Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis]LISTUTA[bis] 1. Liviab - 21 octombrie - [bibe]Anastasia 2. Monicuta - 25 octombrie - [bibe]Ana-Cristina 3. Georgy75 - 25 octombrie - [bibe]Andreea 4. Bubu - 31 octombrie - [bibe]Brian Akio 5. Claus - 1 noiembrie - [bibe]fetita 5. Milana - 3 noiembrie - [bibe]Matei 7. Julia23 - 6 noiembrie - [bibe]Julia Ana-Maria 8. Laura Takacs -14 noiembrie - [bibe]Alexander Stephan 9. Vikinga - 15 noiembrie - [bibe]Aldo Daniel 10. Pagurschimag - 17 noiembrie - [bibe]Fabian Stefan 11. Kokolina - 20 noiembrie - [bibe]Andrei 12. Mitzi - 20 noiembrie - [bibe]Luca Alexandru 13. Mnicol - 21 noiembrie - [bibe]Letitia Andreea 14. Alinkav - 22 noiembrie - [bibe]Alexandru Andrei 15. Zeeva - ? - [bibe]fetita 1. Buburuza99 - 3-10 noiembrie 2. Ancuta06 - 9 noiembrie - baietel 3. Lucia2 10 noiembrie - baietel 4. Crisu 10-17 noiembrie 5. Yael 15 noiembrie – fetita 6. Alisa 15-21 noiembrie – fetita,sp.Bucur,dr.Silvia Niculescu 7. Aerovnic dupa 19 noiembrie 8. Ramonadima 24 noiembrie-1 decembrie - baietel 9. Mariana75 29 noiembrie - fetita,sp.Universitar,dr.Badiu Alexandru 10. Cris1511 1-4 decembrie 11. Uca - 2 decembrie - fetita,Maternitea Ploiesti,dr.Ursache Daniela 12. Tulip - 2 decembrie - baietel 13. Adriana 3 decembrie - fetita 14. Umflatzel 5 decembrie – baietel, sp.Elias, dr. Parvu 15. Corina-Lovina - 5 decembrie - baietel,sp.Sf.Catherina-Eindhoven 16. Larular - 5-6 decembrie - fetita 17. Elenalove27 - 15 decembrie - baietel,Memorial Hospital,dr.Gil Aronson 18. Tinatache 18 decembrie - baietel,sp.Dr.Geisenhofer Muenchen 19. Andreeas 20 decembrie - fetita 20. Dpintilie 21 decembrie - baietel(Andrei),sp.Stanca(Cluj-Napoca),dr.Todea Cezarin 21. Vilma 22 decembrie - baietel 22. Ven 24 decembrie - baietel,Clinica Ginecologie1(Cluj),dr.Clara Mironiuc (cezariana) 23. Red Head - 27 decembrie - baietel, sp.Elias, dr.Vladareanu 24. Damora6 27 decembrie 25. Carmena 24-28 decembrie – baietel, sp.Elias, dr.Cristian 26. SimonaR - 25-28 decembrie - baietel 27. Carmendraghici 28-31 decembrie – fetita,sp.Municipal, dr.Badiu Alexandru alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa cum a promis, ven m-a "insarcinat" pe mine, la randu-i, sa va tin la curent ....... in mare, s-a internat la Gine l, tensiunea era cam mare, 170 cu 90, apoi i-a mai scazut putin. inca nu a fost investigata de doctorita, asa ca mai asteptam nitel sa vedem primele rezultate. tot ceea ce sper e ca sambata sau cel tarziu duminica sa pot sa o aduc acasa. Doamne ajuta ! Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim sotzului lui Ven ca ne tine la curent[flo] Ca la combinatia de hormoni, nerabdare, stres pe tema totul sa fie bine nu e bine nici macar o grija in plus pt noi, asa ca frumos gestul:))) E bine sa stim ce e cu Ven, ca ea cam a avut probleme in ultima vreme. Transmite-i multi pupici[pup] Eu sunt ok, in a 3-a zi de depasire...ce sa zic, daca ieri eram nervoasa, acum fac glume pe seama mea:) Parca o sa fiu burtoasa toata viata[:D] asa am un sentiment si as face bine sa ma obisnuiesc cu ideea[:D]. Asta e, cum vrea printzul! Mai asteptam! Stiti ce e enervant cand esti in depasire? Toti prietenii imi trimit mailuri si sms de genul "..cred ca deja ai nascut..sper ca totul e bine..cate kg are bb...hai acum poti sa ne zici numele lui..."