Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de nov-dec 2003 (12)


vilma

Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va multumesc din suflet pentru felicitari! Sunt asa fericita, nu mi-am imaginat o clipa ca, a doua oara nascand, ma voi simti "mai" implinita chiar ca prima data! Am sa va povestesc pe tihna, mai incolo, experienta fericita a nasterii lui Luca. Pana atunci...inca o surpriza, inca o veste buna! A nascut Zeeva, cu doua saptamani mai devreme, o fetita mare frumoasa si sanatoasa. Sa va traiasca puiutul si sa creasca mare si frumoasa precum mamica si surioara ei mai mare. Va tin pumnii celor ce inca asteapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Magda si Zeeva,sa fie sanatosi bebeii si voua refacere rapida. Cred ca a nascut si Alina,o sa ne dea ea vesti. Carmen sa sti ca nu scot telefonul ca pe bebita am invatat-o cu galagie,dar eu dorm cam pina pe la 12-12,30,ma trezesc doar sa o schimb si sa pape si ne culcam la loc,sintem 2 puturoase:))).oricum poti sa ma suni si sa treci pe la noi cind vrei ca sintem acasa. Carmendraghici ti am trimis un mail cu raspunsul la ce mai intrebat. va pupam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis]Felicitari Magda si Zeeva,sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si frumosi![bis][cool][flo] Asteptam mai multe amanunte, si o asteptam pe Alinkav, eu nu mai pot de curiozitate![:D] Ce ne facem fetelor de decembrie-sfarsit ca nu mai avem rabdare? Pe mine ma incearca putin si frica... Multumesc Simona pentru amanunte privind CIC,Doamne ajuta sa nastem in decembrie, sa nu fie puturosi bb-ii! Ca al meu misca pe sub coastele lui mami... Dar apropo, care mai aveti burtici, sau care aveti deja bb-i si va mai amintiti, mie bb nu-mi mai misca foarte viguros, doar isi impinge ba piciorusul sau manuta sau mai stiu eu ce prin burta, de-mi face valuri...Dar nu mai loveste cu putere cum facea, de ma si speria...La voi cum este? Saptamana aceasta mergem la control sa vedem si noi care si ce. Dar chiar uneori ma sperii ca nu mai misca asa rau, voi ce spuneti? Vesnica mea problema cu miscarile lui bb! Si binenteles, arsurile...Nu mai vreau, m-am saturat! Orice as manca, am arsuri, si de la apa parca fac![bang]Pletosu' lu mami![:D] Va pupicim, Carmen[gravi] si bb[bibe] 35 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Zeeva![flo][flo][flo]. Multa sanatate tie si la fetitza!! Carmena, saracul puituz nu mai are loc sa dea...de aia se impinge mai mult. Asa face si al meu, isi impinge capsorul in coaste la mami...Si eu il mangai si ii spun ca il iubesc si uite asa ne trece vremea.[:)] Asa, din cand in cand ma mai si loveste, foarte rar, e ca si cum ar zvacni dintr-o data. Azi am fost la control. Se pare ca bebe e tot in pozitie pelviana, si tinand cont ca e destul de bine dezvoltat sansele sa se mai intoarca sunt minime. El e bine, inimioare bate bum trebuie, colul e lung si inchis. Si peste vreo 2 saptamani o sa fiu mamica!!! Adica pe la 38 de saptamani si un pic.Atunci imi va face cezariana. In rest, somn aproape de loc noaptea, macar arsuri nu am... [pup],Dana. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la toata lumea!!! Ne-am intors si noi din spital. Va povestesc azi scurt, nu ma asteptam ca va fi asa. Mi s-a rupt apa, dar colul era inchis. Eu am miopie(v-am mai povestit de asta) dar de data asta oftalmologii au pus verdict ca trebuie sa nasc prin cezariana(inainte mi se spunea ca nasc natural). Si deci s-a programat cezariana la ora 4 dupa masa.Contrctii inca nu aveam, mi-au facut o injectie cu licitina si inca cu nu stiu ce, si a inceput circur cu dureri la inceput cat de cat suportabile si dupa aia cu alea groaznice de imi venea sa urlu.Ma rog, nu stiu cum am ajuns la ora respectiva, si m-am trezit MAMICA! Am un baietel-SURPRIZA- de 4450 kg si 51,5 cm. Si ati vzut cate kg a avut la nastere, ajungeam sigur la cezariana. Asa ca ii multumesc lui Dumnezeu, ca m-au convins sa fac cezariana. Cam asta e!!! Va pup, si mai povestim mai multe!!!! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alina!!!![flo][flo][flo].Sa-ti creasca puiutzul mare, sanatos, destept si frumos!!![cheers][cheers][cheers] Sa ne spui cum e cu cezariana...dupa operatie, doare? E suportabil?Iti revii repede? Si eu o sa am parte de cezariana de aia is asa stresata [:)] [pup],Dana. http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Alinkav, sa va traiasca puiutul, sa fie sanatos, norocos si frumos![bis][cool][flo][pk][roker] Ei, d-aia statea el la mami in burtica, sa se faca grasanache, cred ca pana acum este cel mai marisor din listuta noastra! [mamica][:D] Da, Dana si la mine mai zvacneste cateodata, dar mai rar decat inainte, noi spunem ca viseaza. Si mai sughita...de murim de ras! Ce bine ca nu ai arsuri, sunt groaznice! Nici eu nu mai pot dormi noaptea, bb e cuminte, doar ca eu nu-mi mai gasesc pozitia de somn, imi este incomod dupa 3-4 ore oricum m-as aseza. Dorm ziua, in reprize, 2-3 ore, ma trezesc, mai umblu, iar mai dorm... Ei, mai avem putin. Ne imbarbateaza fetele care deja au nascut. Eu habar n-am cum mai sta bb, merg la control joi si poate aflu. Si poate aflu si cand nasc-poate nu de Craciun...Craciunul e sarbatoarea mea preferata, si mi-ar placea sa o facem acasica, in trei...Ei, cum o vrea Dumnezeu! Va pupicim. Maine dimineata afisez listuta. Carmena [gravi]si bb[bibe] 35 sapt si 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...