Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

Am de facut o modificare si o rog pe fata care se ocupa de listuta noastra sa faca asta. Am postat mesajul despre nasterea baietelului lui Mitzi pe 20 dar nu stiu de ce a aparut pe 21. Data nasterii este 20 si nu 21 noiembrie si as dori sa poata fi rectificata informatia pentru acuratete. As face chiar eu operatia dar sincer nu stiu cum. multumiri, Z.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Claus felicitari,sa fie sanatoasa puiuta si sa ti aduca numai fericire. Alina iti tin pumnii sa nasti usor ca mine,sa ai un bb sanatos si te asteptam cu vesti. Adinuta nastere usoara si un bb sanatos. Zeeva de listuta se ocupa alina,dar cum ea este la spital cred ca o sa se ocupe Carmen de acum incolo. Carmen astept sa ma suni sa mi spui daca mai vi pe la noi.am vb si cu kokolina,este mai binisor,a fost sa si alapteze bb dar spunea ca nu stie sa suga,nici a mea nu a stiut,normal,dar eu prostuta eram de vina ca nu stiam cum sa i dau.Despre bebei poti citi la bebelusi de oct-noi-dec ca acolo scriu mamicile care au nascut. Ven cum te mai simti? va pupam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut, fetele! Julia, mersi, mai bine. Azi dimineata:surprise!!!Am avut fabuloasa tensiune de 110 cu 60, incredibil!!! :) Am baut chiar si o cafea mica si slaba, cu lapte! [cool] Mi se umfla in continuare si mainile si picioarele, dar n-am ce face, asta e, mai trec cumva cateva saptamani...... in rest, ma rog la Dumnezeu sa fie bine bebe, sa nu fie, Doamne fereste, afectat de pb. mele si sa vina pe lume sanatos, intreg, si cat mai aproape de termen....... :) va pupam pe toate! Ven si [bb] Markus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, ne cam imputinam pe aici...Am citit si eu subiectul care s-a deschis cu bb-ii de oct-nov-dec si abia asteptam sa ne inscriem si noi acolo! Julia, te-am sunat ieri dimineata pe la 11.30 dar nu mi-ai raspuns - ma gandeam ca poate ai scos telefonul sa doarma micuta? Am fost de m-am intalnit cu gravidutele de ian-feb, si ma gandeam apoi sa dau o fuga pe la printesica ta-pentru ca dupa amiaza am avut musafiri.A, si apropo, sa stii Julia ca si la ian feb predomina baieteii asa ca ai sa vezi la usa ta cozi de BMW si Mercedes-uri pentru printesa! Te sun azi, dar nu prea stiu ce program are mititica, sa nu va deranjez cu telefonul. Ven, si mie mi se umfla si mainile si picioarele, destul de rau. E drept, ca tensiune nu fac, desi chiar mai beau cate o cafeluta-tot cu lapte cum zici si tu. Eu cred ca bb e aparat acolo in saculetul lui, nu? Pentru ca eu in rest ma simt bine, nu mai am probleme. Chiar a avut dreptate Julia ca dupa saptamna 33 e super-chiar nici nu ma mai doare burtica! Saptamana aceasta vrem sa mergem la control, sa vedem ce ne spune de bb. Poate putem afla si pe cand va veni... Voi prelua eu listuta, ma uit azi pe ea sa vad ce mai trebuie actualizat, poate intre timp apar vesti si despre nazdravanul lui Alinkav, si apoi o afisez. Va pupicim. Carmena [gravi]si bb [bibe]35 sapt si 1 zi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Graviduelor!!!!! Am lipsit cam mult pt ca pe data de 17.11.2003 a venit pe lume ingerasul meu - Fabian Stefan (prin operatie cezariana). A avut 3 Kg si 50 cm lungime cu un scor Apgar 10. Acum sunt asa de zapacita incat nici nu stiu ce sa va scriu...Pot sa va spun ca atat copilasul cat si eu suntem bine. Mananca si doarme iar mamica lui sta si il vegheaza. Ar fi multe de povestit. Cand ma mai linistesc putin intru sa va scriu povestioara noastra. Nastere usoara tuturor mamicilor... Magda si bebe Fabian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor !!! Mama, deja vin tot mai multi BB-i !!! Incep sa nu mai am nici eu rabdare pina in decembrie ... Am venit azi pe la servici, dar numai asa, in vizita, ca sa ma dau pe net si sa vad ce-ati mai facut intre timp. Ce lene mi-e sa-mi instalez modemul acasa !!! Dar cit timp mai pot sa umblu, ma deplasez la servici [:D] Si eu i-am luat patut lui BB, e ceva gen tarc, aproape patrat, cu inaltimea reglabila pentru saltea. O sa aiba loc acolo, nu gluma ! Carmena, daca esti asigurata (deci angajata) inainte de xx.martie 2003 atunci CIC se calculeaza ca 85% din media veniturilor din ultimele 6 luni, nu 10, deci e mai avantajos putin. A, si inca o chestie, cererea de CIC trebuie depusa inaninte de 31 decembrie, deci nici 30 dec. nu e tirziu, oricum indemnizatia CIC se calculeaza in functie de salarul pe ultimele 6 luni precedente datei nasterii, si va fi cu atit mai mica cu cit ai avut prenatalul mai lung. Dar pentru ca macar decembrie sa fie mai bine platit e mai avantajos sa stai cit mai mult posibil in post natal in decembrie, deci sa depui cererea de CIC incepind cu 30 dec. sa zicem. Of, in ce situatie penibila ne pun guvernantii astia si cite smecherii mai trebuie sa cunosti ca sa iesi un pic mai bine financiar ... Va pup pe toate si nasteri usoare fetelor !!! Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Magda !!! [flo][flo][flo] Asteptam sa ne povestesti cum a fost. Si pe mine cred ca ma paste cezariana, si sint curioasa cum te descurci dupa operatie, cit de greu iti este, fiindca toata lumea ma sperie cum ca te refaci mai greu decit dupa nastere normala, ca ramii cu burta cazuta fiindca ti-s taiati muschii, ca simti schimbarile de vreme, etc... Alina, ce se mai aude la tine ??? [pup] Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...