mai moale cu tratamentul asta [bang]. Acum am ramas iar cu citeva fire pe care incerc sa le aranjez cit mai artistic si am trecut iar pe masca. Si string din dinti si astept iar rezultatele.[olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit printre noi!!!!! Mama mea a incercat tratamentul asta,dupa care si eu si la amandoua a dat rezultate. Iei o ceapa, dai prin razatoare, si toata masa asta, cate putin o aplici pe par, masezi in special pielea capului. Asta se face inainte de fiecare spalare timp de o luna. Parul se face tare, sanatos si stralucitor pe deasupara. Desigur numai singur cuvant ceapa, iti va provoca poate repulsii, dar are o mie de vitamine. Atunci cand parul va fi ud, va mirosi a ceapa(nu tare), dar cand va fi uscat nu vei simti nimic, adica altii. Vorbesc din propria experienta. Importanta sa ai parul sanatos, si oricum toate mirosurile trec!!! Sper sa-ti fie de folos!!! alina[gravi]-39 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...