[bang] Bb vad ca e linistit azi, doarme bb al meu de rupe randurile! N-are el nici o treaba ca toata lumea il asteapta cu "covorul rosu" pus! Dopul se tot scurge, sper ce dopul e, ca am niste scurgeri asa gelatinoase de o culoare crem inchis(cine stie sa-mi zica si mie), dar asa cate un pic...Dar in rest nici un semn clar[:(] Soacra-mea ma enerveaza si ea ma tot intreba "n-ai nascut nici acum..!?" si zic eu ca e evident ca nu, ca sunt [grasa] ca doar ma vede[wow], dar asa sa se afle si ea in treaba! Pupici fetelor[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Ven, si eu sper sa nu fie vorba de preeclampsie...Cristi(e sotul lui Ven), transmite-i din partea mea numai bine si sa-si revina cat mai repede...Sa nu se streseze ca nu-i face bine la bebe. O sa fie totul bine. Si pe mine ma mananca burta de numa...Mai ales pe centru. O sa mai incerc cu crema sa vad daca se mai potoleste. Nu a mai nascut nimeni? Mai erau cateva fete care trebuiau sa nasca pana acum. [pup],Dana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare burtici si mamici!!! Draga Ven, imi pare rau pt. tine, dar sunt convinsa ca totul o sa fie bine pana la urma. Sanatate multa si tin pumnii. Sa revii acasa cat mai repede. Eu parca simt ca mi se apropie sorocul. Nu stiu de ce. Am asa... un feeling, cum se spune. Parca mi se pare ca a mai coborat bb si burtica parca trage in jos. Si simt nevoia sa stau mai mult in pat. Ma dor incheieturile in mod constant. Daca continua asa maine ma mai duc la dr. sa vedem ce zice. Curaj fetelor, ca mai avem putin. Vin bb-ii peste noi. Nu vi se pare ca s-a asternut asa o atmosfera mai tensionata peste forumul nostru? Toate fetele sunt nerabdatoare, toate se intreaba cand vine si de ce nu mai vine odata, de ce intarzie? Abia astept momentul. Doar la asta ma pot gandi acum. Va pupic. Aveti grija de bebici. Manuela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici, NU va agitati mamicutelor ca nu va face bine. Bebelusii vin cand e sorocul si momentul e grozav. Pe la noi cam vine iarna si nu-mi place. Nu ca ar fi prea grea dar e ......luuuuuuuuuuuunga pana prin aprilie, mai. Adica pe aici nu avem primvara. Ma gandesc ca voi tine bebe mai mult in casa in prima jumatate de anisor. Sanatate multa Ven si tuturor. Aveti grija de voi, Z 36s
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor vad ca sinteti in asteptare cele care aveati termen,stiu ca este groaznic dar mai aveti putin,din clipa in clipa poate sa vina bb,incercati si voi cum am facut eu cu sotul noaptea iar dimineata am nascut. Ven sanatate multa si stai cumintica acolo ca esti pe miini bune,citeva zile trec imediat,tot ce conteaza este sa fi tu si bb bine. Alinkav stai linistita ca conditiile sint f bune in spital,asistentele f de treaba chiar daca nu le dai nimic,este curat.sotul poate sa te asiste si ziua daca este dc de acord. pt listuta numele la printesa mea este Julia Ana-Maria. noi sintem bine,pe mine ma mai doare putin jos,burtica nu mai am deloc,parca nici nu am avut bb acolo si ma enerveaza ca nu pot sa ies afara,poate si de frica. bebita mea este si ea bine,maninca si doarme si citeodata mai sta si treaza,imi vine sa o maninc de scumpa ce e,deja am invatat-o in brate dar nu conteaza ca doar o printesa am,treaba si restu pot sa astept,acum nu vreau decit sa ma bucur de ea.de abia astept sa nasteti si voi si sa impartasim impresii. poate imi spuneti si mie unde trebuie sa depun actele pt alocatie.la primarie? va pupic si nastere usoara celor care sinteti la termen.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...